۰۲۱۵۴۰۹۱

استفاده از جاروبرقی صنعتی در صنایع ساختمانی و عمرانی

; استفاده از جاروبرقی صنعتی در صنایع ساختمانی و عمرانی

جاروبرقی صنعتی در صنایع ساختمانی و عمرانی

روش های متعددی برای نظافت محیط های گوناگون صنعتی که دارای انواع آلودگی های گوناگون هستند، وجود دارد که یکی از روش های مرسوم استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی می باشد. دستگاه جاروبرقی یکی از دستگاه های مکانیزه می باشد که می تواند به بهترین نحو فرایند نظافت را انجام دهد. فرض کنید قصد نظافت یک کارخانه یا ساختمان بزرگ را دارید که در حال ساخت یا تکمیل می باشد، شما در این مواقع نمی توانید از مکنده های معمولی یا به عنوان مثال خانگی استفاده کنید. زیرا دارای قدرت و کارایی لازم را نداشته و به دستگاه آسیب  جدی وارد می نماید. در مقابل جاروبرقی هایی در راستای نظافت مکان های بزرگ با آلودگی های غیر معمول تر از واحد های مسکونی طراحی و ستخته شده اند که علاوه بر قدرت و کارایی لازم، توان فوق العاده ای در نظافت محیط دارند.

چرا جاروبرقی صنعتی برای صنایع ساختمانی و عمرانی مناسب است؟

همانطور که در بالا گفتیم روش های متعددی برای نظافت محیط وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از جاروبرقی می باشد، در تکمیل این بحث که چرا باید از دستگاه جاروبرقی صنعتی استفاده نماییم می بایست به این نکته اشاره کنیم که جاروبرقی های صنعتی و نیمه صنعتی از لحاظ قدرت و عملکرد بسیار قوی تر بوده و قادر هستند آلودگی های درشت تر یا حتی خطرناک تر را به راحتی مکش کرده و به مخزن خود منتقل کنند.

این جاروبرقی ها استفاده بیشتری در صنایع مختلف دارند که یکی از این صنایع ، صنایع ساختمانی و عمرانی می باشد.

عموماً در محیط هایی که با مصالح ساختمانی یا ساخت و ساز سر و کار داریم حجم بالایی از گرد و خاک و مواد زائد در محیط اطراف پخش می شود. یکی از عوامل کلیدی و موثر در سلامت کارگران یا افراد حاضر در محیط، جلوگیری از پراکندگی و پخش شدن این غبار ها در سراسر محیط می باشد. در این صنعت، از مکنده صنعتی، اغلب برای جمع آوری گرد و خاک موجود برروی دستگاه ها و سطوح مختلف مانند سطح تجهیزات یا ماشین های تولید مواد استفاده می شود. برخی از مدل های کوچک تر و سبک تر، اغلب به عنوان خدمات متحرک در محل هایی از ساختمان که امور تخریب  و جمع آوری بتن انجام می شود استفاده می شوند که اغلب نیازمند فیلترهای مطمئن و فیلتراسیون HEPA هستند.

مضرات استفاده نکردن از جاروبرقی صنعتی در صنایع ساختمانی

در مقابل فواید بسیار زیاد بهره گیری از جارو برقی، مضراتی که استفاده نکردن از این دستگاه ها به کارفرما و سایر افراد و تجهیزات متحمل می شود نیز جای بحث دارد که خوب است به چند نمونه از آن ها اشاره داشته باشیم:

  • به مخاطره افتادن سلامت کارکنان به دلیل استنشاق گرد و غبار محیط
  • به وجود آمدن شکایت ها و نارضایتی ها به موجب افزایش آلودگی
  • احتمال بالای بروز صدمات و آسیب دیدن تجهیزات با انباشته شدن گرد و غبار در آن ها
  • بالاتر رفتن هزینه و صرف انرژی و زمان بیشتر موازی با بیشتر شدن حجم کاری
کارن تجارت

در شبکه های اجتماعی به اشتراگ بگذارید
+share On Google
Share on Pinterest
Share on LinkedIn
Share on WhatsApp
Share on Telegram

طیف وسیع جاروبرقی های صنعتی آب و خاک KARCHER آلمان را اینجا مشاهده نمایید.