فروش و پشتیبانی ۸۸۹۷۳۶۸۱-۰۲۱ | حساب کاربری ✔اسکرابر✔جاروبرقی✔بخارشوی✔کارواش✔مبل شوی✔فرش شوی

جاروبرقی حیوانات خانگی

خرید بهترین جاروبرقی خانگی

جاروبرقی مخصوص حیوانات خانگی

اگر سگ یا گربه خانگی دارید، سر و کله زدن با خز و موهای ریخته شده روی فرش یکی از کارهای روزمره‌تان خواهد بود. موی حیوانات خانگی در همه جای خانه پخش می‌شوند و به عمق فرش‌ها نفوذ می‌کنند. ممکن است دستگاه جاروبرقی شما توان مقابله با موی حیوانات را نداشته باشد و به همین دلیل فکر کنید که زمان تعویض آن رسیده است. تصمیم به خرید یک جاروبرقی جدید گرفته‌اید و متوجه می‌شوید که شرکت‌های تولید کننده، جاروی مخصوص حیوانات خانگی دارند. درست است که شما با موی حیوانات خانگی مشکل دارید، اما آیا جاروهای مخصوص حیوانات بهتر از جاروهای عادی هستند؟

لزوماً نه!

اما در بعضی موارد بله

بهترین مثال برای درک بهتر از نحوه بیرون کشیدن موی حیوانات خانگی از بافت فرش‌ها، فکر کردن به موهای سر خودتان است. زمانی که موی خود را شانه می‌زنید، موهای قدیمی‌تر و سست‌تر از لابلای موهایتان بیرون کشیده می‌شوند. در واقع شانه کردن مو یک روش بسیار موثر برای بیرون کشیدن موهای قدیمی است. بسیاری از مردم در مورد شانه و چنگک‌های مخصوص فرش چیزی نمی‌دانند. استفاده از این چنگک‌ها بهترین راه برای بیرون کشیدن مو از بافت فرش‌ها و است. استفاده از این چنگک‌ها همچنین برای شل کردن الیاف فرش بسیار عالی است، به این ترتیب جاروبرقی‌ها هم بهتر عمل می‌کنند.

 

مزایای استفاده از جاروبرقی مخصوص حیوانات

بیشتر جاروبرقی‌های حیوانات خانگی ویژگی‌های منحصر به فردی ارائه می‌دهند که باعث می‌شود ارزش خرید داشته باشند. این جاروها برای تمیز کردن فرش‌ها باید برس قوی‌تری داشته باشند. بسیاری از جاروبرقی‌های مخصوص حیوانات، توانایی تمیز کردن لوازم و اثاثیه منزل را هم دارند. موی حیوانات خانگی فقط روی فرش‌ها نمی‌چسبند. همه جا پخش می‌شوند بنابراین اگر حیوان خانگی دارید، باید جارویی برای تمیز کردن مبلمان و اثاثیه منزل هم داشته باشید. یکی دیگر از آلودگی‌های مربوط به حیوانات خانگی، سلول‌های مرده پوست آن‌ها است. ممکن است اکثر جاروبرقی‌های عادی بتوانند مو و پرز حیوانات را جمع کنند اما برای تمیز کردن سلول‌های مرده پوست و مواد آلرژی‌زا داشتن یک جاروبرقی فیلترهپا الزامی است.

نظافت عمقی فرش

جاروهای مخصوص حیوانات، به عمق الیاف فرش نفوذ می‌کنند و مو و آلودگی‌های مربوط به حیوانات خانگی را از آن خارج می‌کنند. قدرت مکش و تجهیزات خاص این جاروها بیرون کشیدن موی حیوانات را آسان می‌کند. فیلترهای کارآمد و مخصوص ذرات میکروسکوپی این جاروها، ذرات میکروسکوپی به اندازه ۰٫۳ میکرون را به دام می‌اندازد.

شیوه‌های نوین

اگر مدتی از یک حیوان خانگی نگهداری کرده باشید، از ریختن موی آن‌ها تقریباً در همه جای خانه آگاهید. اگر به این مساله عادت کرده باشید که هیچ اما اگر به دنبال راهی برای خلاص شدن از شر این موهای ریخته شده در همه جای خانه هستید؛ شیوه‌های نوینی هم وجود دارد.

جاروبرقی‌های حیوانات خانگی مخصوص تمیز کردن کف و اثاثه یا لوازم داخلی طراحی شده اند، اما شیوه نوین این است که حیوان خانگی خود را جاروبرقی بکشید. به این ترتیب ریزش موی آن‌ها به طور چشمگیری کاهش خواهد یافت و شما هم آرامش خواهید داشت. جارو کردن موهای سست‌ شده از روی  پوست حیوانات خانگی این‌روزها به روالی پرطرفدار تبدیل شده، چون انجام آن کار بسیار ساده‌ای است. این روش می تواند برای بار اول تجربه جالبی برای حیوان خانگی شما نباشد اما اگر آنها را از قبل آماده کنید، می تواند برای هر دوی شما آسان باشد. در صورت استفاده صحیح از تجهیزات و آگاهی کامل، این روش کاملا بی‌خطر است و البته بسیار موثرتر از جارو کشیدن کل خانه است.

انتخاب جاروبرقی مخصوص حیوانات

هر کسی که خانه خود را با یک دوست خز دار به اشتراک بگذارد می‌‌داند که جاروبرقی‌های معمولی به ندرت می‌توانند موهای حیوانات را از فرش بیرون بکشند. موی حیوانات می‌توانند در همه جای خانه پخش شوند. جاروهای مخصوص حیوانات مکش فوق‌العاده و برس‌های نیرومندی دارند. این دستگاه‌ها فیلتراسیون و مکانیسم خوبی دارند که به خوبی ذرات را بیرون می‌کشند. برخی از این دستگاه‌ها روی فرش‌ها خوب عمل می‌کنند و برخی دیگر روی سطوح سخت. در هنگام انتخاب جاروی مخصوص حیوانات باید به محل مورد علاقه حیوانات خود هم فکر کنید. اگر مکان مورد علاقه آن‌ها یک مبل باشد، به یک جاروی خوب مخصوص مبلمان و لوازم و اثاثیه منزل نیاز دارید. اگر محل مورد علاقه آن‌ها پله‌ها است به جارویی نیاز دارید که خیلی سنگین نباشد. و درست مثل هر نوع انتخاب دیگری، شما باید در مورد اولویت‌های خود در انتخاب جاروبرقی، فکر کنید.

 

جاروبرقی‌های چندمنظوره کارچر

دستگاه‌های زیادی با ادعای ” جاروبرقی‌های مخصوص حیوانات خانگی” در بازار وجود دارند. اما آیا واقعاً موثر هستند؟

بعضی از آن‌ها به طور کلی دستگاه‌های قدرتمندی هستند اما بعضی دیگر در جمع‌آوری موی حیوانات قدرتمندتر عمل می‌کنند.

اگر قیمت جاروبرقی مخصوص حیوانات خانگی بیشتر از بودجه مدنظرتان باشد، یا فضای کافی برای نگهداری تجهزات مختلف نداشته باشید؛ فقط داشتن یک جاروبرقی با قدرت مکش عالی و یک شانه فرش کافی است.

جاروبرقی‌های چند منظوره کارچر، امکان انجام همه کارهای نظافتی احتمالی را به شما می‌دهند. سیستم‌ فیلتراسیون ویژه و لوازم جانبی منحصر به فرد جاروبرقی‌های قدرتمند کرشر، امکان نظافت و بیرون کشیدن انواع آلودگی‌ها را از سطوح فرش و مبلمان برایتان فراهم می‌کنند.

چه آلاینده‌های خشک ، چه مرطوب ، درشت یا ریز ، جاروبرقی های چند منظوره Kärcher همه کثیفی ها را از بین می برد. به خصوص برای کسانی که با آلرژی مبتلا هستند و یا کسانی که حیوانات خانگی دارند، جاروبرقی‌ Kärcher سطوح پارچه ای نظیر فرش ، مبلمان اثاثه یا لوازم داخلی ، تشک ، صندلی های اتومبیل را کاملاً تمیز می‌کنند.

جاروبرقی-های-فیلتر-هپا

جاروبرقی فیلتر هپا

جاروبرقی‌های فیلترHEPA با جاروبرقی‌های عادی متفاوت هستند. این جاروها مجهز به فیلترهایی هستند که قادرند ذرات بسیار کوچک و به اندازه میکرون را از محیط اطراف شما جذب کنند. یک فیلترHEPA واقعی می‌تواند ۹۹٫۹۷% از ذرات بزرگ‌تر از ۰٫۳ میکرون موجود در هوا را به دام بیاندازد. برای اینکه مقیاسی از اندازه ذرات داشته باشید می‌توانید آن را با یک مولکول قرمز انسان که بزرگی آن معمولاً بین ۶ تا ۸ میکرون است مقایسه کنید. توانایی فیلتر هپا در جذب ذرات به اندازه و سرعت آن‌ها بستگی دارد.

 

فیلتر HEPA از چه ساخته شده است؟

فیلترهای HEPA یا “فیلتر حذف ذرات معلق با راندمان بالا” به خاطر نحوه عملکردشان  در جذب ذرات معلق شناخته شده‌اند نه با نحوه ساختشان. طبق استاندارد HEPA، این فیلترها از مواد مختلفی ساخته می‌شوند. موادی از قبیل ” الیاف شیشه، موی حیوانات، الیاف گیاهی، الیاف مصنوعی (پلی‌استر یا نایلون)، فوم‌های مصنوعی، الیاف فلزی یا فویل‌های فلزی”. این الیاف به صورت نامنظم در هم پیچیده می‌شوند و به صورت ورق‌های کاغذ فشرده می‌شوند. برای افزایش مساحت سطحی که هوا از آن عبور می‌کند، ورق‌ها روی قاب‌های ساخته شده‌ از مقوا، پلاستیک، چوب یا فلز نصب می‌شوند. تولید کنندگان جاروبرقی ممکن است فیلترهای دیگری هم به دستگاه اضافه کنند. مانند یک پیش‌فیلتر برای جذب ذرات بزرگ‌تر یا کربن فعال شده برای از بین بردن بو.

نحوه کار فیلتر هپا

فیلتر HEPA برای جذب ذرات بسیار کوچک طراحی شده و مانند فیلترهای غشایی معمولی کار نمی‌کند. فیلترهای هپا برای جذب ذرات از مکانیسم ترکیبی سه‌گانه استفاده می‌کنند.

مرحله اول، ردیابی است؛ در این مرحله ذرات از طریق جریان هوا حمل می شوند و در اطراف الیاف فیلتر تجمع می‌کنند. ذرات بزرگ‌‌تر غالباً توسط مکانیسم دوم، یا انقباض به دام می‌افتند. این ذرات با توجه به اندازه‌شان نمی‌توانند در تغییرات ناگهانی جریان هوا در اطراف فیلتر ثابت بمانند و در نتیجه به درون الیاف فیلتر کشیده و جذب می‌شوند. مکانیسم نهایی، انتشار است که به دلیل نحوه حرکت و تعامل ذرات میکروسکوپی با مولکولهای اطراف اتفاق می‌افتد. در این مرحله مولکول‌ها با برخورد به مولکول‌های اطراف به طور تصادفی و با الگوی زیگزاگ‌ حرکت می‌کنند. به این ترتیب حرکت ذرات در اطراف فیلتر HEPA  کند می‌شود و احتمال اینکه ذرات توسط مکانیسم رهگیری یا انقباض به دام بیفتند افزایش پیدا می‌کند.

چرا از جاروبرقی فیلتر HEPA استفاده می‌کنیم؟

کیفیت هوای محیط یک نگرانی اساسی است به خصوص برای کسانی که سیستم ایمنی حساسی دارند مانند نوزادان یا افراد مسن. ذرات گرد و غبار، اسپورهای قالب، سایر آلرژن‎ها و مواد حساسیت‌زای موجود در هوا ممکن است علائم بیماری‌هایی مانند آسم یا آلرژی را تحریک کنند. تحقیقات نشان می‌دهند، که استفاده از فیلترهای HEPA به میزان کاهش ذرات موجود در هوا و بهبود کیفیت کلی هوا کمک می‌کند. با این حال، بسیاری از آلاینده‌های مضر کوچکتر از آن هستند که در دام یک فیلتر HEPA بیفتند. بزرگی ذرات گرد و غبار موجود در هوا به اندازه ۲ یا ۳ میکرون است. اما اندازه ذرات ساکن روی زمین ممکن است بسیار بزرگ‌تر باشد. همه جاروبرقی‌هایی خانگی می‌توانند ذرات کوچک‌تر از ۵۰ میکرون را به هوا بر‌گردانند. یعنی اکثریت قرب به اتفاق ذرات کوچک و ریز به سادگی در هوا پخش می‌شوند. جاروبرقی HEPA همه گرد و غبارها را از روی سطوح جمع می‌کند با این وجود مقداری از گرد و غبارها به سطوح چسبیده و باقی می‌مانند که باید با نظافت مرطوب تمیز شوند.

آیا همه فیلترهای HEPA یکسان هستند؟

تولید کنندگان جاروبرقی ملزم به تست دستگاه‌های خود برای آزمایش میزان انتشار ذرات در هوا نیستند. بنابراین کیفیت و قابلیت جاروبرقی‌های فیلترHEPA می‌تواند تا حد بسیار زیادی متفاوت باشد. بعضی از جاروبرقی‌های با فیلتر HEPA بسیار خوب و کارآمد عمل می‌کنند اما بعضی دیگر نه. یک فیلتر ضعیف باعث می‌شود که  هوا به جای عبور از فیلتر از اطراف آن عبور کند و ذرات فیلتر نشده دوباره وارد هوا شوند.

طول عمر فیلتر HEPA

میزان ذرات موجود در هوا و مقدار کارکرد جاروبرقی عمر یک فیلتر HEPA را تعیین می‌کند. در شرایط آزمایشگاهی این فیلترها طول عمر بالایی دارند اما میزان کارکرد دستگاه طول عمر آن‌ها را کوتاه‌تر می‌کند. همچنین استفاده نادرست از دستگاه نیز باعث کاهش طول عمر فیلترهای هپا می‌شود. زمانی که دستگاه جاروبرقی به دلیل انباشته شدن ذرات نمی‌توان تعادل مناسب جریان هوا را حفظ کنند، باید تعویض شوند.

چطور می‌توانید یک فیلتر HEPA را تمیز کنید؟

به طور کلی بهتر است که فیلترهایHEPA تعویض شوند. اما اگر مجبور به تمیز کردن فیلتر هپا هستید، دو روش برای انجام این کار وجود دارد. اینکه کدام‌یک از این روش‌ها را انتخاب می‌کنید بستگی به نوع فیلتر هپای شما دارد. هیچ استاندارد رسمی برای فیلترهای HEPA قابل تمیز کردن وجود ندارد و در نتیجه هیچ نوع تعریف مشخصی هم برای انواع فیلترهای قابل تمیز کردن وجود ندارد. با این حال تولید کنندگان شرایط بازاریابی خاصی ایجاد کرده‌اند که بر طبق آن فیلترهای هپا را به دو نوع قابل شستشو و دائمی تعریف کرده‌اند. یک فیلتر HEPA قابل شستشو باید با آبکشی زیر آب سرد تمیز شود. مراقب باشید که فیلتر را لمس نکنید. اجازه دهید فیلتر قبل از نصب مجدد کاملاً خشک شود. بعضی از فیلترها دستورالعمل‌‌های ویژه‌ای دارند. به عنوان مثال در بعضی از فیلترها باید فقط قسمت خارجی آن شسته شود و از خیس شدن قسمت مرکزی آن جلوگیری شود. فیلترهای HEPA که تحت عنوان ” دائمی” به بازار عرضه می‌شوند، باید با استفاده از جاروبرقی و به آرامی تمیز شوند تا گرد و غبار  روی سطح فیلتر از بین برود. این نوع فیلترها را نباید با آب شست.

خرید جاروبرقی فیلتر HEPA

هنگام خرید یک جاروبرقی فیلترHEPA به نکات زیر توجه کنید:

  • به دنبال دستگاهی باشید که قبل از فیلتر HEPA، مجهز به یک پیش‌فیلتر باشد. پیش‌فیلترها مانع از آسیب رسیدن به فیلترهپا و گرفتگی آن می‌شوند.
  • واشرهای اطراف خرطومی را بررسی کند که به خوبی مانع از نشت هوا به بیرون شوند. بسیاری از تولید کنندگان در مورد کیفیت خوب فیلتراسیون HEPA محصول خود صحبت می‌کنند. اما جاروبرقی‌هایی که در آن‌ها هوا پیش از رسیدن به فیلتر هپا به بیرون نشت می‌کند، کارآمد نیستند.
  • دستگاهی را انتخاب کنید که مجهز به فیلتر هپا بعد از موتو باشد. اگر موتور بعد از فیلتر HEPA قرار داشته باشد، ذرات کربن از لابلای برس‌های موتور به بیرون نفود می‌کند.
  • فیلترهای HEPA نباید خیس شوند و یا از آنها برای جمع کردن آب یا زباله‌های مرطوب استفاده شود.
  • به خرید جاروبرقی‌های مجهز به ” فیلتراسیون آب” فکر نکنید. این فیلترها نمی‌توانند جایگزینی برای فیلتر HEPA باشند.
  • با استفاده از یک جاروبرقی فیلترهپا با کیفیت خوب، شما نباید غبار ها را ببینید و بوی آن‌ها راحس کنید. اگرچه بیشتر بوها توسط فیلتر HEPA از بین نمی‌روند.

جاروبرقی فیلتر هپا کارچر

شرکت کارچر، شرکت پیشرو در تولید محصولات نظافتی در جهان است. جاروبرقی‌ها از تجهیزات نظافتی پرکاربرد جهت جمع‌آوری و انتقال مواد محسوب می‌شوند. یکی از بخش‌های مهم جاروبرقی، سیستم فیلتراسیون آن می‌باشد. این بخش از دستگاه وظیفه به دام انداختن ذرات ریز و جلوگیری از بازگشت آن‌ها به محیط را بر عهده دارد. فیلترهای جاروبرقی‌های کرشر انواع مختلفی دارند از قبیل کارتریجی، کارتریجی استوانه‌ای، غشایی و هپا. جاروهای فیلترهپای کرشر کارآیی فوق‌العاده‌ای در جذب ذرات دارند. جاروبرقی‌های هپای کرشر ۹۹٫۹۷ % ذرات بزرگ‌تر از۰٫۳  میکرون را جذب می‌کنند. کارچر فیلترهای هپای استوانه‌ای هم برای بعضی از جاروها تولید می‌کند. برای اینکه یک فیلتر در رده هپا قرار بگیرد باید بتواند ذراتی به کوچکی ۳ میکرون را جذب  کند. پایین‌ترین رده هپا H10 است که می‌تواند ۸۵% ذرات را فیلتر کند. بالاترین رده هپا هم H14  ایت که تا ۹۹٫۹۹۵% ذرات را جذب می‌کند.