بخارشوی صنعتی و حشرات - آنچه که شما باید بدانید

از بین بردن ساس با بخارشوی

حشرات و جانوران موذی، یکی از علت های اساسی ایجاد آلودگی و لکه بر روی سطوح گوناگون در اماکن مختلف می باشند. حشراتی مانند سوسک، کنه، ساس، کک، موریانه و … از لحاظ بهداشتی و سلامتی باعث ایجاد مشکلاتی هم در محیط و هم برای افراد مجموعه می شوند، به خصوص افرادی که دچار حساسیت و آلرژی می باشند.

در سطوح پرزدار مانند: فرش، موکت و مبل وجود حشرات بسیار مشهود و غیر قابل انکار است. این حشرات با نفوذ به الیاف یا بافت سطوح، باعث آسیب جدی به سطح می شوند. این حشرات به راحتی می توانند الیافی مانند: پشم، ابریشم، موها و مواد دیگر را به راحتی هضم کنند.

به همین منظور استفاده از تجهیزاتی که بتواند کلیه این حشرات، آلودگی ها و لکه ها را از بین ببرد، توصیه می شود. این تجهیزات نظافتی علاوه بر آنکه باعث از بین بردن این جانوران موذی می شوند، محیط را تمیز و بهداشتی می نمایند. دستگاهی که بدین منظور معرفی می گردد، دستگاه بخارشوی صنعتی نام دارد.

این دستگاه حرفه ای و کاربردی با تولید بخار با درجه حرارت و فشار بسیار بالا، می تواند علاوه بر آنکه این موجودات را از بین می برد، باعث ضد عفونی شدن سطوح می گردد. به علاوه آلاینده هایی که برای تغذیه حشرات و جانوران استفاده می شود، به راحتی با دستگاه های شستشو با بخار از بین می روند.

دستگاه کشتن ساس

یک دستگاه بخارشوی صنعتی چگونه عمل می‌کند؟

قبل از استفاده از دستگاه بخارشور، حتماً مخزن رزرو آب دستگاه را پر کرده و همچنین مخزن مواد شوینده را در صورت لزوم پر نمایید. پس از روشن نمودن بخارشوی، مدت زمانی را صبر کرده تا دستگاه آماده به کار شود. بر روی دسته دستگاه دکمه هایی برای پاشش بخار، پاشش مواد شوینده و مکندگی وجود دارد.

به این نکته توجه داشته باشید که می توانید هر سه فرایند پاشش بخار، مواد شوینده و مکندگی را به صورت همزمان انجام دهید. کافیست فقط بخار خشک که دارای درجه حرارت و فشار بالا است بر روی سطح مورد نظر پاشش نمایید، تا هم جانوران موذی از بین بروند و هم سطح موردنظر تمیز شود. سپس به منظور شستشو و ضد عفونی کردن کل سطح می توانید از مواد شوینده استفاده نمایید که کیفیت نظافت را بسیار بالا می برد.

پس از انجام این عملیات، با روشن نمودن مکنده یا جاروبرقی آب و خاک دستگاه بخارشوی، تمامی محلول ها، آلودگی ها و … را به راحتی می توانید مکش نمایید تا تمامی آلودگی ها از عمق تار و پود سطوح (به خصوص سطوح پرزدار و پارچه ای) بیرون کشیده شود. سپس این آلودگی ها به مخزن آب کثیف دستگاه انتقال می یابد. توجه داشته باشید پس از شدن مخزن آب کثیف، بایستی آن ها در محلی خاص تخلیه نمایید تا برای استفاده مجدد آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *