10% تخفیف خرید محصولات خانگی از کرشرسنتر مشهد به مناسبت افتتاح این شعبه

جاروبرقی‌های صنعتی مخصوص آب و خاک

جاروبرقی صنعتی بیمارستانی

در مورد استفاده از جاروبرقی‌‌های صنعتی که برای محیط‌‌های صنعتی و کارگاهی خاص طراحی شده‌اند، صحبت کردیم.

اصولاً لازم است با توجه به محیطی که می‌خواهید آن را تمیز نمایید، دستگاه مناسب را انتخاب کنید. اگر در محیط شما مواد خاصی به کار رفته،‌ یا وسایل و ابزار ارگونومیک در آن جا موجود است، شما باید با دقت زیادی جاروبرقی صنعی متناسب را انتخاب کنید. انتخاب غلط یک جاروبرقی صنعتی برای محیطی که مناسب آن نیست احتمال دارد منجر به آسیب یا خرابی دستگاه شود. حتی ممکن است به خودتان آسیب بزنید.

فراموش نکنیم که در کنار این که می‌خواهیم به بیش‌ترین کارایی در تمیز کردن محیط دست یابیم، به دنبال ایمن‌ترین راهکار هم هستیم. مهم‌ترین اولویت ایمنی است.

در این مقاله جاروبرقی‌های صنعتی را در دو وضعیت مختلف بررسی می‌کنیم.

 

 

شرایط استفاده از جاروبرقی‌‌های صنعتی در محیط‌های بهداشتی

جاروبرقی صنعتی که برای محیط‌های بهداشتی و بیمارستانی به کار گرفته می‌شود باید حتما برای چنین مکان‌هایی طراحی و ساخته شده باشد. وظیفه جاروبرقی صنعتی در چنین شرایطی محدود به پاک کردن نمی‌شود بلکه باید توانایی ضدعفونی کردن هم داشته باشد. انجام هم‌‌زمان تمیز کردن و ضد عفونی کردن باعث جلوگیری از انتشار عفونت می‌شود. از این جارو برقی‌ها به عنوان جاروبرقی بیمارستانی یاد می‌شود.

جاروهای مناسب برای اتاق‌‌های جراحی، محیط‌‌های آزمایشگاهی، بخش‌‌های درمانی و داروئی و از این دست فضاها، تاییدیه‌‌ها و استانداردهای لازم را دریافت می‌کنند. این جاروها تکنولوژی لازم برای تامین بالاترین کارایی و هم‌چنین تضمین ایمنی کاربر را دارا هستند.

برای محیط‌‌های بهداشتی واجب است که از جاروبرقی‌‌های صنعتی استفاده شود که کم‌ترین گرد و غبار و آلودگی هوایی را ایجاد می‌کنند، تا سلامت بیماران و کارکنان حفظ شود.

جاروهای مناسب برای محیط‌های درمانی و بیمارستانی واجب است که سیستم فیلترهایشان برای حداقل کردن آلودگی هوا طراحی شده باشد. این جاروها باید مجهز به فیلترهایی باشند که قادر به جمع‌آوری تمام ذرات آلاینده و تصفیه هوای خارج شده از دستگاه باشد.

در میان جاروبرقی‌های کارچر مدل‌های مجهز به فیلتر هپا برای محیط‌های بیمارستانی مناسب بوده و توصیه می‌شوند. از جمله این مدل‌ها جاروبرقی مدل CV 30/1 و جاروبرقی مدل NT 25/1 را می‌توان نام برد.

 

 

جاروبرقی مجتمع تجاری

جاروبرقی مدل CV 30/1 از سری جاروبرقی‌های ایستاده کارچر می‌باشد که به منظور افزایش سرعت و کیفیت عملکرد و ارتقاء قدرت مانور به بازار معرفی شده است. طول دستگیره این محصول به منظور تطابق با قد کاربر به راحتی قابل تغییر است و برای مکان‌های دور از دسترس همچون تو رفتگی‌ها، روی میز و مبلمان و … یک خرطومی آکاردئونی و مخصوص در پشت دستگاه تعبیه شده است. این دستگاه مجهز به فیلتر هپا با قدرت فیلتراسیون بسیار بالا می‌باشد که آن را برای نظافت اتاق‌های تمیز آزمایشگاهی و بیمارستانی بسیار مناسب می‌سازد.

جاروبرقی مدل NT 25/1 از سری جارو برقی‌های Ap کارچر محسوب می‌شود بدین معنی که از سیستم نیمه‌خودکار تمیز کننده فیلتر بهره می‌برد و چنانچه بر اثر وجود گرد و غبار زیاد در محیط در طول زمان فیلتر دچار گرفتگی شود و قدرت مکش دستگاه کاهش یابد کاربر می‌تواند با فشردن یک اهرم به سادگی فیلتر دستگاه را کاملا تمیز نماید.

سیستم Ap موجب حفظ دائمی قدرت مکش دستگاه و افزایش طول عمر موتور و فیلتر دستگاه می‌شود. جاروبرقی NT 25/1 Ap به صورت پیش فرض دارای فیلتر هپا نمی‌باشد اما امکان نصب فیلتر هپا (مناسب برای محیط‌های بیمارستانی) بر روی این جارو برقی وجود دارد. علاوه بر موارد فوق جاروبرقی NT 25/1 کارچر یک جاروبرقی آب و خاک می‌باشد که در صورت لزوم و در صورت نیاز کاربر قادر به جمع‌آوری آب و مایعات نیز می‌باشد و در محیط‌های بیمارستانی که گاهاً آلودگی‌های مایع بر روی سطح وجود دارد این جاروبرقی صنعتی گزینه مناسبی محسوب می‌شود .

فراموش نکنیم، ابزارهایی که برای تمیز کردن به کار می‌روند خود در بیش‌ترین تماس با آلودگی‌ها و باکتری‌ها قرار دارند. به همین سبب است که جاروبرقی‌های صنعتی مختص محیط‌‌های بهداشتی از پلاستیک ضدباکتری ساخته می‌شوند.

جاروبرقی صنعتی سری nt tact

جارو برقی صنعتی برای جمع‌آوری مایعات

گاهی در محیط‌های مختلف با شکستن اتفاقی و ناگهانی ظروف حاوی مایعات مواجه می‌شویم در این حالت در صورت عدم وجود یک جاروبرقی آب و خاک لازم است تا خشک شدن کامل محیط صبر کرده و سپس بقایای ظروف را به کمک جاروبرقی خاک جمع‌آوری نماییم به این شکل مدتی تکه‌های شکسته ظروف بر روی سطح باقی‌مانده و احتمال بروز حادثه برای افراد حاضر در محیط را ایجاد می‌نماید، گاهی نیز پس از شستشوی سطحی که فاقد خروجی لازم برای تخلیه آب است با انباشت آب در کف مواجه می‌شویم، ممکن است بر اثر نشت سقف پس از یک بارندگی در محل انبار کالاهای خود با جمع شدن آب روبرو شوید و مثال‌های متعدد دیگر. در تمام این موارد آنچه که ما را یاری می‌کند حضور یک جاروبرقی صنعتی یا نیمه‌صنعتی آب و خاک است که توان جمع‌آوری آب و سایر مایعات را دارا می‌باشد.

فراموش نکنید زمانی که آب‌گرفتگی را تخلیه می‌کنید، باید اصول ایمنی را هم رعایت کنید. آلودگی‌های مختلفی در محیط وجود دارد که می‌تواند منجر به بروز بیماری‌ها و عفونت‌های گوناگون شود. توصیه می‌شود، در تخلیه آب‌های جمع شده در محیط‌های غیرخانگی از دستکش و چکمه ایمنی استفاده کنید. ترجیحا لباسی با آستین بلند و شلوار بلند به پا کنید. بعلاوه دستکش لاستیکی یا لاتکس هم توصیه می‌شود.

جاروبرقی صنعتی مجتمع تجاری

معرفی انواع جاروبرقی‌های صنعتی بیمارستانی Kärcher آلمان

از جمله جاروبرقی‌های آب و خاک کمپانی کارچر می‌توان به سری صنعتی NT و سری نیمه‌صنعتی WD اشاره کرد. جاروبرقی‌های صنعتی سری NT با گوناگونی امکانات و با حجم مخازن بسیار متنوع (۱۵ تا ۹۰ لیتر) طراحی و تولید شده‌اند و این امکان را برای کاربر فراهم می‌کنند که به راحتی با توجه به نوع و ابعاد محیط و توانایی‌های مورد انتظار خود مناسب‌ترین مدل را از میان آنها برگزیند.

جاروی بیمارستانی

از جمله جاروبرقی‌های سری NT مدل NT 90/2 می‌باشد که از حجم مخزن ۹۰ لیتری برخوردار بوده و دارای دو موتور می‌باشد. وجود دو موتور در دستگاه این امکان را برای کاربر فراهم می‌کند که به صورت مداوم و طولانی مدت بدون نگرانی از وارد شدن فشار به موتور از جاروبرقی استفاده نماید. به این ترتیب که می‌توان در طول مدت کار به دفعات موتورها را فعال و غیرفعال کرد و با تقسیم کار بین دو موتور هر بار امکان استراحت یکی از موتورهای دستگاه را فراهم نمود. این امر موجب افزایش ساعات کار با دستگاه و افزایش بهره‌وری می‌گردد. بدنه دستگاه جاروبرقی NT 90/2 از جنس فلزی بوده و با بالا بردن مقاومت این دستگاه آن را برای کار در تمامی محیط های صنعتی مناسب می‌سازد.

و اما جارو برقی‌های سری WD، این سری از جارو برقی‌های کارچر مدل‌های نیمه‌صنعتی محسوب شده و برای کار در صنایع کوچک و کارگاه‌ها و همچنین برای محیط‌های خانگی مناسب می‌باشند. امکانات متنوعی نظیر قابلیت دمندگی، تکاننده فیلتر، تنظیم میزان مکش و پریز اتصال ابزارهای برقی به دستگاه بسته به نوع مدل بر روی این جاروبرقی‌ها تعبیه شده است. در این سری از جارو برقی‌ها مصرف انرژی بهینه‌سازی شده است و در عین وجود قدرت مکش بالا، توان موتور مناسب و کنترل شده بوده و هدررفت انرژی بسیار کم است.

جاروبرقی صنعتی مراکز درمانی

از میان سری WD مدل WD 6 P Premium را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این جارو برقی دارای ۲۶۰ Air watts قدرت مکش است و در عین حال قدرت موتور آن ۱۳۰۰ وات می‌باشد. این بدان معنی است که هدر رفت انرژی در آن بسیار پایین بوده و مصرف انرژی در آن بهینه‌سازی شده است و در عین برخورداری از توان مکش بالا انرژی کمی را مصرف می‌کند. جاروبرقیWD 6 به عنوان یک جاروبرقی از سری WD یک جاروبرقی آب و خاک می‌باشد که از حجم مخزن ۳۰ لیتری برخوردار است و با دارا بودن یک پریز بر روی بدنه امکان اتصال و روشن نمودن یک دستگاه برقی دیگر را در کنار خود فراهم می‌نماید.

این جاروبرقی علاوه بر قدرت مکندگی برای جمع‌آوری خاک و مایعات، از امکان دمندگی باد نیز برخوردار است که در برخی موارد برای نظافت محیط لازم است. (مثل زمانی که برای تمیز کردن داخل یک کیس کامپیوتر نیاز به یک دمنده باد داریم). دسته و بدنه جارو برقی WD 6 از نوع فلزی بوده و از مقاومت بالایی برای کار در محیط‌های کارگاهی برخوردار است. امکان تنظیم قدرت مکش دستگاه نیز برای کاربر وجود دارد.

می‌توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر و تهیه یک جاروبرقی کاملا متناسب با نیاز های مجموعه کاری خود، با مشاوران ما در مجموعه کارن تجارت بهین تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط:

جاروبرقی سطلی صنعتی کارچر مدل NT48/1

این دستگاه یک جارو برقی آب و خاک فوق‌العاده قوی، کاربردی و قدرتمند است. این دستگاه دارای یک طراحی جمع و جور است که به طور خاص برای نیازهای خاص نظافتی ساختمان، خودرو و صنایع ساخته شده است.

جاروبرقی سطلی صنعتی کارچر مدل NT 27/1 بدنه فایبرگلاس

جاروبرقی حرفه ای مدل NT27/1 کارچر (کرشر) آلمان با حجم مخزن زباله ۲۷ لیتری، فیلتر آن از نوع کارتریجی است که قدرت فیلتراسیون زیادی به این دستگاه می دهد.

جاروبرقی صنعتی کارچر مدل NT 22/1 AP

جاروبرقی صنعتی آب و خاک مدل NT 22/1 Ap یک دستگاه جمع و جور، سبک و در عین حال قدرتمند می باشد که برای مصارف صنعتی و نیمه صنعتی تویط کمپانی شهیر کرشر آلمان طراحی و تولید شده است.

جاروبرقی صنعتی کارچر مدل BV 5/1

جاروبرقی کوله ای مدل BV 5/1 کارچر آلمان دارای حجم مخزن زباله ۵ لیتری بوده و دارای توان کاری ای بالغ بر ۶۵۰ وات می باشد. وزن دستگاه ۸/۷ کیلوگرم است.

جاروبرقی سطلی صنعتی کارچر مدل NT 27/1 بدنه استیل

جاروبرقی حرفه ای مدل NT 27/1  کارچر با مخزن ۲۷ لیتری و موتور ۱۳۸۰ واتی، برای نظافت محیط های مختلف مناسب می باشد.

جاروبرقی صنعتی کارچر مدل NT 50/1 Tact

جاروبرقی صنعتی مدل NT 50/1 TACT  کارچر با مخزن ۵۰ لیتری و موتور ۱۳۸۰ واتی و همچنین سیستم TACT، برای نظافت محیط های صنعتی مناسب می باشد.

جاروبرقی سطلی صنعتی کارچر مدل NT 20/1 Me Classic

جاروبرقی صنعتی مدل NT 20/1 کارچر – جاروبرقی صنعتی کارچر آلمان – مکنده صنعتی کارچر – دستگاه جاروبرقی صنعتی جاروبرقی ۲۰ لیتری – جاروبرقی آب و خاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *