یک دستگاه جاروبرقی صنعتی چه ویژگی هایی دارد

دستگاه جاروبرقی صنعتی همانطور که از نامش پیداست در محیط های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد و عموماً ساعت های کار طولانی و قدرت زیاد این دستگاه ها مورد انتظار است. لذا اولین تفاوت در این دسته از دستگاه های جاروبرقی در نوع موتور است. موتورهای جاروبرقی صنعتی دارای پره های بزرگ تر و تعداد بالاتر هستند تا بتوانند جریان هوا و قدرت مکش بیشتری ایجاد کنند.  نوع طراحی موتورهای صنعتی به گونه ای است که بتوانند هوای گرم تولید شده در اثر چرخش پره ها و عبور جریان برق در سیم پیچ ها ایجاد شده است را به سرعت خارج کند تا از گرم شدن موتور جاروبرقی صنعتی جلوگیری شود. دستگاه های مکنده با توجه به این تکنولوژی می توانند ساعت های طولانی کار کنند همچنین در زمان شروع به کار دستگاه جارو برقی موتور با دور پایین تر شروع به چرخش می کند تا فشار اولیه کاهش یابد و در نتیجه موتور استهلاک کمتری داشته باشد.

جاروبرقی های صنعتی بنا به به نوع محیط و کاربردی که برای آن در نظر گرفته شده است دارای یک موتور، دو موتور و یا سه موتور می باشند. در بعضی موارد نیز از موتورهای با تکنولوژی توربینی برای مکنده ها استفاده می شود. موتورهای توربینی با توجه به تکنولوژی پیشرفته ای که دارند می توانند به صورت پیوسته کار کنند و حتی یک هفته ی مداوم بدون کوچکترین وقفه ای در کار فعالیت خود را ادامه دهند.

جارو برقی های دو و سه موتوره این مزیت را دارند که می توانند با یک موتور یا بیشتر کار کنند و در مواردی که به قدرت کمتر احتیاج است با جابجایی یا سوئیچ بین موتورها و استفاده ی نوبتی از آن ها استهلاک جاروبرقی صنعتی را کمتر نمود و طول عمر موتورها را بالا برد. از دیگر ویژگی های دستگاه های مکنده می توان به نوع بدنه آن ها اشاره نمود.البته عموماً دستگاه های مکنده از جنس بدنه ی استیل استفاده می کنند. البته در مواردی که جابجایی سریع و متعدد برای جاروبرقی مورد نیاز است از جنس بدنه ی پلی اتیلن فشرده استفاده می شود که هم مقاومت بالایی دارد هم نسبتاً سبک است. لوله های خرطومی، لوله های متصل به نازل ها و نازل ها نیز باید دارای جنس مقاوم باشند تا در برابر آسیب های محیط های صنعتی مقاومت داشته باشند.

همچنین فیلترهای دستگاه مکنده صنعتی باید در برابر آلودگی هایی که در صنایع وجود دارند، مقاوم باشند. در مقاله ی دیگری درباره ی فیلترهای جاروبرقی صنعتی توضیح داده شده است که لینک آن در ادامه آورده شده است:
https://karenco.net/article/انواع-فیلتراسیون-و-روش-های-نظافت-آن-ها/

همچنین این دستگاه های حرفه ای، محبوب و کاربردی قادرند زباله و آلودگی ها را هم در مخازن و هم در کیسه های مخصوص جمع کنند. کیسه های جارو برقی دارای انواع مختلفی می باشند که در نوع یک بار مصرف از جنس کاغذی می باشند و در نوع دائمی از جنس پارچه ای هستند. در مواردی که آلودگی هایی با ذرات بسیار ریز توسط مکنده جمع می شود توصیه می گردد از پاکت برای دستگاه استفاده شود تا عمل فیلتراسیون هم توسط پاکت و هم توسط فیلتر انجام شود تا از نفوذ ذرات به واترجت ها و  مکنده صنعتی جلوگیری شود.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع دستگاه های جاروبرقی صنعتی با کارشناسان کارن تجارت تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *