سوزاندن کالری با نظافت منزل

نظافت منزل

نظافت کنید؛ کالری بسوزانید

تعطیلات پایان هفته است و خانه شما به شدت نیازمند نظافت است. البته شما قرار است که در کلاس ورزشی‌تان هم شرکت کنید. پس چرا این دو را با هم ترکیب نکنید؟ نظافت منزل می‌تواند به اندازه مثلا دوچرخه‌سواری برای تناسب اندام شما مفید باشد و همین انگیزه شما را برای جاروبرقی کشیدن بیشتر می‌کند.

سوزاندن کالری با نظافت

نظافت منزل قدرت بدنی و استقامت شما را افزایش می‌دهد

انجام کارهای منزل مانند تمیز کردن پنجره‌ها یا پاک کردن زمین بدون وقفه و طولانی به طور خودکار باعث افزایش کالری سوزی می‌شود. دکتر پاتریک برنت، استاد دانشگاه علوم کاربردی آلمان در زمینه پیشگیری و مدیریت بهداشت، می‌گوید:” به عنوان مثال شخصی که ۸۰ کیلوگرم وزن دارد درطول یک ساعت نظافت منزل درست به اندازه‌ دوچرخه سواری باسطح سختی ۵۰ وات کالری می‌سوزاند (معادل تقریباً ۲۶۰ تا ۲۸۰ کیلوکالری در ساعت).

بنابراین صرف ۲ تا ۳ ساعت برای نظافت منزل در طول هفته در افزایش استقامت عمومی موثر است. خبر خوب اینکه، طبق یک مطالعه بین‌المللی، مردم در سراسر جهان به طور متوسط بیش از سه ساعت در هفته را به تمیز کردن (۳٫۲۰ ساعت) می‌پردازند.

نظافت خانه کالری سوز

نقطه شروع و هدف را مشخص کنید

به گفته دکتر پاتریک برنت، سطح شروع و هدف تمرین همیشه در هر فعالیت ورزشی نقش دارد. “اگر می خواهید برای یک نیمه ماراتن تمرین کنید، حداکثر قدرت خود را افزایش دهید یا عملکرد دوی سرعت خود را بهبود ببخشید، مطمئناً کارهای خانه جایگزین مناسبی برای ورزش نیست. برعکس، افرادی که عادت به ورزش ندارند و فعالیت بدنی کمی در محل کار و اوقات فراغت دارند، می توانند با تمیز کردن منظم عملکرد بدنی خود را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند و برای سلامتی خود کاری انجام دهند، حتی اگر تأثیر آنچنان که انتظار می رود زیاد نباشد. در بدترین حالت، حداقل انجام کارهای منظم منزل به این معنی است که خانه شما همیشه تمیز و مرتب خواهد بود.”

سوزاندن کالری در خانه

اگر می‌خواهید در زمان نظافت منزل میزان اثربخشی حرکات خود را بیشتر کنید، می‌توانید کارهای نظافتی را با تمرینات ورزشی کلاسیک ترکیب کنید. در این‌صورت جاروبرقی نقش مهمی دارد. به گفته پاتریک برنت، استفاده از جاروبرقی می‌تواند تمام عضلات شما را درگیر کند. برای سوزاندن کالری بیشتر در حین جاروبرقی کشیدن، به طور منظم پاهایتان را هم حرکت دهید. یک تمرین ساده و بسیار موثر، حرکت لانگ است که انجام آن در حرکات طبیعی شما حین جارو کردن بسیار آسان است. لانگ باعث تقویت عضلات ران، باسن و ساق پا و همچنین عضلات شکم و پشت می‌شود. طبق محاسبات، می‌تواند میزان کالری سوزی شما را در هر ساعت از ۲۶۴ به حدود ۴۰۰ کیلو کالری افزایش دهد. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، فرد مجبور است برای سوزاندن همین میزان کالری، یک ساعت روی دوچرخه ۱۰۰ وات رکاب بزند.

برای انجام این روال ورزشی/نظافتی به یک جاروبرقی سبک نیاز دارید که  جابجایی آن آسان و بدون هیچ‌گونه خطری باشد. مثلا یک جاروبرقی بی‌سیم مثل VC 5 Cordless Premium از برند Kärcher می‌تواند بهترین شریک تمرینی شما باشد. جاروبرقی VC 5 Cordless Premium فقط ۶۲ سانتی متر است و وزنی کمتر از سه کیلوگرم دارد. بدون سیم است و به شما این امکان را می‌دهد که در سراسر خانه بدون هیچ محدودیتی حرکت کنید.

زمین‌شوی شارژی کارچر مدل FC 3

زمین‌شوی بی‌سیم FC 3 به راحتی آلودگی‌های سطوح کف را از بین می‌برد و سطح را خشک می‌کند. بدون نیاز به کشاندن سطل به اطراف یا نیاز به اسکراب.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SC1 Floor Kit

بخارشوی کارچر sc1 کوچکترین بخارشوی خانگی است که توسط شرکت کرشر طراحی و ساخته شده است. با این دستگاه به راحتی می توانید ۹۹٫۹۹% باکتری ها و میکروب ها را از روی سطوح پاک کنید.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SC3

بخارشوی خانگی SC3 کارچر یک دستگاه نظافتی کار امد برای استفاده در منزل میباشد .این بخار شوی میتواند محیطی کاملا پاکیزه را بدون استفاده از مواد شوینده در اختیار شما قرار دهد.

جاروبرقی خانگی خاک کارچر VC6 Premium

جاروبرقی خانگی و حرفه ای VC6 Premium یک محصول حرفه ای و تمام عیار به منظور استفاده در منازل مسکونی می باشد که انواع آلودگی های خشک را جمع آوری می نماید.

پاکت جاروبرقی کارچر مدل SE 5/100 و SE 3001

  پاکت جاروبرقی SE5/100 و SE3001 کیسه جاروبرقی دو کاربرد دارد یکی برای جمع آوری گرد و غبار و ذرات و دیگری برای فیلتر و جلوگیری از ورود آنها به موتور دستگاه پاکت جاروبرقی SE5/100 و SE3001 برای جاروبرقی های کارچر مدل SE5/100، SE6/100، SE3001، WD2P، MV2P مناسب است.     مناسب برای مدل های […]

فیلتر جاروبرقی کارچر سری WD 3 و SE 4001

  فیلتر جاروبرقی کارچر سری WD3 و SE4001 فیلتر جاروبرقی یکی از مهمترین لوازمی است که باید هنگام خرید جاروبرقی به آن توجه کنید. فیلتر جاروبرقی سری WD3 و SE4001 کارچر برای مدل های مختلف جاروبرقی از جمله جاروبرقی کارچر WD3، WD3,300، WD3,500 جاروبرقی کارچر NT27/1، MV3، SE4001، SE4002، NT38/1، … قابل استفاده است. جنس […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *