شستشوی-زمین

شستشوی زمین

انواع دستگاه های نظافت صنعتی به منظور شستشو و نظافت محیط های مختلف به کار می روند. یکی از مواردی که معمولا این دستگاه ها به منظور آن به کار گرفته می شوند، شستشوی زمین است که معمولا توسط دستگاه های اسکرابر صورت می گیرد، که در این نوشتار قصد صحبت درباره آن را داریم.

اسکرابر

اسکرابر یا همان دستگاه زمین شوی دستگاهی است که با استفاده از آب و مواد شوینده اقدام به شستشوی سطح زمین می کند. روش کار این دستگاه به این شکل است که این محصول دارای دو مخزن آب تمیز و آب کثیف می باشد. مواد شوینده نیز در همان مخزن آب تمیز ریخته می شود. سپس با روشن کردن اسکرابر برس جلوی دستگاه (رولی و یا دیسکی) شروع به چرخش و پاشش ترکیب آب و مواد شوینده می کند.
ترکیب آب و مواد شوینده و همچنین چرخش برس ها بر روی زمین موجب شستشوی کامل زمین می شود. همچنین دستگاه زمین شوی صنعتی دارای موتور مکنده‌ای می باشند که از طریق محفظه موجود در عقب دستگاه تمام آب را مکش می کند.

انواع اسکرابر

اسکرابر ها انواع مختلفی دارند که با توجه به محیط مورد نظر هر یک از آنها مورد استفاده قرار می گیرند.

اسکرابر با راننده

یکی از انواع این دستگاه ها اسکرابر با راننده می باشد که به منظور استفاده در مساحت های بالا کاربرد دارد. این اسکرابر های کارچر در حجم های گوناگون (از ۹۰ تا ۳۰۰ لیتر) تولید می شوند. زمین شوی های با راننده کارچر همچنین دارای انواع تکنولوژی های نوین نیز می باشند که به منظور راحت تر شدن استفاده از آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکرابر دستی

همچنین به منظور استفاده در فضاهای محدود تر معمولا از انواع اسکرابر های دستی استفاده می شود. این زمین شوی ها نیز با ظرفیت های مختلف (از ۱۰ تا ۶۰ لیتر ) به منظور شستشوی کف مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین این دستگاه ها را از نظر منبع تامین انرژی نیز به دو دسته زمین شوی برقی و اسکرابر باتری دار تقسیم می شوند.

اسکرابر برقی

برای شستشوی زمین و فضاهایی که دسترسی به برق دارند و همچنین محدودیت های استفاده از مدل های باطری دار نیز برای آنها مهم می باشد، از انواع اسکرابر برقی استفاده می شود. این دستگاه ها از نظر اینکه در هر زمانی و بدون نیاز به شارژ قابل استفاده می باشند، معمولا برای برخی از مشتریان دارای اولویت می باشند.

اسکرابر باطری دار

اما به منظور استفاده در محیط هایی که دسترسی به جریان برق وجود ندارد و یا وجود سیم برقی در محیط در زمان کار کردن دستگاه می تواند مشکل ساز باشد (مانند مجتمع های تجاری ) می توان از دستگاه های باتری دار بهره گرفت. علی الخصوص در طراحی های جدید اسکرابر های باتری دار کارچر با توجه به طراحی های ویژه بدنه و باتری ها بسیاری از مشکلات اسکرابر های قدیمی برطرف شده است.
Kärcher آلمان
کرشر آلمان ( بزرگترین و مهمترین تولید کننده انواع دستگاه نظافت صنعتی در جهان )،شرکت کارن تجارت را به عنوان شریک تجاری و نمایندگی کرشر در ایران تعیین کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *