جاروبرقی صنعتی سه موتوره

ویژگی های بارز انتخاب جاروبرقی صنعتی سه موتوره

قبل از بررسی ویژگی های جاروبرقی صنعتی سه موتوره نظیر ظرفیت مخازن و نوع فیلتر، ابتدا می بایست بدانیم دستگاه جاروبرقی صنعتی سه موتوره دقیقاً چه کاری قرار است انجام دهد. اینکه جاروبرقی صنعتی سه موتوره برای جاروب نمودن مواد پودری مورد نیاز است یا گرد و خاک یا حتی مایعات، یا اینکه آیا ماده خطرناکی در محیط وجود دارد یا خیر. در واقع با جواب دادن به این سوالات، می توانید دامنه انتخاب خود را جهت خرید یک جارو برقی محدود تر کرده و در زمان صرفه جویی کنید.

دستگاه های جاروبرقی سه موتوره صنعتی همانطور که از نامشان پیداست با سه موتور که می تواند همزمان فعال یا به صورت انتخابی فعال شود کار می کنند. این مزیت بسیار کاربردی می باشد. تصور کنید نیاز به نظافت محیط نسبتاً وسیعی دارید که نیازمند نظافت بی وقفه است. در این حالت اگر شما از مکنده صنعتی تک موتوره که در بازار رایج است استفاده کنید . مجبور به خاموش کردن و استراحت دادن به موتور مکنده این دستگاه هستید که از بازدهی نظافت شما می کاهد ، برای این محیط ها دستگاه مکنده صنعتی سه موتوره به کمک شما می آید، شما می توانید با یک موتور فعال در لحظه فرایند نظافت را پیش ببرید و هر زمان که دستگاه نیاز به استراحت داشت موتور دستگاه را خاموش کرده و از موتور دوم و یا موتور سوم این دستگاه استفاده نمایید. این نوبت بندی می تواند کارایی و بازدهی نظافت شما را چندید برابر کند.

نکات مهم خرید جاروبرقی صنعتی

عواملی که باید در انتخاب جاروبرقی صنعتی مد نظر قرار گیرد به شرح ذیل می باشد:

  • مطابقت با استاندارهای نظارتی
  • استفاده مداوم یا متناوب از جاروبرقی صنعتی
  • ظرفیت مخزن جاروبرقی صنعتی
  • نوع فیلتر دستگاه
  • کاربردهای خاص
  • لوازم جانبی
  • نوع ضمانت و خدمات پس از فروش

هر کدام از این موارد را در ادامه به اختصار توضیح خواهیم داد :

مطابقت با استاندارد های نظارتی

در بیشتر صنایع مانند صنایع غذایی و داروسازی، نظافت محیط نیازمند رعایت ملزومات مشخصی می باشد. بر طبق استاندارد های موجود در صنایع غذایی، در همه فرآیند ها می بایست آنالیز خطرات احتمالی انجام شود.

در صنایع داروسازی، از استاندارد مشخص این صنعت بایستی پیروی نمود تا روند فرآیند تولید به خوبی صورت بپذیرد. در دیگر صنایع نیز استانداردی وجود دارد که براساس آن، تاسیسات هر مجموعه صنعتی می بایست از هرگونه گرد و خاک قابل احتراق پاکسازی شود. اکثر این استاندارد ها، صنایع مختلف را ملزم به استفاده از مدل خاصی از دستگاه مکنده صنعتی می نمایند. در صورت عدم تطابق با استاندارد ها، صنایع با جرایم بسیار سنگین مواجه خواهند شد. نوعی جاروبرقی ضد انفجار با بدنه مقاوم نیز وجود دارد که ممکن است در این موارد به کار این صنایع بیاید.

استفاده مداوم یا متناوب از جاروبرقی صنعتی

در مورد استفاده مداوم یا متناوب دستگاه جارو برقی نیز در بالا بحث کردیم ، از مدل های تک موتوره تا مکنده های صنعتی سه موتوره بسته به شرایط و وسعت محیط استفاده می شود.

ظرفیت مخزن جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی های صنعتی با توجه به ظرفیت مخزن خود، در مدل های مختلفی تولید شده اند. در صورت خرید جاروبرقی با مخزن بسیار بزرگ، بازدهی کار کاهش می یابد و از طرف دیگر، اگر مخزن مکنده بسیار کوچک باشد، زمان بیشتری جهت تحلیه مخزن می بایست صرف شود.

نوع فیلتر دستگاه

معمولا در کاربرد های صنعتی از فیلتر های هپا یا ULPA استفاده می شود. فیلتر های هپا، تا ۹۹.۹۷ درصد ذرات را با ابعاد حداقل ۰.۳ میکرون جمع آوری را می کنند. فیلتر های ULPA نیز قادرند ۹۹.۹۹۹ درصد ذرات تا ابعاد ۰.۱۲ میکرون را جمع آوری کنند.(با مراجعه به بخش مقالات می توانید اطلاعات کامل تری در زمینه فیلتر هپا به دست آورید)

کاربرد های خاص

در محیط هایی که بسته به نوع موادی که باید جمع آوری شوند بایستی جارویی با همان کاربرد انتخاب شود تا از خطرات جانی و مالی ناشی از آن محیط و مواد جمع آوری شده و همچنین کارکنان سیستم بدور باشند. مانند جمع آوری مواد سمی و خطرناک.

لوازم جانبی

هر دستگاه نظافت صنعتی قطعا دارای لوازم جانبی مختص خود برای محیط ها و سطوح مختلف است که بدون این لوازم دشواری های زیادی برای نظافت آنها وجود دارد. برای صنایع ذوب آهن یا صنایعی که با حرارت مستقیم یا بالا در ارتباط هستند منطقا به لوله ها و نازل هایی هستند که بتواند به این سطوح دسترسی داشته باشد. به طور کل مکنده سطلی یا مکنده صنعتی سه موتوره می تواند بهترین انتخاب برای محیط هایی با آلاینده ها یا مواد سمی و خطرناک و حتی محیط هایی با امکان انفجار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *