مزیت های دستگاه اسکرابر سرنشین دار بیمارستانی

مزیت ها و برتری های دستگاه های اسکرابر سرنشین دار در نظافت محیط

اسکرابر یا همان دستگاه زمین شوی صنعتی، از جمله تجهیزات نظافتی مکانیزه برای شستشو و نظافت انواع سطوح گوناگون می باشد که قادر است به صورت همزمان فرایند شستشو و خشک کردن سطح زمین را به راحتی انجام بدهد. به طور کلی زمین شوی ها  از سه بخش اصلی برس، سیستم مکنده و مخازن آب تمیز و کثیف تشکیل شده اند. اساس کار شستشو در اسکرابر ها با پاشش آب و مواد شوینده از مخزن آب تمیز و برس زدن سطح زمین آغاز می گردد ، پس از برس زدن، آب کثیف و آلودگی های باقی  مانده بر روی سطح ، توسط تی لاستیکی تعبیه شده در قسمت عقب دستگاه و سیستم مکنده جمع آوری شده  و به مخزن آب کثیف انتقال می یابد.

به طور کلی، دستگاه های کف شوی در مدت زمان کوتاه و با سرعت بالا محیط را تمیزه و بهداشت در محیط ایجاد می نمایند. دستگاه های اسکرابر می توانند انواع پوشش های اپوکسی، سنگ، سرامیک، پارکت، بتن و …  را شستشو و خشک نمایند. اسکرابر ها به طور کلی بر اساس ویژگی های مختلف تقسیم بندی می گردند. شناخت صحیح نسبت به این تقسیم بندی ها نه تنها می تواند در انتخاب یک دستگاه مناسب بسیار مؤثر باشد بلکه تاثیر بسزایی در افزایش بهره وری و سود آوری کسب و کار دارد.
در حالت کلی زمین شوی ها به دو نوع دستگاه اسکرابر سرنشین دار و دستگاه اسکرابر دستی تقسیم بندی می شوند.

استفاده از  دستگاه اسکرابر سرنشین دار به منظور نظافت صنعتی بیمارستان ها و مراکز درمانی

هر سازمان و ارگانی در سراسر کشور با هر زمینه فعالیتی ، یک نیاز عمومی دارد و آن نیز، نظافت و پاکیزگی محیط است. وسعت محیط، نوع پوشش سطحی محیط، میزان رفت و آمد، پایین بودن میزان صدا و میزان نیاز محیط به تمیزی از فاکتور هایی می باشد که در انتخاب یک دستگاه زمین شوی می بایست در نظر گرفته شود.

بیمارستان ها و محیط های درمانی از محیط های خاص به شمار می آیند، زیرا نیاز به تمیزی و پاکیزگی در این مراکز بسیار حیاتی و حائز اهمیت می باشد. اسکرابر های سرنشین دار در چنین محیط هایی می تواند بهترین بازدهی و کارایی را داشته باشد. آمد و شد در بیمارستان ها بسیار زیاد بوده و در عین حال این امر می تواند برای سلامتی بیماران و حتی کسانی که به همراه بیمار به بیمارستان مراجعه می نمایند خطر ساز و مضر باشد. از این رو دستگاه های زمین شوی به منظور نظافت با یکفیت و بهداشتی نمودن محیط می تواند کارساز باشد.

مزیت های اسکرابر سرنشین دار

دستگاه اسکرابر سرنشین دار یکی از انواع زمین شوی های صنعتی می باشد که اپراتور بر روی آن سوار شده و هدایت آن را برعهده می گیرد. این نوع از کف شوی ها دارای مزیت های فراوانی نسبت به انواع مشابه خود هستند، دستگاه های نوع  دستی بیشتر برای محیط هایی با وسعت کمتر مورد استفاده قرار می گیرد. اسکرابر های سرنشین دار با حجم مخازن بیشتر و پوشش سطح مقطعی بالاتر می تواند شستشوی بهتر و با کیفیتی را در کمترین زمان ممکن به ارمغان بیاورد. محیط های بیمارستانی از جمله محیط هایی هستند که به دلیل مراقبت از سلامت بیماران نیاز به نظافت مرتب،پیوسته  و روزانه دارند. پس شاید یکی از فاکتور های مهم یا به اصطلاح مزیت های برتری اسکرابر سرنشین دار نسبت به انواع دستی آن ها در بیمارستان ها و مراکز درمانی سرعت بیشتر انجام عملیات نظافت و شستشوی وسعت بیشتری در زمان کمتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *