ویژگی های فنی اسکرابر

اسکرابر

ویژگی های فنی اسکرابر

انواع دستگاه های نظافت صنعتی در جهان امروزی به شکل گسترده‌ای در حال استفاده می باشند. برخی از پرکاربردترین این دستگاه ها عبارتند از: اسکرابر، جاروبرقی صنعتی و واترجت صنعتی.

اما یکی از موضوعات مطرح در زمان خرید هر یک از این محصولات اطلاع پیدا کردن از مشخصات فنی آن ها و نحوه تاثیر گذاری این مشخصات بر عملکرد دستگاه می باشد.

در این نوشتار قصد داریم به شکل خلاصه درباره ویژگی های فنی اسکرابر ها اطلاعات مختصری به شما بدهیم. معمولاً در جدول مشخصات یا ویژگی های فنی اسکرابر ها با موارد زیر روبرو می شویم.

اسکرابر فروشگاهی

قطر برس شستشوی اسکرابر

در قسمت جلوی اسکرابر ها یک برس رولی و یا دیسکی وجود دارد که شستشوی کف توسط آن انجام می شود. ترکیب آب و مواد شوینده نیز معمولاً از همین بخش جلویی خارج می شود. هر چه قطر برس شستشو بیشتر باشد، مساحت محیطی که در واحد زمان می توان توسط آن دستگاه نظافت کرد، بیشتر می شود.

اما این نکته را نیز نباید فراموش کرد که قطر برس شستشوی بالاتر، قدرت مانور دستگاه را نیز کاهش می دهد. همین موضوع برای استفاده از دستگاه های با قطر برس شستشوی بالا در فضاهای کوچک مشکل ایجاد می کند. پس باید قطر برس شستشوی دستگه کف ساب به شکلی انتخاب شود که هم کارایی مورد نیاز و هم قدرت مانور متناسب با محیط را در اختیار ما بگذارد.

اسکرابر حرفه ای

پهنای خشک کنندگی اسکرابر

یکی دیگر از ویژگی های فنی اسکرابر که تاثیر مهمی در میزان کارایی آن دارد، پهنای خشک کنندگی است. در قسمت عقب زمین شوی صنعتی از یک تیغه لاستیکی به منظور نگه داشتن آب و هدایت آن به سمت لوله مکش استفاده می شود. طول این تیغه لاستیکی هر چه قدر بیشتر باشد، بهتر می تواند آب کثیف حاصل از شستشو را جمع کند و معمولا طول این تیغه متناسب با قطر برس شستشو و حجم زمین شوی انتخاب می شود.

اما نکته مهمی که درباره این تیغه لاستیکی وجود دارد، میزان کیفیت آن است. معمولاً تیغه های لاستیکی مختلف در مدت زمان کوتاهی در اثر سایش دچار فرسودگی شده و باید تعویض شوند که همین موضوع برای مجموعه مصرف کننده دستگاه ایجاد هزینه می کند.

اما کارچر آلمان به تازگی تیغه لاستیکی جدیدی به نام تیغه لاستیکی OIL RESISTANT تولید و بر روی زمین شوی های خود به کار می برد که به لحاظ قدرت خشک کنندگی و مقاومت در برابر سایش بی نظیر است. این تیغه ها تا ۶ سال عمر می کنند و شرکت کارن تجارت نیز کارایی آنها را تا ۳ سال تضمین می کند.

اسکرابر کوچک

کارایی دستگاه اسکرابر

یکی دیگر از ویژگی های فنی اسکرابر ها که بسیار با اهمیت می باشد، کارایی دستگاه زمین شوی است. همانگونه که مشخص است کارایی اسکرابر به معنی میزان مساحتی است که توسط دستگاه در واحد زمان می توان نظافت کرد.

این مشخصه به عواملی زیادی همچون حجم اسکرابر ، قطر برس شستشو، سرعت حرکت دستگاه و … بستگی دارد.

اسکرابر صنعتی

حجم مخازن اسکرابر

حجم مخازن آب تمیز و آب کثیف اسکرابر ها یکی از مهمترین ویژگی های فنی آنها می باشد. بدیهی است هر چه حجم مخازن بیشتر باشد، کارایی دستگاه نیز افزایش می یابد و با یک بار پر کردن مخزن آب تمیز، مساحت بیشتری را می توان نظافت کرد.

اما مشخص است که با بیشتر شدن حجم مخازن، ابعاد کلی دستگاه نیز بیشتر می شود که موجب کاهش قدرت مانور دستگاه می شود. اما کارچر آلمان به منظور رفع این محدودیت موفق شده است ترکیبات جدیدی برای ساخت بدنه اسکرابر های خود تولید کند. این موضوع باعث شده است که ابعاد اسکرابر های کارچر نسبت به حجم مخازن آن بسیار کمتر از محصولات سایر تولید کنندگان باشد.

البته این نقطه قوت در تمامی کف شوی های کارچر به چشم می خورد، اما زمین شوی های مدل BD 50/50 و BD 50/60 کارچر از این جهت بسیار ویژه می باشند. در واقع شما هیچ اسکرابر دیگری با حجم مخازن ۵۰ و یا ۶۰ لیتری که این چنین ابعاد کوچکی داشته باشند مشاهده نخواهید کرد.

اسکرابر هدایت شونده

منبع تغذیه اسکرابر

اسکرابر ها به طور کلی به دو دسته برقی و یا باتری دار تقسیم می شوند (البته یک استثنا هم وجود دارد) که هر کدام نقاط قوت خاص خود را دارند. زمین شوی های باطری دار با توجه به اینکه نیازی به برق ندارند در تمامی محیط ها حتی فضاهایی که دسترسی به برق وجود ندارد نیز مورد استفاده قرار می گیرند. ضمن اینکه کابل برق نیز در زمان فعالیت دستگاه می تواند ایجاد مشکل کند.

اما از طرف دیگر دستگاه های زمین شوی برقی نیز نقاط قوت خاص خود را دارند که مهمترین آنها امکان استفاده همیشگی از آنها بدون نیاز به توقف جهت شارژ شدن می باشد. استثنایی که درباره آن صحبت شد، دستگاه شستشوی زمین مدل B 60/10 C می باشد. این دستگاه تنها اسکرابر بدون نیاز به برق و باتری در جهان می باشد.

اسکرابر سرنشین دار کرشر

وزن اسکرابر

وزن اسکرابر مشخصه دیگری است که می تواند کارایی دستگاه را تحت تاثیر قرار دهد. به همین جهت شرکت های مختلف سعی در تولید کف شور های با وزن کمتر می کنند.

کارچر آلمان نیز با استفاده از متریال کم وزن و باتری های با تکنولوژی جدید توانسته است وزن محصولات مختلف خود، ازجمله کف شور های کارچر را تا حد امکان کاهش دهد.

اسکرابر ایستاده کرشر

ابعاد دستگاه اسکرابر

پیش از این نیز درباره ابعاد صحبت کردیم. در آخر فقط این موضوع را مطرح می کنیم که به طور کلی ابعاد زمین شوی ها بر روی قدرت مانور دستگاه و کارایی آنها بسیار تاثیر گذار است.

شرکت کارن تجارت ارائه دهنده انواع محصولات نظافت صنعتی از برند معتبر کارچر آلمان می باشد.

اسکرابر (زمین شوی) صنعتی کارچر مدل BD 50/70 R

اسکرابر سرنشین دار مدل BD 50/70 R کارچر آلمان از جمله زمین شوی های صنعتی با سرنشین این کمپانی آلمانی می باشد.کارایی دستگاه ۳۸۰۰ متر مربع در ساعت بوده و حجم مخازن آن ۷۰ لیتر می باشد.

اسکرابر(زمین شوی) صنعتی کارچر مدل BDS 43/180 C

دستگاه پولیشر ( اسکرابر ) مدل BDS 43/180 از جدیدترین محصولات کارچر آلمان می باشد.این دستگاه زمین شوی به منظور نظافت کامل و مناسب محیط های مختلفی کاربرد دارد.

اسکرابر (زمین شوی) صنعتی کارچر مدل B 300 R I D

اسکرابر و سوییپر مدل B300 R I D کارچر آلمان بزرگترین دستگاه در نوع خود می باشد که برای محیط های بزرگ طراحی شده است. کارایی این اسکرابر سوییپر ۱۶۰۰۰ متر مربع در ساعت می‌باشد. این زمین شوی باراننده در دو نوع دیزلی و گاز سوز ارائه می‌شود.

اسکرابر(زمین شوی) صنعتی کارچر مدل BD 43/25 C BP

اسکرابر مدل BD 43/25 C BP کارچر ،محصولی نوین از این کمپانی  آلمانی می باشد.کارایی این اسکرابر ۱۷۲۰ متر مربع در ساعت بوده و از نوع دیسکی می باشد.

اسکرابر(زمین شوی) صنعتی کارچر مدل BD 43/35 C EP

اسکرابر مدل BD 43/35 C EP کارچر از اسکرابر های نوین این برند آلمانی می باشد.این اسکرابر دستی از نوع تک برسه می باشد و کارایی آن ۱۷۲۰ متر مربع در ساعت است.این دستگاه زمین شوی صنعتی از سیستم easy operation نیز بهره می برد.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.