فروش و پشتیبانی محصولات ۵۴۰۹۱-۰۲۱ ✔اسکرابر✔جاروبرقی✔سوییپر✔بخارشوی✔واترجت✔مبل شوی✔فرش و موکت شوی

جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک

جاروبرقی آب و خاک نوعی از جاروبرقی صنعتی است که قابلیت جمع آوری مایعات را نیز علاوه بر گرد و خاک دارد. این نوع از جاروبرقی عموما به صورت سطلی می باشد. در هنگام جمع آوری مایعات باید پاکت جمع آوری خاک را از مخزن کرد زیرا برخورد مایعات با پاکت جمع آوری زباله در مخزن جاروبرقی باعث پوسیدگی پاکت می شود. همچنین جاروبرقی آب و خاک دارای یک شناور در مخزن می باشد که در صورت بالا آمدن سطح آب در مخزن راه عبور هوا را مسدود می کند و به این وسیله از آسیب دیدن موتور جاروبرقی جلوگیری می کند. همچنین مخزن جاروبرقی آب و خاک دارای شلنگ یا شیر تخلیه می باشد تا بتولن به راحتی مایعات جمع آوری شده را تخلیه کرد. در جاروبرقی آب و خاک نظافت فیلتر بسیار اهمیت دارد زیرا رطوبت درون مخزن که به خاطر جمع آوری مایعات ایجاد شده است می تواند سبب چسبندگی گرد و خاک به منافذ فیلتر شود که در این صورت جریان هوا به شدت کم می شود که فشار زیادی را برای موتور جاروبرقی آب و خاک ایجاد می کند برای جلوگیری از این اتفاق باید فیلتر جاروبرقی آب و خاک به صورت منظم نظافت شود . برای این کار می توان از کمپرسور هوا استفاده کرد و با جریان هوا گرد و خاک روی فیلتر جاروبرقی آب و خاک را تمیز کرد. در صورت نبود کمپرسور می توان از یک برس نرم از برای گرفتن گرد و خاک روی فیلتر استفاده کرد. جاروبرقی آب و خاک برای جمع آوری مایعات دارای نازل های مخصوصی می باشدو این نازل ها عموما دارای تیغه لاستیکی برای جمع آوری آب می باشند. جاروبرقی آب و خاک مانند سایر جاروبرقی های صنعتی دارای انواع مختلف تک ، دو و سه موتوره می باشد. از نظر نوع بدنه هم دارای دو نوع استیل ضد زنگ و یا پلی اتیلن فشرده می باشد. جاروبرقی آب و خاک از لحاظ حجم مخزن دارای انواع مختلفی می باشند. حجم مخزن آنها معمولا از حدود ۱۵ لیتر شروع می شود و تا ۱۰۰ لیتر هم طراحی می گردد. جاروبرقی های آب و خاک که دارای موتور هایی با حجم بالای جریان هوادهی می باشند عملکرد بهتری در جمع آوری مایعات دارند.

برتری جاروبرقی آب و خاک صنعتی نسبت به مدل های خانگی

همانطور که بیان شد نوع موتور که دارای قدرت بالاتری دارد، فیلتر هایی که دارای کاغذ های فشرده تر و قدرت فیلتر کردن بالایی هستند، دائم کار بودن و استفاده از چند موتور مکنده به صورت همزمان (به انتخاب اپراتور) از اصلی ترین دلایلی است که می گوییم این تجهیزات با جاروبرقی های خانگی تفاوت دارند. از دیگر مواردی که می بایست مورد توجه قرار بگیرد، حجم مخازن جاروبرقی می باشد، در جاروبرقی های آب و خاک صنعتی حجم مخازن بیشتری در نظر گرفته شده است زیرا مدت طولانی تری فرایند نظافت را به انجام می رسانند ، و این امر موجب می شود که نیاز به خالی کردن مخزن در فواصل زمانی کوتاه نباشد و مدت بیشتری بدون توقف جارو کرد.

سیستم یکپارچه نظافت فیلتر جاروبرقی آب و خاک صنعتی

از دیگر ویژگی های خاص  جاروبرقی صنعتی می توان به سیستم یکپارچه تمیز کردن فیلتر اشاره نمود. دستگاه های جارو برقی صنعتی و نیمه صنعتی مجهز به سیستم یکپارچه نظافت فیلتر هستند که رایج ترین این سیستم ها تکاننده فیلتر می باشد. شیوه نظافت فیلتر به این صورت است که با به حرکت در آوردن تکاننده، فیلتر در جهت عمودی حرکت پیدا می کند و در نتیجه ذرات و مواد باقی مانده از سطح فیلتر جدا شده و به درون مخزن مکنده می ریزد. که این کار باعث بهبود عملکرد جاروبرقی در مکش و همچنین سبب افزایش طول عمر فیلتر و موتور می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جاروبرقی آب و خاک با کارشناسان کارن تجارت تماس بگیرد تا بتوانید از مشاوره ی رایگان کارشناسان بهره مند شد و با آگاهی کامل دستگاهی متناسب با نیازتان انتخاب کنید.

در صورتیکه این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *