سوالات آموزشی

سوالات آموزشی

در این قسمت می‌توانید پاسخ به سوالات متداول در مورد محصولات، خدمات تعمیر و گارانتی ما را پیدا کنید. اگر پاسخ مورد نظر خود را در صفحه زیر پیدا نکردید، سوال خود را در قسمت تماس با ما مطرح کنید.

زمین‌شوی FC5

در مورد هر نوع کفپوشی، حتما با سازنده آن مشورت کنید تا محدودیت‌های آن را بشناسید به ویژه در مورد انواع کف‌پوش‌های بدون درز.

با این حال، بر خلاف آنچه که در شیوه‌ی استفاده از تی‌های عادی یا سایر دستگاه‌های مخصوص نظافت کف اتفاق می‎‌افتد؛ FC5 برای نظافت سطوح کف از حداقل میزان رطوبت استفاده می‌کند، در دو دقیقه کف را خشک می‌کند و امکان جمع شدن آب در زیر کفپوش‌ها را به حداقل می‌رساند.

FC5 برای استفاده روی تمام سطوح سخت از جمله موارد زیر طراحی شده است: کف‌پوش‌های چوبی، کاشی، سنگ از جمله سنگ‌های تراورتن، وینیل/پی‎‌وی‌سی، کف‌پوش‌های پلاستیکی و آکوآگارد.

بله- در محصولات کرشر یک مایع شوینده مخصوص دستگاه FC5 وجود دارد. می‌توانید این شوینده‌ها  را به صورت جداگانه در بطری‌های سایز مختلف خریداری کنید.

با استفاده از شوینده‌‌های مخصوص سطوحی تمیز و بدون هیچ لکه‌ همراه با رایحه لیمو خواهید داشت.

برای استفاده از بطری‌های شوینده‌ی کرشر، حدود ۱/۳ تا ½ بطری را در هر مخزن آب شیرین استفاده کنید.

در مورد بطری‌های بزرگ‌تر مواد شوینده کرشر، ¼ تا ½ لیوان در هر مخزن (۵۰ میلی‌لیتری) اب تمیز توصیه می‌شود. برای جلوگیری از کف کردن مایع در مخزن، ابتدا مخزن را با آب تمیز پر کنید.

شوینده مخصوص Kärcher FC 5 را می‌توانید از طریق سایت Karchershop.ir  تهیه کنید. یا به صورت حضوری به کارچر سنتر تهران مراجعه کنید. همچنین امکان ثبت سفارش به صورت تلفنی و یا از طریق اینستاگرام هم برای شما وجود دارد.

برای اینکه نتیجه ایده‌آل و عالی داشته باشید، توصیه می‌کنیم که حتما از شوینده‌های مخصوص کرشر استفاده کنید. البته از مواد شوینده دیگر هم می‌توانید استفاده کنید، اما توصیه می‌کنیم که قبل از شروع نظافت یک منطقه کوچک را به صورت آزمایشی تمیز کنید. چون ما از کیفیت و تاثیر مارک‌های دیگر مواد شوینده مطمئن نیستیم و نتیجه نظافت با آن‌ها را آزمایش نمی‌کنیم.

مخزن جلوی دستگاه مخصوص آب تمیز و ماده شوینده است. به سادگی لبه قسمت بالایی مخزن را بگیرین و از دستگاه جدا کنید. درپوش لاستیکی مخزن را بردارید و تا محل مشخص شده از آب تمیز پر کنید. همیشه قبل از اضافه کردن ماده شوینده، مخزن را با آب پر کنید تا کف نکند. بیش از ۲/۱ درپوش از ماده شوینده استفاده نکنید.

در نوع جنس و عملکرد غلتک‌ها هیچ تفاوتی وجود ندارد. رنگ‌های متفاوت برای کمک به شما در استفاده از غلتک‌ها در قسمت‌های مختلف طراحی شده‌اند (مثلا حمام یا آشپزخانه).

غلتک‌ها از مواد میکروفایبر بادوام ساخته شده‌اند و برای استفاده طولانی مدت طراحی شده‌اند. عمر واقعی این غلتک‌‌ها به دفعات استفاده از آن‌ها بستگی دارد. استفاده از دستگاه روی سطوح سنگی و ناصاف خیلی زودتر از استفاده آن روی سطوح صاف و صیقلی می‌تواند عمر غلتک‌ها را کوتاه کند. همچنین استفاده روزانه از دستگاه خیلی سریع‌تر از استفاده هفتگی غلتک‌ها را از بین می‌برد.

برای تمیز کردن سریع غلتک‌ها، دستگاه را روی استند نگه‌دارنده آن قرار دهید. در محفظه مخصوص غلتک‌ها آب بریزید و دکمه on را فشار دهید تا دستگاه FC5 به مدت ۱ تا ۲ دقیقه کار کند.

این کار باعث می‌شود که آب از طریق غلتک‌ها به درون مخزن آب کثیف FC5 کشیده شود. سپس مخزن آب کثیف را خالی کنید. برای نظافت عمقی غلتک‌ها، قسمت انتهای هر غلتک را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا از دستگاه جدا شود. غلتک‌ها را می‌توانید در ماشین لباسشویی و یا با دست شستشو دهید.

توجه داشته باشید که هرگز از مایع سفید کننده استفاده نکنید.

دستگاه FC5 طوری طراحی شده که فقط در هنگام مرطوب بودن غلتک‌ها از آن‌ها استفاده شود. اطمینان حاصل کنید که قبل از اولین استفاده از دستگاه (یا اگر مدت زمان طولانی از دستگاه استفاده نکرده‌اید)، اجازه دهید غلتک‌ها برای چند ثانیه روی استند نگه‌دارنده و در محفظه مخصوص در تماس با آب حرکت کنند. بررسی کنید که به اندازه کافی مایع در مخزن آب تمیز و ماده شوینده وجود داشته باشد تا غلتک‌ها را هنگام نظافت مرطوب نگه دارد.

ابتدا با با قرار دادن دستگاه FC5  روی استند نگه‌دارنده پر کردن مخزن آب تمیز شروع کنید. دستگاه را روشن کنید و اجازه دهید که ۱-۲ دقیقه کار کند تا غلتک‌ها کاملاً مرطوب شوند. اگر قبلاً دستگاه را آماده کرده‌اید، بررسی کنید که نازل کاملاً در جای خود قرار گرفته باشد و دکمه آزاد شده آن کاملاً بالا باشد. و دکمه پخش مایع نازل (خاکستری) کاملاً بلند شده است. با فشار دادن دکمه پخش مایع نازل، جریان مواد شوینده به غلتک‌ها متوقف می‌شود.

برای خالی کردن مخزن آب کثیف دستگاه FC5 که در قسمت پشت دستگاه قرار دارد، قسمت قوقانی آن را فشار داده و بیرون بکشید. فیلتر که در قسمت بالای مخزن قرار دارد ذرات بزرگتری را جمع می‌کند و می‌توان آن را جدا کرد و تمیز کرد. مخزن آب کثیف دستگاه طوری طراحی شده که فقط در زمان مرطوب بودن غلتک از آن استفاده می‌شود. بررسی کنید که به اندازه کافی آب و مایع شوینده در مخزن آب تمیز دستگاه وجود داشته باشد و غلتک‌‌ها کاملاً مرطوب باشند.

قسمت بیرونی دستگاه را می‌توان با یک پارچه مرطوب تمیز کرد، در حالی که قسمت داخلی آن نیاز به شستشو دارد. دستگاه را روی استند مخصوص آن قرار دهید، مخزن مخصوص غلتک‌ها را با آب تمیز پر کنید و دستگاه را روشن کنید.

آب تمیز از طریق سیستم مکش دستگاه به داخل مخزن آب کثیف دستگاه کشیده می‌شود و همه آلاینده‌ها همراه با آن در مخزن آب کثیف رسوب می‌کنند.

شیشه‌شوی

مواد شوینده (۲۰ میلی‌لیتر) را در بطری اسپری بریزید و آن را با آب پر کنید.

بسته به میزان کثیف بودن شیشه پنجره، ممکن است مجبور شوید چندین بار آن را تمیز کنید. در حین انجام این کار نباید اجازه دهید محلول ماده تمیز کننده خشک شود.

به گونه‌ای دستگاه شیشه‌شوی را نگه دارید که تیغه دستگاه عمود بر شیشه پنجره باشد و فشار زیادی وارد نکنید.

همچنین توصیه می‌کنیم که تیغه دستگاه را مرتباً تمیز کنید و باقیمانده آلودگی را از بین ببرید. تیغه را می‌توان به صورت کشویی بیرون کشید. در صورت فرسوده شدن تیغه باید آن را تعویض کرد.

روی شیشه پنجره اسپری کنید تا همه‌جا مرطوب باشد.

اطمینان حاصل کنید که مخزن آب کثیف خیلی پر نشده است، به خصوص اگر از دستگاه در موقعیت افقی یا بالای سر خود استفاده می‌کنید.

اگر صفحه نمایش خاموش است یا به آرامی چشمک می‌زند، باتری را شارژ کنید. اگر نمایشگر به سرعت چشمک می‌زند، لطفاً با خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

واترجت فشارقوی

بسته به مدل، واترجت‌های خانگی کرشر دارای دبی بین ۱٫۲۵ تا ۲٫۵ گالن در دقیقه هستند. خرید واترجت‌ها به بودجه و همچنین محیط مورد استفاده شما بستگی دارند.

در یک واترجت برقی، پمپ با انرژی الکتریکی فشار آب را تا ۴۰ برابر افزایش می‌دهد. با این فشار، آب از طریق شلنگ فشارقوی به یک لنس منتقل می‌شود، جایی که به صورت تیز و غلیظ از نازل خارج می‌شود و قدرت تمیزکنندگی زیادی ایجاد می‌کند. اگر تفنگ اسپری فعال نشود، پمپ به طور خودکار خاموش می‌شود. یک واترجت به شما امکان می‌دهد نظافت را حتی با استفاده از آب کمتر با سرعت بیشتری نسبت به روش‌های معمول انجام دهید.

کافی است وسیله نقلیه را با فشار زیاد از بالا به پایین تمیز کنید تا تمام آلودگی‌های آن از بین برود.

ما توصیه می‌کنیم برای تمیزتر کردن از واکس خودروی کرشر استفاده کنید. ماده تمیز کننده در فشار کم به آرامی بر روی بدنه خودرو پخش می‌شود.

برای توزیع موثرتر مواد شوینده و از بین بردن آلودگی‌های سرسخت می‌توانید از برس شستشو نیز استفاده کنید.

شما می‌توانید از شوینده‌های معمول در بازار استفاده کنید. همچنین مواد تمیز کننده Kärcher سازگار با محیط زیست از محصولات ویژه کرشر هستند.

به یاد داشته باشید که هرگز از سفید کننده برای واترجت استفاده نکنید!

این ویژگی از ورود مواد شوینده به سیستم آب جلوگیری می‌کند.

لطفا برای کسب اطلاعات درباره سازگاری لوازم جانبی به محصول مورد نظر به صفحه لوازم جانبی ما مراجعه کنید.

دستگاه را به منبع آب متصل کرده و شیر آب را باز کنید.

فیلتر را از ورودی آب خارج کرده و تمیز کنید.

دکمه RESET را فشار دهید.

واترجت را روشن کنید و اجازه دهید تا زمانی که تمام هوای داخل تفنگ پاشش خارج شود کار کند.

بررسی کنید آیا از لوازم جانبی مناسب استفاده می‌کنید یا خیر.

اگر دریچه‌های فشار و مکش در حال نشت هستند و آب از آن خارج می‌شود، یا اگر دستگاه ضربان دارد، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

اگر شیر دریچه گیر کرده است، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

درز نازل را تمیز کنید.

بررسی کنید آیا از نازل مناسب استفاده می‌کنید.

بررسی کنید آیا آب کافی خارج می‌شود یا خیر.

منبع تغذیه و فیوز اصلی را بررسی کنید.

کلید اصلی و تفنگ پاشش را بررسی کنید.

برای کابل‌های ۱۰ متر یا بیشتر، قطر باید حداقل ۲٫۵ میلی‌مترمربع باشد.

کاملاً کابل را باز کنید.

در موارد زیر، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید:

کلید فشار یا پیستون‌های کنترل گیر کرده‌اند

موتور بیش از حد گرم می‌شود

کلید اصلی معیوب است

لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

ظرف مخزن ماده شوینده را پر کنید.

فیلتر مکش را با آب تازه بشویید و آن را تمیز کنید. پس از اتمام تمیز کردن با ماده شوینده، باید دستگاه را با آب شیرین بشویید تا از گرفتگی فیلتر جلوگیری کند.

شلنگ مکش را از نظر خرابی بررسی کنید.

شلنگ پاشش ماده شوینده را برداشته و با استفاده از یک شی نازک، سوپاپ روی نوک پستانک شلنگ را عقب بزنید تا به صورت روان حرکت کند.

کار را شروع کرده و روی فشار کم قرار دهید.

فیلم زیر را ببینید تا روش محافظت و نگهداری از واترجت در زمستان را به طور کامل بیاموزید.

سوییپر

اگر غلتک یا برس فرسوده است، باید آنها را تعویض کنید. اگر درایو غلتک فرسوده است، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

بررسی کنید که آیا درب مخزن زباله در وضعیت خوبی قرار دارد و در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

بررسی کنید که برس غلتکی روی ارتفاع صحیح تنظیم شده باشد: فقط نوک برس‌ها باید زمین را لمس کنند. اگر تنظیم ارتفاع یا درایو چرخ معیوب است، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

جاروبرقی آب و خاک

شما می‌توانید برای برگ‌های خشک از یک جاروبرقی همه‌کاره استفاده کنید، اما نه برای مقدار زیادی برگ. برگ‌های سفت یا مرطوب می‌توانند به سرعت منجر به انسداد شلنگ مکش یا ورودی مخزن شوند.

سطح ۲ فقط برای اتصال و کار کردن با ابزارها استفاده می‌شود. جارو برقی با روشن شدن ابزار مثل دریل شروع به کار می‌کند و پس از خاموش شدن آن حدود ۱۵-۲۰ ثانیه روشن می‌ماند.

هنگام مکش ریزگردها باید همیشه از کیسه فیلتر استفاده کنید.

بررسی کنید که شلنگ مکش به درستی وصل شده و هیچ نقصی نداشته باشد. بررسی کنید که فیلتر در جای خود قرار دارد و معیوب نیست. از کیسه فیلتر استفاده کنید.

کیسه فیلتر را تعویض کنید، فیلتر کارتریج، نازل، لوله مکش و شلنگ مکش را تمیز کنید. در صورت لزوم واشرها را تعویض کنید.

دستگاه در صورت پر شدن ظرف مخزن خود به خود خاموش می‌شود. اگر پوشش سطح مخزن مرطوب باشد، می‌تواند باعث ایجاد رطوبت در مسیر مکش شود. اجازه دهید دستگاه خشک شود و لبه سطح مخزن را تمیز کنید.

فیوز و پریز را بررسی کرده و سیم برق را از نظر آسیب‌دیدگی بررسی کنید. اگر سوئیچ برق، برس کربنی موتور یا پریز برق معیوب است، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

فیلتر کارتریج را برداشته و مخزن را خالی کنید. اگر در فیلتر کارتریج آب وجود دارد، اجازه دهید خشک شود.

پریز اتصال ابزار به جاروبرقی را بررسی کنید و لطفاً با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

فرش‌شوی

اگر سیم / دوشاخه یا کلید برق معیوب است، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

وضعیت فیوز را بررسی کنید.

اگر برس‌های کربن یا توربین مکش معیوب هستند، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

هرگونه انسداد را در نازل مکش، لوله مکش، دسته یا شیلنگ مکش برطرف کنید.

مهر و موم‌ها را از نظر هوادهی بررسی کنید و درصورت نیاز، آنها را تعویض کنید.

مخزن آب کثیف را خالی کنید.

اطمینان حاصل کنید که درب جاربرقی به درستی بسته شده است.

در حین مکش مایعات هنگامی که سطح آب در مخزن بیش از حد بالا است دستگاه به صورت اتوماتیک خاموش می‌شود. دستگاه را خاموش کرده و مخزن را خالی کنید.

ممکن است علت کاهش قدرت مکش دستگاه یکی از دو دلیل زیر باشد:

انسداد کیسه فیلتر کاغذی، فیلتر کارتریج، نازل، لوله مکش یا شلنگ مکش (نشانگر “full” به رنگ قرمز است).

فیلتر کارتریجی نصب نشده یا به درستی نصب نشده است.

اطمینان حاصل کنید که لوله مکش به درستی متصل شده و فیلتر کارتریجی به درستی نصب شده است یا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

مخزن آب شیرین را پر کنید.

سوئیچ شناور را تمیز یا تعویض کنید.

شلنگ / نازل آب را تمیز کنید.

فیلتر جاروبرقی در مخزن آب را تمیز کنید.

اگر پمپ آب معیوب است، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

بخارشوی

برای تمیز کردن کفپوش لمینت یا پارکت می‌توانید از دستگاه بخارشوی با کنترل حجم بخار (پایین‌ترین سطح) استفاده کنید – البته به شرطی که کف روغن‌کاری یا واکس زده نشده باشد!

از دو پارچه تمیز استفاده کنید (= ۴ لایه) تا آنجا که ممکن است بخار کمتری با سطح تماس پیدا کند. نازل را برای مدت طولانی در یک مکان نگه ندارید. اطمینان حاصل کنید که هیچ گودی ایجاد نشود، تا پس از نظافت رطوبت باقیمانده به سرعت و بدون باقی گذاشتن رد آب خشک شود‌.

بخارشوی می‌تواند برای کارهای مختلف تمیز کردن، به عنوان مثال نظافت حمام، آشپزخانه، شکاف کاشی‌ها، رادیاتور و موارد دیگر استفاده شود.

دمای بخار در نازل در حدود ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد و در حدود ۸۴ درجه سانتی‌گراد هنگام پاشش روی سطح مورد نظر است.

هر دستگاه بخارشوی به صورت استاندارد دارای دو لوله بخار است. می‌توان با یک لوله اضافی به راحتی طول آن را گسترش داد.

آب تصفیه شده مواد معدنی موجود در دیگ بخار را از بین می‌برد و در نتیجه به آن آسیب می‌رساند. بنابراین توصیه می‌کنیم از آب شیر استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که دستگاه را به طور منظم رسوب‌زدایی کنید.

سیم برق و فیوز و همچنین ترموستات و کلید فشار را بررسی کنید. مخزن آب را پر کنید. اگر چراغ کمبود آب خاموش نشد، لطفاً با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

اگر قفل ایمنی گیر کرده، اجازه دهید تا دستگاه خنک شود و در صورت لزوم با کشیدن اهرم بخار روی لوله بخار فشار را آزاد کنید تا قفل باز شود. اگر قفل در حالت سرد هم باز نمی‌شود، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

دستگاه را رسوب‌زدایی کنید. اگر همچنان درست نشد، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

ترموستات کمبود آب ممکن است معیوب باشد. لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر درباره عیب یابی و مشکلات بخارشوی به صفحه موردنظر مراجعه کنید.

بخارشوی را روشن کنید، اتوی بخار را به برق متصل کنید، اتوی بخار را چک کنید و در صورت لزوم آن را تعویض کنید. اگر شیر برقی باز نمی‌شود، لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

لطفا با بخش خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین تماس بگیرید.

اجازه دهید اتو کاملاً گرم شود، کنترل را روی مرحله بخار تنظیم کرده و مخزن آب را کامل پر کنید.

دیدگاهی ثبت نشده است

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.