دستگاه کفشور

دستگاه کف شور

دستگاه کف‌شوی

برای خرید کف‌شوی کارچر و یا استعلام قیمت این محصول با شماره ۰۲۱۵۴۰۹۱ تماس بگیرید.

دستگاه کفشور ازجمله دستگاه‌های نظافتی پرکاربردی هستند که برای تمیز کردن سطوح و کف ساختمان‌ها طراحی شده‌اند و جایگزین بسیار مناسبی برای سطل و تی‌های قدیمی هستند. اسکرابرها تنها با یک بار عبور کردن از روی یک سطح می‌توانند به طور همزمان فرآیند شستشو و خشک کردن را انجام دهند. زمین‌شوی‌ها با یک بار عبور می‌توانند حداکثر فضا را تمیز کنند که همین باعث سرعت بخشیدن به روند نظافت می‌شود.

تا قبل از پیدایش

کف‌شوی‌ها

، نظافت زمین کاری بسیار پرزحمت بود و زمان زیادی نیاز داشت. برای این ‌کار از شوینده‌های بسیار قوی و حجم زیادی آب استفاده می‌شد. اما امروزه با استفاده از اسکرابرها تا حد بسیار زیادی از سختی کار تمیز کرن کف و سطح زمین کم شده و دیدن یکی از این دستگاه‌ها در ساختمان‌های اداری، مراکز تجاری و مراکز مختلف ورزشی بسیار عادی شده است.

 

مزایای استفاده از دستگاه‌های زمین‌شوی

سهولت کاربری

با داشتن یک دستگاه

کفشور

، کار نظافت برایتان بسیار ساده‌تر خواهد شد، فقط کافی‌ است تنظیمات مورد نظرتان را انتخاب کنید. شما می‌توانید بر اساس نیازتان هر مدلی را که می‌خواهید انتخاب کنید، اما به هرحال تلاش کمتر و مدت زمان کمتری را صرف نظافت خواهید کرد.

 

راندمان بهتر

یک اسکرابر کف از مقدار آب کمتری برای نظافت استفاده می‌کند، در نتیجه سطح زمین سریع‌تر خشک می‌شود و فرآیند نظافت بسیار موثرتر از شیوه‌های سنتی خواهد بود. این تجهیزات قدرت از بین بردن لکه‌های روغنی، گریس و گرد و غبار را هم دارند. در روش‌های سنتی از بین بردن چنین آلودگی‌هایی کار بسیار دشواری است. یک اسکرابر با پاشیدن آب و مواد شیمیایی روی زمین، همه آلودگی‌ها را از بین می‌برد و اثر جادویی خود را به نمایش می‌گذارد.

 

زمان سریع خشک‌ شدن

علاوه بر همه این‌ها سطوح خیلی سریع‎‌تر خشک می‌شوند. زمانی که از سطل و تی برای تمیز کردن کف استفاده می‌کنید، مدتی طول می‌کشد که خشک شود. با توجه به اینکه یک اسکراب کف به اندازه سطل و تی‌‌های قدیمی آب مصرف نمی‌کند، زمان مرطوب شدن زمین بسیار کوتاه‌تر است.

 

چه سطوحی را می‌توان با استفاده از کفشور تمیز کرد؟

از اسکرابرهای کف می‌توان برای تمیز کردن سیمان، کاشی کامپوزیت وینیل، لاستیک، سرامیک، سنگ، سنگ مرمر و گرانیت استفاده کرد. سطوح مختلف توان تحمل مواد شیمیایی را به یک اندازه ندارند. اگر مطمئن نیستید که از تجهیزات مناسب برای کف استفاده می‌کنید، حتماٌ از سازندگان و متخصصان کمک بگیرید.

 

انواع دستگاه‌های کفشور

اسکرابرها را بر اساس نوع هدایت آن‌ها می‌توان به انواع مختلفی تقسیم کرد:

۱-

کفشوی‌های ایستاده (اسکرابرهای اداری)

برای تمیز کردن فضاهایی به مساحت ۵۰ تا ۱۰۰ مترمربع مناسب هستند. این دستگاه‌ها بسیار سبک هستند و برای تمیز کردن مناطق پرازدحام و کوچک مانند ورودی ساختمان‌ها، دفترها، کلاس‌ها و دستشویی‌ها مناسب هستند. پهنای برس این دستگاه‌ها معمولاٌ بین ۳۰ تا ۳۵ سانتی‌متر است.

  • مزایای استفاده از اسکرابر ایستاده

این دستگاه‌ها فضای کمی را اشغال می‌کنند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را زیر صندلی‌ها، میزها و فضاهای کوچک نگهداری کنید.

  • معایب استفاده از از اسکرابرهای ایستاده

پهنای برس این کف‌شورها زیاد نیست و استفاده از آن‌ها برای تمیز کردن فضاهای بزرگ کارآمد نخواهد بود.

۲-

اسکرابرهای دستی

از این دستگاه‌ها می‌توانید برای تمیز کردن فضاهای بزرگ‌تر (فضاهایی بین۱۰۰ تا ۱۵۰۰ مترمربع) استفاده کنید. این دستگاه‌‌ها برای تمیز کردن فضاهای بزرگتری مانند سالن‌های بدنسازی بزرگ، انبارها، لابی‌های ساختمان یا راهروهای باز بسیار مناسب هستند. پهنای برس اسکرابرهای دستی معمولاٌ بین ۳۵ تا ۴۰ سانتی‌متر است.

  • مزایای استفاده از کف‌شوی‌های دستی

برای استفاده و حمل و نقل راحت‌تر، مدل‌های مختلف زمین‌شورهای دستی مجهز به سیستم متحرک یا چرخ هستند. حرکت آسان دستگاه میزان خستگی اپراتور را کاهش می‌دهد و باعث کارآمدی بیشتر می‌شود.

  • معایب استفاده از از کفشورهای دستی

اسکرابرهای دستی بسیار کارآمدتر هستند اما ممکن است نتوانند فضاهای کوچک و جاهایی که دسترسی به آن‌ها سخت‌تر است را تمیز کنند.

۳-

اسکرابرهای سرنشین‌دار

دستگاه‌های بزرگتری هستند و می‌توانند فضایی حدود ۱۴۰ تا ۱۴۰ هزار متر مربع را تمیز کنند. درست مانند اسکرابرهای دستی این دستگاه‌ها هم برای تمیز کردن فضاهایی مانند سالن‌های بزرگ، انبارها، لابی ساختمان‌ها و راهروها کاربرد دارند.

  • مزایای استفاده از اسکرابر سرنشن‌دار

در هنگام استفاده از این دستگاه‌های اتوماتیک اپراتور می‌تواند روی دستگاه بایستد یا بنشیند. به این ترتیب در هنگام تمیز کردن فضاهای بزرگ کمترین میزان خستگی را برای کاربر دارند که همین باعث بهره‌وری و کارآیی بیشتری می‌شود. اسکرابرهای بزرگتر مجهز به مخازن آب بزرگتر هستند. هرچه مخزن بزرگ‌تر باشد، می‌تواند حجم آب بیشتری را نگه‌ دارد. زمانی که مجبور نباشید دستگاه را برای تخلیه آب متوقف کنید تا حد زیادی می‌توانید در زمان صرفه‌جویی کنید.

  • معایب استفاده از اسکرابر سرنشین‌دار

این دستگاه‌ها در فضاهایی که موانعی مانند میز، مبلمان و تجهیزات مختلف دیگری وجود داشته باشند به اندازه کافی کارآمد نخواهند بود.

کف شور

تجهیزات جانبی دستگاه کفشور

اسکرابرهای مختلف با هر اندازه که باشند می توانند به ویژگی‌های مختلفی مجهز شوند. بسته به نیاز شما، برخی از ویژگی‌های ذکر شده در زیر ممکن است اهمیت داشته باشند. به خاطر داشته باشید که داشتن برخی از ویژگی‌ها ممکن است باعث افزایش هزینه دستگاه شود.

منبع انرژی

اسکرابرها می‌توانند مجهز به باتری باشند یا با اتصال سیم برق انرژی خود را تامین کنند. زمین‌شورهایی که به باتری مجهز هستند قابل استفاده در فضاهای مختلف هستند و نیازی به دسترسی به منبع انرژی ندارند اما زمانیکه باتری آن‌ها تمام شود باید دوباره شارژ شوند. این دستگاه‌ها می‌توانند در هر مکانی ۱ تا ۷ ساعت بدون نیاز به شارژ مجدد کار کنند. عمر باتری دستگاه به اندازه و میزان باتری‌های نصب شده بستگی دارد. هرچه باتری‌های بیشتری روی دستگاه نصب شود، هزینه دستگاه گران‌تر می‌شود. بعضی از این دستگاه‌ها مجهز به شارژرهای آن بورد هستند. دستگاه‌های کابلی باید به منبع برق وصل شوند، بنابراین هنگام استفاده از آن‌ها همیشه باید به یک پریز برق دسترسی داشته باشید. طول سیم این دستگاه‌‌ها معمولاٌ حدود ۱۵ متر است. نیاز به وصل و جابجایی دستگاه می‌تواند منجر به کاهش بهره‌وری و طولانی‌تر شدن زمان نظافت شود. تقریباٌ همه اسکرابرهای دستی و اسکرابرهای سرنشن‌دار با باتری کار می‌کنند. دستگاه‌هایی که با باتری کار می‌کنند، معمولاٌ گران‌تر از دستگاه‌های کابلی هستند.

تی جمع‌کننده آب کثیف (تی اسکوپیچی)

تولیدکنندگان، برس‌های مختلفی برای جمع کردن آب طراحی کرده‌اند. برخی از آنها برس‌های خمیده هستند که می‌توانند ۱۰۰ درصد آب روی زمین را جمع کنند. تی‌های W-شکل، V-شکل و منحنی دار دارای تیغه هایی هستند که آب را به داخل مکنده دستگاه هدایت می‌کنند.

بالابر آب

بالابر آب در واقع قدرت مکش دستگاه برای جمع کردن آب روی سطح است که هرچه قوی‌تر باشد در نهایت سطح خشک ‌تری را به شما تحویل خواهد داد. ماشین‌آلاتی که مجهز به این سیستم هستند، قدرت تمیز کنندگی بیشتری دارند و مدت زمان کمتری برای خشک شدن لازم دارند.

پد

پد این زمین‌شورها می‌تواند به صورت دیسکی یا مربعی باشد. شکل پد دستگاه‌ها به سازنده و مدل اتواسکرابر بستگی دارد. این پدها رنگ‌های مختلفی دارند که هرکدام برای انجام امور نظافتی خاصی طراحی شده‌اند.

کنترل صدا

اگر تأسیسات شما به صورت شبانه‌روزی کار می‌کند یا باید طی ساعات کار منظم نظافت انجام شود، به دنبال ماشین‌هایی با کنترل صدا باشید. صداهایی با سطح ۷۰ دسی بل (A) یا پایین‌تر، این امکان را به شما می‌دهد که مراحل تمیز کردن را بدون مزاحمت برای کارمندان انجام دهید.

سرعت قابل تنظیم

ماشین‌آلات مورد استفاده در مناطق مختلف مورد نظر شما باید به کنترل سرعت مجهز باشند. به این ترتیب می‌توانید کنترل کنید که آیا باید در یک فضای کوچک آهسته‌تر حرکت کنید یا در یک منطقه بزرگ سرعت بیشتری داشته باشید.

 

خرید دستگاه کفشور

استفاده از اسکرابرهای کف برای تمیزکردن و نظافت محیط مورد نظرتان می‌تواند باعث افزایش بهره وری، کاهش زمان نظافت و کاهش هزینه نیروی کار شود. در مورد انتخاب autoscrubbers نکات زیادی وجود دارد که تصمیم‌گیری در مورد خرید را سخت می‌کند. شما می‌توانید از نظر کارشناسان و متخصصان بهره ببرید و با توجه به نیاز و بودجه مورد نظرتان بهترین گزینه را انتخاب کنید.

انواع مختلفی از

دستگاه‌های کفشور کارچر

با کیفیت بالا و نوآوری‌های بسیار در بازارهای جهانی وجود دارند. از جدید‌ترین محصولات کارچر می‌توان به دستگاه BR 35/12  اشاره کرد. برس این دستگاه قابلیت چرخش ۲۰۰ دارد که باعث می‌شود که قدرت مانور فوق‌العاده‌ای در نظافت سطوح مختلف داشته باشد. در این مدل زمین‌شوی باتری لیتیومی استفاده شده که امکان شارژ سریع را فراهم می‌کند. این باتری بسیار سبک است و طول عمر بالایی دارد.

شرکت کارچر در راستای ارائه نسل جدید اسکرابرهای خود دستگاه مدل B 60/10 را معرفی کرده است. به جرات می‌توان این مدل را انقلابی در تکنولوژی دستگاه‌های کف‌شور دانست. این دستگاه بدون داشتن موتور الکتریکی قادر است سطح زمین را کاملاٌ نظافت کند. این Scrubber یک دستگاه کاملاٌ مکانیکی است که با بهره‌گیری از نیروی حرکت چرخ‌ها و ایجاد خلا کار شستشوی سطوح را انجام می‌دهد. این محصول ویژه کارچر با نام زمین شوی بیمارستانی هم شناخته می‌شود. این اسکرابر به دلیل نداشتن موتور برقی یا شارژی استهلاک بسیار پایینی دارد و نیازی به تعمیرات و هزینه‌های نگهداری ندارد.

 

از دیگر مزایای زمین‌شوی‌های کارچر می‌توان به مجهز بودن به سیستم ECCO اشاره کرد. این سیستم تنها با فشردن یک کلید فعال می‌شود و سرعت برس و قدرت مکنده در حالت بهینه قرار می‌گیرد، در نتیجه مصرف انرژی اسکرابر هم بهینه می‌شود و دستگاه می‌تواند شارژ بیشتری نگه‌دارد. تکنولوژی تی نیز در نسل جدید دستگاه اسکرابرهای صنعتی کارچر تغییر کرده ‌است. در حال حاضر دستگاه

کف‌شور صنعتی کارچر

با تیغه لاستیکی مجهز به تکنولوی Oil Resistant عرضه می‌شوند که طول عمر بسیار بالایی از تی‌های نسل قبلی دارد و همچنین قدرت خشک‌کنندگی آن‌ها نیز بسیار بالاتر است.

در طراحی اسکرابرهای سری ‌BD هم کارچر توانسته بدون افزایش حجم ظاهری دستگاه‌ها با استفاده بهینه‌تر از فضای داخلی و خلاقیت در طراحی، حجم مخازن را تا حد قابل توجهی افزایش دهد که قدرت مانور بالاتری برای دستگاه‌ها نیز ایجاد کرده و همین‌طور کارکرد طولانی‌تری با هر بار شارژ کردن مخزن برای دستگاه فراهم می‌کند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.