کرشر

کرشر

کارچر، کرشر یا کارشر

کمپانی Kärcher (کرشر، کارچر یا کارشر) یکی از شرکت‌های معتبر نظافتی در جهان است که سال‌ها در این زمینه سابقه درخشانی را ثبت کرده است. کرشر که یک شرکت آلمانی می‌باشد هم در بخش صنعتی و هم بخش خانگی با کیفیت‌ترین محصولات نظافتی را تولید کرده و همیشه در حال بهبود کیفیت در این صنعت می‌باشد.

کلمه Kärcher در زبان‌های گوناگون تلفظ‌های مختلفی هم دارد که شاید بسیاری را به اشتباه بیاندازد. این کلمه در زبان آلمانی به صورت کرشر تلفظ می‌شود ولی در زبان فارسی با توجه به کتابت این کلمه و آنچه مدیران Kärcher به جمع‌بندی رسیده‌اند بهتر است به صورت کارچر تلفظ شود. شاید بسیاری از شما این کلمه را کارشر هم شنیده باشید که در واقع تلفظ عربی کارچر است.

ما در وبسایت کارن تجارت بهین از هر سه کلمه استفاده کردیم تا برای شما مشتریان گرامی اطمینان‌خاطر حاصل کنیم که هر سه کلمه صحیح می‌باشد.

نظافت استاندارد با گواهینامه ISO

Kärcher اولین تولید کننده در بین تمام شرکت های تجهیزات نظافتی در سراسر جهان است که گواهینامه ISO 9001 (1991) را دریافت کرد، همچنین اولین شرکتی است که گواهی زیست محیطی ISO 14001 را دریافت کرد (1996).

فعالیت های اجتماعی کرشر

کرشر همیشه به رفاه اجتماعی اهمیت می‌دهد و در طول یک دهه گذشته در آن مشارکت زیادی داشته است. این شرکت در تمیز کردن صدها ساختمان معروف در سراسر جهان کمک کرده است. این موضوع نه تنها عملکرد برتر و عالی این برند در صنعت محصولات نظافتی را اثبات می کند، بلکه سهم این شرکت را در حفاظت از میراث فرهنگی جهانی نیز به اثبات می رساند.

تاریخچه ی کمپانی کرشر آلمان

۱۹۳۵ – تاسیس شرکت

آلفرد کرشر پس از یازده سال کار در شرکت پدرش، در سال ۱۹۳۵ شرکت خود را در اشتوتگارت-بد کانستات تأسیس کرد. شرکت کرشر در ابتدا دمنده‌های هوای گرم جدیدی را برای گرم کردن موتور هواپیما تولید می‌کرد. مهندس آلفرد کرشر قبلاً با ساخت کوره‌های صنعتی ایمن و اقتصادی توجه‌ها را به خود جلب کرده بود.

۱۹۳۹ تا ۱۹۴۵ – نیاز شدید به فناوری گرمایش

در خلال جنگ جهانی دوم این شرکت در صنعت تسلیحات درگیر شد. همچنین صنعت رو به رشد هوانوردی نیاز روزافزونی به فناوری گرمایش نوآورانه کرشر داشت. در ۱ ژوئن ۱۹۳۹، آلفرد کرشر با ۱۲۰ کارمند به کارخانه جدید در شهر وینِندِن (Winnenden) نقل مکان کرد. در این کارخانه دستگاه هایی برای یخ زدایی بال ها و واحدهای دم هواپیما برای نیروی هوایی آلمان تولید شد. همینطور نازل های نبولایزر برای موتورهای مرسدس بنز و بخاری های متحرک برای گرم کردن موتورهای کوچک نیز در وینندن توسعه داده شدند.

۱۹۴۵ تا ۱۹۴۸ – سال های پس از جنگ و شروعی تازه با ۴۰ کارمند

پس از جنگ تولید و فروش شرکت برای مدت کوتاهی متوقف شد. آلفرد کرشر با ایده فروش شرکت کار خود را آغاز کرد، اما پس از آن با ۴۰ کارمند تولید کالاهایی را برای نیازهای مبرم سالهای پس از جنگ آغاز کرد. در ابتدا کوره و چرخ دستی برای افراد نیازمند تولید کردند.

سپس برای بازسازی شهرهای ویران شده، واحدهای قالب بتونی گرمادیده و همین طور بخاری‌هایی برای خشک کردن سازه ها که برای گرم کردن سالن‌ها، چادرها و اصطبل‌ها نیز استفاده می‌شد تولید کردند. تعداد کارمندان شرکت کرشر در سال ۱۹۴۸ به ۱۴۱ نفر افزایش یافت.

۱۹۵۰ – ورود به فناوری دستگاه‌های نظافتی

در سال ۱۹۵۰ آلفرد کرشر با توسعه اولین پاک‌کننده فشار قوی آب گرم در اروپا (جت بخار مدل “DS 350”) به موفقیت بزرگی در فناوری دستگاه‌های نظافتی دست پیدا کرد. طرح فناوری گرم کردن آب توسط دستگاه برای استفاده در نظافت امروزه نیز اساس طراحی و تولید همه مشعل‌ها است. این دستگاه تحول عظیمی در پایه و  اساس کار شرکت ایجاد کرد.

۱۹۵۹ – ادامه توسط Irene Kärcher همسر آلفرد کرشر

پس از مرگ آلفرد کرشر، همسرش “ایرنه” این تجارت را بر عهده گرفت. او با آینده نگری شرکت را به سمت “تمیز کردن به عنوان یک نیاز اساسی” سوق می دهد. او به خاطر مدیریت کسب و کارش نشان صلیب فدرال شایستگی را دریافت کرده است. مجله تجاری “Handelsblatt” پس از مرگ او، ایرنه کرشر را به عنوان اولین زن در “تالار مشاهیر” خود فهرست می کند.

۱۹۶۲ – تأسیس اولین شرکت تابعه خارجی

در دهه ۱۹۳۰ محصولات Kärcher در خارج از کشور آلمان نیز متقاضی داشت. صادرات محصولات در ابتدا به صورت مرکزی از طریق Winnenden اداره می‌شد. اما تأسیس اولین شرکت تابعه خارجی در سال ۱۹۶۲ در فرانسه و بعد از آن در اتریش و سوییس آغاز بین المللی شدن شرکت کرشر را کلید زد.

۱۹۷۴ – تمرکز بر فناوری دستگاه‌های صنعتی

اوایل دهه ۱۹۷۰ برای شرکت کرشر نقطه عطفی محسوب می‌شود. دوران فناوری بخار، که پیش از این عامل درآمد قابل توجهی بود، در حال پایان یافتن بود. در سال ۱۹۷۴، با تصمیم مدیریت شرکت کرشر گامی شجاعانه برداشته شد و بر روی تکنولوژی فشار بالا برای نظافت حرفه‌ای تمرکز کردند. در این مرحله رنگ ماشین‌آلات به رنگ زرد کرشر معروف در جهان تبدیل شدند.

۱۹۷۵ – رشد از طریق همکاری با شرکت های فروش

در سال ۱۹۷۵ اولین کارخانه تولید خارج از آلمان در برزیل افتتاح شد. ده سال بعد، ۱۶ شرکت فروش از جمله در آمریکای شمالی، آفریقا و استرالیا راه اندازی شد.

۱۹۸۰ – تمیز کردن مجسمه مسیح منجی در برزیل

در سال ۱۹۸۰ کرشر حمایت مالی فرهنگی خود را با تمیز کردن مجسمه مسیح منجی در ریودوژانیرو آغاز کرد. از آن زمان بیش از ۱۴۰ اثر فرهنگی در سراسر جهان توسط دستگاه‌های نظافتی کرشر تمیز شده است. در همان سال، تغییر در استراتژی “تمیز کردن به عنوان یک نیاز اساسی” به وجود آمد.

۱۹۸۴ – ورود به تجارت خرده فروشی

در سال ۱۹۸۴ کرشر اولین پاک کننده فشار قوی قابل حمل جهان را برای استفاده خانگی معرفی کرد. شعار “تمیز کردن با فشار بالا – درست مانند حرفه ای ها” ۵۰۰۰ مشتری را در سال اول متقاعد کرد. با بیش از ۳۰۰۰۰۰ دستگاه فروخته شده از مدل نوآورانه “HD 555” ، سنگ بنای کسب و کار موفق خرده فروشی کرشر تشکیل شد و برای اولین بار یک محصول Kärcher در ابزار فروشی ها قرار گرفت.

۱۹۸۶ – راه اندازی بازار اولین خشک کن اسکرابر

در سال ۱۹۸۶، کمپانی کرشر استانداردهایی را در زمینه نظافت حرفه ای با عرضه دستگاه کف شوی BR 450 تعیین کرد. این دستگاه دارای فناوری جدید برس غلتکی بود که امروزه در بیش از 50٪ از تمام ماشین های موجود در بازار جهانی استفاده می شود.

۱۹۸۸ – برای اولین بار در تمام قاره‌ها

شرکت کرشر با ایجاد نمایندگی تازه تاسیس در ژاپن، برای اولین بار در سال ۱۹۸۸ در تمام قاره‌ها نمایندگی داشت.

۱۹۹۶ – ورود محصولات کرشر به تجهیزات شهرداری

تولید اولین سوییپر شهری کرشر مدل ICC 1، نشان دهنده ورود این شرکت به تجارتی جدید یعنی “تجهیزات شهری” بود. سپس یونیت های کاربری مختلف برای عملکرد های متفاوت این دستگاه عرضه شدند از جمله یونیت های برف‌روب زمستانی، یونیت های چمن‌زن برای فضاهای سبز و یونیت اسکرابر.

۱۹۹۷ – جایزه بازاریابی آلمان

در سال ۱۹۹۷، کرشر برای اولین بار برنده جایزه بازاریابی آلمان شد. این جایزه به عنوان قدردانی برای کار برجسته در بازاریابی که مبنای موفقیت مالی شرکت بود به کرشر اهدا شد.

۱۹۹۸ – عملیات پاکسازی در میدان سنت پیتر رم

کار بر روی ۲۸۴ ستون تراورتن و ۸۸ ستون میدان سنت پیتر در رم به عنوان بخشی از طرح حمایت مالی فرهنگی شرکت کرشر ۹ ماه طول کشید. تا به امروز گسترده‌ترین پروژه تمیز کردن ساختمان با مساحت کل ۲۵۰۰۰ متر مربع، نظافت میدان سنت پیتر رم است و در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

۲۰۰۳ – ورود به صنعت رباتیک

زمینه کاملاً جدیدی در سال ۲۰۰۳ برای کرشر باز شد: اولین ربات تمیزکننده کاملاً مستقل برای خانواده ها، مدل RC 3000 به بازار عرضه شد.

۲۰۰۴ – خرید اولین شرکت های رقیب

در آمریکای شمالی، Kärcher موفق شد با تصاحب دو رقیب، به رهبر بازار در زمینه محصولات نظافت حرفه ای و تمیز کردن کفپوش‌های نساجی تبدیل شود.

از سال ۲۰۱۱، خریدهای بیشتری برای آوردن دانش تخصصی علی الخصوص در زمینه الزامات نظافت شهری یا نظافت صنعتی به شرکت انجام شد.

۲۰۰۵ – بنیاد Kärcher Futuretech

یک بخش جداگانه از شرکت برای بخش تجاری مشتریان ویژه (از جمله مشتریان نظامی و منطقه کنترل بلایای طبیعی) در دهه ۱۹۷۰ ایجاد شده بود. با توجه به رشد مداوم این بخش در داخل شرکت، در سال ۲۰۰۵ به عنوان شرکت تابعه مستقل با نام Kärcher Futuretech تأسیس شد که هنوز پیوندهای نزدیکی با Kärcher دارد.

۲۰۰۷ – ورود به بخش لوازم باغبانی

آبرسانی اصولی و حرفه ای تمرکز اصلی بخش باغبانی کرشر است. در سال ۲۰۰۷ Kärcher با معرفی ۲۲ مدل پمپ برای استفاده خانگی وارد این بازار شد. علاوه بر پمپ ها، امروزه محصولات این بخش شرکت شامل شیلنگ ها، تفنگ های ماشه، آبپاش ها و سیستم های آبیاری نیز می شود.

۲۰۰۷ – واژه “Kärcher” مترادفی برای عبارت “تمیز کردن با فشار بالا”

فرهنگ لغت فرانسوی “Le Petit Robert” اصطلاح عمومی “le karcher” را به عنوان مترادف برای “تمیز کننده فشار بالا” فهرست کرد. در فرهنگ لغت آلمانی “Duden” نیز اصطلاح “kärchern” متعاقباً به عنوان مترادف “تمیز کردن با فشار بالا” اضافه شد.

۲۰۰۸ – تولید اولین دستگاه شیشه شوی (Window Vac)

کرشر در این سال اولین دستگاه شیشه شوی با مدل WV 50 را با موفقیت معرفی کرد. این دستگاه تا به امروز بیش از ۲۱ میلیون مشتری راضی دارد.

۲۰۱۱ – پویش حمایت از محیط زیست

در سال ۲۰۱۱ اولین دستگاه‌های نظافتی سازگار با محیط زیست در بازار عرضه شد. این دستگاه‌ها انرژی و آب کمتری مصرف می‌کنند، از مواد بازیافتی ساخته می‌شوند و حداقل ۹۰ درصد قابل بازیافت هستند.

۲۰۱۱ – همکاری با دهکده کودکان سازمان SOS

از سال ۲۰۱۱، کرشر با فناوری و تخصص خود از دهکده کودکان SOS حمایت مالی می کند. این شرکت به عنوان یک شریک و همکار، به ایجاد خانه ای شاد برای کودکان و نوجوانان محروم در سراسر جهان کمک می‌کند.

۲۰۱۱ – گسترش سبد محصولات نظافتی

در سال ۲۰۱۱ پنجاهمین شرکت فروش کرشر در قزاقستان تاسیس شد. در همان سال کرشر، شرکت های Belos (تجهیزات شهری)، Ringler (وکیوم های صنعتی) و WOMA (فناوری فشار قوی) را در اختیار گرفت. راه‌حل‌های نظافتی تخصصی این شرکت‌ها مکمل دانش کرشر برای تولید محصولات صنعتی، ساختمانی و شهری شدند.

۲۰۱۳ – تغییر رنگ محصولات نظافت صنعتی

تغییر دیگری در رنگ محصولات شرکت. از سال ۲۰۱۳ دستگاه‌های نظافتی حرفه‌ای به رنگ خاکستری بوده و به رنگ زرد نیستند. با این کار تمایز آنها از محصولات خانگی، که به رنگ زرد هستند، راحت‌تر است.

۲۰۱۵ – هویت برند جدید و پانصدمین مرکز Kärcher

در سال ۲۰۱۵، کرشر یک طراحی جدید شرکتی را توسعه داد. در این ظاهر جدید، لوگو فونت مدرنی دارد و به ویژه روی صفحه نمایش راحت‌تر خوانده می‌شود. در همان سال درهای پانصدمین مرکز Kärcher در سایگون ویتنام روی مشتریان گشوده شد.

۲۰۱۶ – سیستم نظافت متصل به هم

از طریق سیستم متصل، سیستم های مدیریت ناوگان Kärcher Fleet و Kärcher Manage با هم ادغام می شوند و کل زیرساخت ناوگان نظافتی قابل کنترل است. این ماژول‌ها با ترکیب نرم‌افزار، هم افزایی مؤثر ایجاد می‌کنند.

۲۰۱۷ – مشاوره IT داخلی

در سال ۲۰۱۷، کرشر شرکت مشاوره فناوری اطلاعات خود را با نام Zoi TechCon GmbH راه اندازی کرد. این شرکت به عنوان یک کارفرمای جوان در مرکز اشتوتگارت با سایت هایی در برلین و لیسبونند، بر توسعه راه حل های دیجیتال، تحول ابری و مهندسی برق تمرکز دارد.

۲۰۱۸ – دومین جایزه بازاریابی

در سال ۲۰۱۸ شرکت کرشر برای دومین بار جایزه بازاریابی آلمان را دریافت کرد. این جایزه به پاس فعالیت موفق برندینگ در ۱۰ سال گذشته به شرکت کرشر تقدیم شد. مفهوم بازاریابی یکپارچه و استفاده از ابزارها و فناوری‌های بازاریابی برای این جایزه تعیین کننده است.

۲۰۱۸ – بالاترین گردش مالی تاکنون

شرکت آلفرد کرشر در سال ۲۰۱۸ به گردش مالی ۲۵۲۵ میلیارد یورویی دست یافت که بالاترین میزان در تاریخ خود است. برای اولین بار بیش از ۱۳۰۰۰ کارمند در ۱۲۰ شرکت و ۷۰ کشور استخدام شدند. همچنین بیش از ۵۰۰۰۰ مرکز خدمات، عرضه بدون وقفه خدمات به مشتریان در سراسر جهان را تضمین می کنند.

۲۰۱۹ – سرمایه گذاری در آینده

Kärcher سبد محصولات دیجیتال خود را با خرید استارت آپ “SoniQ Services” در برلین تقویت می کند. با پلت فرم خدمات “SQ ONE” ارائه دهندگان خدمات نظافت ساختمان می توانند به صورت دیجیتالی تمام فرآیندهای تجاری را نقشه برداری کنند و کارآمدتر کار کنند.

 

2020 تا کنون

کرچر اکنون صاحب بیست و شش سایت تولیدی بزرگ جهانی و مراکز لجستیکی است. علاوه بر سیستم های تولید و توزیع جهانی جامع، مراکز تحقیق و توسعه در سطح جهانی نیز وجود دارد. این کاملاً فرآیند تولید سنتی و فناوری مدرن را ترکیب می کند و به طور مداوم محصولات جدید و نوآورانه ای را که جلوتر از بازار هستند معرفی می کند. این ما را به نیروی قابل توجهی برای کمک به فناوری تمیز کردن در جهان تبدیل می کند.

یک قدم جلوتر

برای اطمنان از ادامه این کار، متخصصان کرشر به طور مداوم در تلاش هستند تا راه حل‌های جدید و موجود برای نظافت را توسعه دهند. نوآوری اشتیاق است، اما هرگز به خودی خود هدف نیست. این موضوع از اعتقادی روشن ناشی می‌شود: نوآوری چیزی است که به نفع مردم است، زندگی شما را آسان‌تر، کارآمدتر و دلپذیرتر می‌کند. این شعار و تعهد کرشر از زمان تأسیس شرکت در سال ۱۹۳۵ بوده است.

بنیانگذار کرشر، آلفرد کرشر هدفش این بود که همیشه راه‌حل‌های جدیدی برای هر چالش پیدا کند. تا به امروز این روحیه نوآوری در کرشر حفظ شده است. بیش از ۱۰۰۰ کارمند در زمینه تحقیق و توسعه در سراسر جهان هر روز سخت تلاش می‌کنند تا راه‌حل‌های جدیدی را ایجاد کنند. این آمارها به تنهایی روشن‌کننده این مساله است: ۶۳۲ حق ثبت اختراع و ۱۱۰ محصول جدید فقط در سال ۲۰۱۸. جالب است بدانید ۹۰ درصد از ماشین‌های فروخته شده کرشر کمتر از ۵ سال عمر دارند.

این شرکت ثابت کرده که در این بازار به سرعت در حال تغییر، کرشر دارای قدرتی جامع، ساختار قوی گروه و محیط شرکتی عالی است تا ما را در رقابت شدید در بازار برجسته کند. توسعه بلندمدت و پایدار در سطح جهانی به ما این امکان را می دهد که جایگاه بسیار مهمی در صنعت نظافت داشته باشیم. Kärcher به حالت عملکرد در بازار که به طور گسترده توسط صنعت و مصرف کنندگان شناخته شده و مورد تحسین قرار گرفته است، افتخار می کند.

شرکت کارن تجارت بهین ، نمایندگی رسمی کرشر در ایران

کرشر

شرکت کارن تجارت بهین با اتکا بر بیش از ۱۰ سال سابقه درخشان بنیان‌گذاران خود در زمینه ارائه دستگاه‌های نظافت حرفه‌ای صنعتی در سال ۱۳۸۸ تاسیس شد.

از همان روزهای آغازین، کارن تجارت بهین با هدف ارائه محصولات با کیفیت و نوآورانه در این صنعت پا به عرصه وجود گذاشت و برای رسیدن به این هدف متعالی شرکت کرشر آلمان را به عنوان شریک تجاری خود برگزید. تبلور تجربه، کیفیت، تعهد و نوآوری این برند معتبر و بین المللی آلمانی در تمامی فعالیت‌های کارن تجارت بهین از اهداف اصلی این شرکت در بازار ایران می‌باشد.

از دیگر اهداف مهم کارن تجارت بهین بررسی تخصصی و حرفه‌ای نیازهای نظافتی در صنایع مختلف و ارائه راه‌حل هایی بر پایه محصولات بسیار باکیفیت شرکت Kärcher می‌باشد. نیاز مشتری و خواسته‌های او از مهمترین دغدغه‌های کارن تجارت بهین می‌باشد، از این رو مطابق با نیازهای مصرف‌کنندگان طیف وسیعی از محصولات Kärcher توسط کارن تجارت بهین ارائه می‌شود.

همچون سیاست‌های شرکت Kärcher کارن تجارت بهین نیز ارائه رفتاری متعهدانه را در نحوه ارائه محصولات یا دستگاه‌های نظافت صنعتی، خدمات پس از فروش و گارانتی در نظر گرفته است و تلاش دارد تا همان کیفیتی را که Kärcher در تمامی نقاط جهان ارائه می‌دهد در ایران ارائه دهد. لذا تمامی محصولات کارن تجارت بهین با یک سال گارانتی و پانزده سال خدمات پس از فروش در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

شرکت کارن تجارت بهین بعد ازتجربه موفق افتتاح نمایشگاه دائمی کارچر سنتر تهران در خیابان آزادی تهران، به دلیل ارج نهادن به نیاز مشتریان خود، علی‌الخصوص مشتریان خارج از استان تهران که دسترسی آسانی به نمایشگاه دائمی کارچر سنتر تهران ندارند اقدام به راه‌اندازی فروشگاه‌های اینترنتی رسمی خود تحت نام کارچر شاپ و کارن تجارت نمود.

متاسفانه اخیرا برخی از سودجویان با سوءاستفاده از نام شرکت کارن تجارت بهین و کارچر و با معرفی خود به عنوان نماینده کرشر آلمان اقدام به ارائه محصولاتی تحت نام این برند در فضای مجازی و فروشگاه‌های خود نموده‌اند. تمامی محصولات این دو وب‌سایت دارای ۱ سال گارانتی و ۱۵ سال خدمات پس از فروش شرکت کارن تجارت بهین می‌باشند و کارشناسان خدمات پس از فروش این شرکت آمادگی خدمت‌رسانی به مشتریان عزیز در اقصی نقاط کشور را دارند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.