فروش و پشتیبانی ۵۴۰۹۱-۰۲۱ | حساب کاربری ✔اسکرابر✔جاروبرقی✔بخارشوی✔کارواش✔مبل شوی✔فرش شوی

نظافت شومینه با دستگاه جاروبرقی

جاروبرقی شومینه

استفاده از جاروبرقی به منظور نظافت شومینه.

نکاتی برای نظافت شومینه

هیزم هایی که تازه خریداری شده اند آماده استفاده در شومینه نیستند.ابتدا هیزم ها باید انبار شده تا خشک شود و سپس مورد استفاده قرار بگیرد. اگر چوب خیلی مرطوب باشد عمل احتراق به درستی انجام نمی شود و دود زیادی ایجاد می کند که سبب می شود شومینه و اطراف آن به سرعت کثیف شود. حداکثر رطوبت برای چوبی که در شومینه استفاده می شود ۲۵ درصد است.

برای بررسی میزان رطوبت چوب می توان از یک آزمایش ساده دستی استفاده کرد. اگر شما ناخن خود را در سطح مقطع هیزم که حلقه های رشد چوب معلوم می باشد فرو کنید اگر بافت های چوب فشرده شد به این معنی می باشد که هیزم هنوز رطوبت بالایی دارد و نیاز است که تا چند ماه دیگر انبار شود. انبار باید در مقابل بارش باران محافظت شود و البته جریان هوای مناسبی داشته باشد تا فرآیند خشک شدن سریع و به درستی انجام شود.

پس از یک بعد از ظهر گرم و دلپذیر در کنار شومینه باید خاکستر شومینه جمع شود. تمیز کردن خاکستر شومینه به وسیله ی جارو و خاک انداز یک امر بسیار سخت و در عین حال کثیف می باشد. زیرا خاکستر به وسیله ی جارو در هوا پرامنده می شود. جایگزین جارو و خاک انداز جاروبرقی های مخصوص کارچر مانند مدل AD4 Premium می باشد. این جاروبرقی می تواند مناسب شومینه هایی با طراحی های مختلف باشد و به راحتی خاکستر شومینه را جمع کند.

جاروبرقی خاک

جاروبرقی خاک

مراحل تمیز کردن شومینه با جاروبرقی :

  • ابتدا باید دمای خاکستر ها به کمتر از ۴۰ درجه سانتی گراد افت کند.
  • خاکستر ها را به وسیله ی جاروبرقی کارچر مکش کنید.
  • اگر قدرت مکش جاروبرقی کاهش یافت سیستم تمیز کننده فیلتر را فعال کنید. این سیستم با معکوس کردن لحظه ای جریان هوا را معکوس می کند این عمل سبب می شود خاکستر از روی فیلتر جاروبرقی به درون مخزن بریزد.
  • سپس برای خالی کردن مخزن ابتدا سری جاروبرقی را بردارید و سری را کمی بتکانید با ضربه زدن و پس از آن مخزن را تخلیه کنید.
قیمت جاروبرقی شومینه

قیمت جاروبرقی شومینه

یک نکته ی دیگر اینکه بهتر است نازل مخصوص گوشه که ۳۵ سانتی متر طول دارد را به صورت جداگانه خرید کنید ( چون به صورت استاندارد روی دستگاه قرار ندارد) که برای تمیز کردن گوشه های داخلی شومینه بسیار پر کاربرد است.

جاروبرقی خاک کارچر

جاروبرقی خاک کارچر

لینک های مرتبط:

کارن تجارت

در صورتیکه این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *