ترفندهای نظافت و شستشوی مبلمان با مبل‌شوی

دستگاه مبل شوی

مراحل و ترفند های مختلف شستشو با دستگاه مبل شوی

چه سطح روی مبلمان از جنس چرم و چه از جنس پارچه باشد، مشکلی از بابت نظافت وجود ندارد. دستگاه های مبل شوی صنعتی و مبل شوی خانگی دارای قابلیت های بالا به منظور نظافت هر چه بهتر مبلمان و صندلی می باشند.

در این مقاله پنج مرحله و ترفند برای نگهداری و نظافت هرچه بهتر  مبلمان را با هم مرور خواهیم کرد. در این ترفند ها چگونگی نگهداری و نظافت صحیح مبلمان و صندلی ها، به طوری که همیشه سالم و با رایحه ی خوش باشند را آموزش خواهیم داد.

۱-  شروع با مکش کردن

در این مرحله ابتدا همه  اجسام و آلودگی هایی که به راحتی می توان لمس کرد مانند : سکه ،خودکار، مداد یا حتی ریموت کنترل تلویزیون را از روی سطح مبل و همچنین در شکاف ها و شیار هایی که ممکن است بسته به نوع مبلمان وجود داشته باشد، جمع آوردی می کنیم ( از چیز هایی که پیدا خواهید کرد شگفت زده می شوید).

حالا از مکنده برای مکش گرد و غبار و آلودگی های سطحی از روی مبلمان خود استفاده کنید. بهتر است از بهترین و مناسب ترین نازل ها برای جارو کردن شکاف ها و جا های دور از دسترس استفاده کنید و همچنین برای جلوگیری از صدمه و نظافت بهتر سعی کنید از برس های نرم استفاده نمایید.

۲- مطالعه‌ کاتالوگ مبلمان و طریقه استفاده و مراقبت آن

معمولاً هنگاه خرید مبلمان و صندلی یک کاتالوگ به همراه آن به مشتری داده می شود که طریقه ی استفاده و شیوه ی نظافت و تذکرات مراقبتی به مشتری ارائه می شود.

بهتر است این دستورات را با دقت مطالعه بفرمایید زیرا نکات ذکر شده برای هر نوع مبلمان که می تواند از هر نوع جنسی باشد، متفاوت است. همچنین در برخی موارد مبلمان شامل یک روکش می باشد که می توان آن را جدا نمود و به سادگی آن ها را در ماشین لباسشویی شستشو داد.

۳- شیوه‌ لکه بری از مبلمان

به عنوان مثال اگر شما فقط می خواهید یک لکه رنگی یا روغنی را از روی سطح مبل پاک کنید نیاز به یک فرایند کامل نظافت ندارید.

شما می توانید برای از بین بردن اینگونه آلودگی ها از ترکیب آب گرم و مواد شوینده استفاده کنید. البته در نظر داشته باشید که ابتدا این کار را روی قسمتی که کمرنگ تر یا نامحسوس تر است امتحان کنید که در صورت بروز هرگونه آسیب احتمالی کمترین صدمه به مبلمان وارد شود.

نباید بیش از اندازه معمول و مورد نیاز از مواد شوینده استفاده کرد و بیش از حد سطح مبلمان و صندلی را خیس کرد و یا اینکه لکه یا آلودگی را روی سطح پخش کرد زیرا این مورد می تواند باعث دشوار تر شدن و حتی غیر ممکن شدن نظافت و از بین بردن آلودگی شود.

نکات کلیدی :

سطح مبلمان را به صورت معمول و همیشگی توسط دستگاه مکنده جارو کنید تا گردوخاک و آلودگی ها را از بین ببرید.

از مصرف بیش از حد و اسراف در مصرف مواد شوینده پرهیز کنید، مخصوصا وقتی جنس روکش مبلمان تان از چرم می باشد.

در زمانی که روکش مبلمان شما قابلیت جدا شدن را ندارد ، می توانید از بخارشوی نیز برای نظافت آن استفاده بکنید.

۴- نظافت و شستشو مبلمان با جنس پارچه

اگر روکش صندلی های شما جدا شدنی نیست می توانید با چندین روش نظافت عمیق تر و تمیز را انجام دهید.

همچنین حواستان به دستورات و نکات نظافتی مبلمان خود نیز باشد. قبل از استفاده از روش های ذکر شده و مواد شوینده ، حتما در ابتدا روی بخشی کوچکتر فرایند نظافت را انجام دهید تا از شیوه پاکیزگی و خطرات احتمالی با خبر شوید.

در بعضی مواقع می توان از دستگاه بخارشوی نیز برای نظافت استفاده نمود. مطمئن شوید که قبل از قرار دادن کوسن ها در جای خود ، سطوح خیس شده خشک شده باشند.

۵- نظافت و شستشو مبلمان با جنس چرم با دستگاه مبل شوی

شستشوی مبلمان با جنس روکش چرم بسیار متفاوت با شستشوی پارچه ای می باشد . همانطور که بیشتر شما می دانید، آب و مواد شوینده زیاد به چرم آسیب می رساند. پس، از بابت جارو کردن با کیفیت ، قبل از شروع شستشوی مبلمان و صندلی اطمینان حاصل فرمایید.

دستگاه مبل شوی با داشتن قابلیت پاشش آب و مواد شوینده و مکندگی همزمان، می تواند نظافت با کیفیتی را برای شما به ارمغان بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *