فروش و پشتیبانی ۵۴۰۹۱-۰۲۱ | ✔اسکرابر ✔جاروبرقی ✔بخارشوی ✔کارواش ✔مبل شوی ✔فرش شوی
دستگاه-شستشوی-فرش

کاربرد دستگاه شستشوی فرش

هنگامی که قصد دارید تا یک دستگاه شستشوی فرش ، موکت و مبل تهیه و خریداری نمایید، در اصل برای نظافت مکانیزه محیط خود ارزش قائل شده و بر روی آن سرمایه گذاری کرده اید. محیطی که قرار است نظافت وشستشو شود، شامل افراد مجموعه یا کارکنان، فروشندگان و مشتریان می باشد. از این رو علاوه بر حفظ ظاهر و زیبایی، بهداشت و سلامت افرادی که در مجموعه هستند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

وجود موجودات بسیار ریز که با چشم دیده نمی شوند،  گرد و خاک، انواع لکه ها به خصوص لکه های چرب و روغنی، بقایای آفت ها و آلودگی محیط می تواند در عمق فرش، موکت و مبل شما نفوذ کند. این آلودگی ها می تواند علاوه بر اینکه به بافت این سطوح آسیب برساند و عمر آن ها را کاهش دهد، برای افراد مجموعه که دچار بیماری های ریوی و حساسیت زا هستند، بسیار مضر می باشد. دستگاه شستشوی فرش ، موکت و مبل آن هم از نوع صنعتی یکی از محصولات پرکاربرد به منظور نظافت و شستشوی با کیفیت، دقت، ظرافت و سرعت بالای سطوح پرزدار طراحی و تولید شده است که قادرند انواع آلودگی های انباشته شده از روی سطح و عمق تار و پود فرش، موکت و مبلمان را بیروش کشیده و به مخزن خود منتقل کند. استفاده از این دستگاه ها یا محصولات، یک ایده و روش کاربردی و فوق العاده به منظور از بین بردن و حذف آلودگی های ذکر شده می باشد که باعث می شود علاوه بر اینکه محیطی زیبا و تمیز داشته باشید، بلکه بهداشتی بودن محیط را هم تضمین نمایید. دستگاه های شستشوی فرش، موکت و مبل صنعتی برای جمع آوری آلودگی ها از روی سطح و عمق سطوح پرزدار، دارای یک مکنده قدرتمند با قدرت مکش بسیار بالا می باشند. همچنین استفاده از مواد شوینده گوناگون به همراه پاشش آب در کیفیت نظافت، تأثیر بسزایی دارد. میزان توان مکش این دستگاه ها با توجه به مدل آن ها متفاوت می باشد. در ادامه به ده نکته استفاده صحیح از این دستگاه های صنعتی اشاره می کنیم. در اینجا ذکر این نکته ضروریست که چون هر دستگاه با دستگاه دیگر متفاوت می باشد، لازم است قبل از استفاده صحیح از دستگاه، دفترچه راهنمای آن دستگاه مطالعه فرمایید. کمپانی سازنده اطلاعات بسیار خوبی در زمینه درست استفاده کردن از وسیله به شما عزیزان می دهد.

۱۰ نکته در استفاده از دستگاه های شستشوی فرش ، موکت و مبل

 1. ۱) اولین مورد همانطور که پیشتر گفته شد، مطالعه دفترچه راهنما و فیلم آموزشی استفاده از دستگاه است. اگر هم شما عزیزان سوال یا راهنمایی ای در خصوص راه اندازی و استفاده از وسیله داشتید، می توانید از کارشناسان راهنمایی های لازم را دریافت کنید.
 2. ۲) قبل از استفاده از دستگاه، از سالم بودن آن به لحاظ ظاهری و عدم وجود شکستگی، اطمینان حاصل کنید.
 3. ۳) اطمینان حاصل کنید که محل موردنظر برای شستشو، عاری از هرگونه باقی مانده ها یا خرده های درشت باشد، تا در فرایند شستشو خللی وارد نکند.
 4. ۴) نزدیک ترین پریز برق به محل موردنظر شستشو را پیدا و انتخاب کنید و سدتگاه را به برق متصل نمایید.
 5. ۵) استفاده از مواد شوینده را برای افزایش کیفیت نظافت، فراموش نکنید. مواد شوینده با کیفیت عنصر جدایی ناپذیر از دستگاه های شستشوی فرش، موکت و مبل می باشد. برخی از این مواد شوینده به شکل مایع و برخی دیگر هم به فرم قرص مانند می باشند.
 6. ۶) اگر بر روی فرش و موکت شما وسیله ای مانند مبل، صندلی، تختخواب یا هر چیز دیگری قرار گرفته است، سعی کنید این وسایل را کنار کشیده تا بتوانید به کل سطح فرش و موکت دسترسی داشته باشد و به راحتی این سطوح را شستشو نمایید.
 7. ۷) در دستگاه هایی که قابلیت اسپری و مکش همزمان دارند، بهتر است بعد از عملیات اسپری کردن اجازه دهید سطح برای مدت کوتاهی خیس بماند تا آلودگی ها و لکه هایی که بر روی سطح و عمق هستند، تفکیک شوند و سپس سطح را مکش نمایید. هر چند در این دستگاه ها می توانید عملیات اسپری و مکش را به صورت همزمان انجام دهید.
 8. ۸) دستگاه های شستشوی مبل، فرش و موکت دارای نازل و تجهیزات مناسب به منظور شستشوی مبلمان، صندلی و ناحیه هایی که دسترسی به آن ها سخت و دشوار است، می باشند. خصوصاً برای نظافت مبلمان و صندلی از نازل مخصوص و تخصصی این دستگاه ها استفاده کنید.
 9. ۹) هر دستگاهی میزان راندمان کاری متفاوتی دارد. برای مساحت های بزرگ از دستگاه های صنعتی با ابعاد بزرگ استفاده می کنند. این دستگاه ها، از برس های غلطکی برای شستشوی محیط بهره می برند.
 10. ۱۰) دستگاه های فرش شوی و موکت شوی صنعتی تا ۹۵ درصد سطوح را خشک می نمایند تا این سطوح برای استفاده مجدد آماده شوند.

مطلب مرتبط

 1. قیمت فرش شوی
 2. قیمت مبل شوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *