نحوه کارکرد دستگاه های کارواش کارچر آلمان

طرز کار کارواش کارچر

طرز کار کارواش

هر کسی که قبلا از یک واترجت استفاده کرده باشد می داند که تمیز کردن محیط بیرون از خانه با یک کارواش می تواند یه کار سرگرم کننده باشد . ما عملا با استفاده از کارواش ها می توانیم هر چیزی را در خانه یا در محیط اطراف خانه مان در کمترین زمان ممکن تمیز کنیم . اما طرز کار کارواش چگونه است؟ و چطور ساخته شده است ؟ با هم یک نگاهی بندازیم به داخل این ماشین های تمیز کاری و با ما به یک سفر بیاید به کارخانه کارچر جایی که ما واترجت های فول کنترل K7  رو می سازیم.

انیمیشن طرز کار کارواش کارچر مدل K7  را در پایین مشاهده می کنید. موتور کجا قرار دارد ؟ آب وقتی که از طریق شلنگ آب وارد واترجت می شود اول کجا می رود و چگونه فشار ایجاد می شود ؟

واترجت karcher

قلب هر واترجتی موتور الکتریکی آن می باشد که سیستم پمپ را هدایت می کند . برای اینکه پمپ ها به درستی کار کنند ، نیاز به آب دارند ، که در اختیارآنها قرار می گیرد ، به عنوان مثال به کمک شیر آب باغ .

در طرز کار کارواش کارچر قبل از اینکه آب تحت فشار قرار بگیرد در یک پوشش دو جداره در اطراف موتور جریان پیدا می کند که این امر موتور را خنک کرده و به علاوه باعث کاهش صدای موتور و افزایش طول عمر دستگاه می شود .

موتور کارواش دارای یک صفحه ارتعاشی است که سه پیستون را به سمت بالا و پایین حرکت می دهد. کارواش کارچر مدل K 7  فول کنترل دارای سه پیستون است که هر کدام با یک مکنده و یک شیر فشار کار می کنند.

حرکت رو به پایین پیستون ها آب را از طریق یک شیر مکش به داخل محفظه پیستون می کشد  و وقتی پیستون مجددا به سمت بالا حرکت می کند ، آب را از طریق یک شیر فشار به بیرون از محفظه پیستون به داخل محفظه انژکتور هل می دهد.

در کارواش های کارچر که قابلیت استفاده از ماده شوینده را دارند در صورتی که نیاز به استفاده از ماده شوینده باشد این مواد در داخل انژکتور به آب اضافه می شوند. سپس آب به کمک پمپ به داخل تفنگی کارواش جریان پیدا می کند.

البته ، در واقعیت همه این طرز کار کارواش آنقدر سریع اتفاق می افتد که شما می توانید بلافاصله پس ازروشن کردن دستگاه ماشه تفنگی را فشار داده و عمل نظافت را آغاز نمایید.

در واترجتی که در عکس مشاهده می کنید یک نمایشگر LED بر روی ماشه تفنگی تعبیه شده است که فشار انتخابی شما و یک عملیات نظافتی متناسب با آن فشار را به طور نمونه نمایش می دهد و این کار شما را برای پیدا کردن فشار مناسب برای هر نوع عملیات نظافتی ساده و آسان می نماید .

دستگاه های کارواش کارچر علاوه بر اینکه به صورتی کاملا متمایز و بهتر از سایر روش ها  عملیات نظافت را انجام می دهند ، در مصرف آب نیز صرفه جویی می کنند ، چراکه از یک شیر آب در باغ در طول یک ساعت حدود ۳۵۰۰ لیتر آب خارج می شود در حالیکه اگر شیر را به کارواش وصل نمایید در همین مدت زمان تنها ۴۰۰ الی ۶۰۰ لیتر آب مصرف می شود.

البته صرفه جویی کارواش ها در مصرف آب یک عملیات چند وجهی است یعنی کارواش ها نسبت به شیر آب معمولی علاوه بر افزایش فشار و کاهش مقدار خروجی آب در یک مدت زمان مشخص با افزایش سرعت انجام کار نظافت و کاهش زمان لازم برای انجام عملیات شستشو نیز باعث صرفه جویی در مصرف آب می شوند.

مراحل ساخت دستگاه های کارواش کارچر

در هنگام ساخت کارواش کارچر ، در ابتدا قطعات کوچک مانند واشر، شیر فشار و … به صورت کاملا اتوماتیک یا به صورت دستی همان طور که در عکس مشخص است نصب می شوند.

سپس موتور که قلب هرکارواشی محسوب می شود در این کارواش ها به یک محافظ زیرین مونتاژ می شود و در مرحله بعد سیستم خنک کننده آب نصب می شود.

دستگاه کارواش کارچر

و بعد برای تامین انرژی موتور یک منبع تغذیه یا جعبه برق روی سیستم نصب می گردد.

یک کارواش کارچر چندین مرتبه مورد بررسی قرار می گیرد تا ما اطمینان حاصل کنیم که مشتری محصول بی عیب و نقصی را دریافت می کند ، پس در این مرحله موتورها چک می شوند.

اگر همه چیز به درستی کار می کرد موتور با متعلقات همراه ، به کمک یک ماشین اتوماتیک بر روی بدنه قرار  داده می شود.

کارواش خانگی

سپس موتور به شاسی وصل شده و هدایت کننده خروجی آب نیز در این مرحله به سیستم اضافه می شود.

حالا قسمت پایین بدنه که سیاه رنگ است می تواند نصب شود و دستگاه تقریبا آماده است.

تنها چیزهایی که باقی مانده است محورها ، چرخ ها و دسته کارواش است کاملا مشخص است که جا به جا کردن یک کاوراش بدون محور ، چرخ ها و دسته کار بسیار دشواری خواهد بود .

قیمت کارواش کارچر

حالا دیگر دستگاه های کارواش کارچر آماده بسته بندی هستند. برای بسته بندی کارواش ها یک بازوی اتوماتیک به پرسنل خط تولید کمک می کند .

بدون وجود لوازم جانبی به همراه یک کارواش عملیات نظافت محقق نخواهد شد. تفنگی ، لانس ها و سایر لوازم جانبی کوچکتر به همراه بدنه اصلی کارواش در داخل کارتن بسته بندی قرار داده می شود .

حالا کار تمام است و دستگاه آماده ارسال می باشد.

کارواش آلمانی

مطالب مرتبط:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *