از بین بردن آلودگی های آشپزخانه ها توسط دستگاه های بخارشوی

صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی محیط های بسیار حساس بوده که بایستی استانداردها و الزامات بهداشتی و نظافت در آن ها طبق قوانین و مقررات تدوین شده رعایت شوند.

این گونه محیط ها مستعد انواع آلودگی های گوناگون می باشند. لکه های چربی یا گریس عمده ترین آلودگی ها در آشپزخانه ها و صنایع غذایی هستند که بعد از فرایند پخت و پز و لمس کردن مواد غذایی و دیگر عوامل ایجاد شده و بر روی سطوح قرار می گیرند. در بیشتر موارد این لکه ها برروی سطح چسبیده و جدا نمودن و از بین بردن آن ها بسیار سخت و دشوار می شود.

از این رو می بایست از دستگاهی استفاده کرد که علاوه بر جدا نمودن لکه های گریس یا چربی ای که بر روی سطح چسبیده اند، سطح را به خوبی ضد عفونی نمایند.

 

دلایل استفاده از دستگاه بخارشوی صنعتی در نظافت آشپزخانه‌ها

استفاده از دستگاه های بخارشوی صنعتی در نظافت و ضد عفونی کردن محیط آشپزخانه ها، مزیت های فراوانی دارد که به شرح زیر می باشد:

 

  – دستگاه بخارشوی و نظافت به وسیله آن، سازگار و دوستدار محیط زیست است. عدم استفاده از مواد شیمیایی مضر و خطرناک، از مزیت های استفاده از این دستگاه ها می باشد. به علاوه آنکه استفاده از این تجهیزات، استانداردترین روش نظافتی ای است که اکیداً توصیه می شود.

  – استفاده از بخار با درجه حرارت بالا نه تنها باعث از بین رفتن لکه های چربی یا گریس می شود، بلکه محیط را ضدعفونی و عاری از هر گونه  باکتری، میکروب، جانوران موذی و عوامل بیماری زا می کند.

 – سطوحی که با بخار تمیز می شوند، سریع تر از سطوحی که با آب و با روش های قدیمی شسته می شوند خشک می شوند.

  – بخار به شکاف ها و درزهایی که دسترسی به آن ها سخت و آلودگی در آن ها وجود دارد نفوذ پیدا کرده و باعث تحریک و شل شدن آن ها می شود. بنابراین به راحتی با استفاده از نازل های مخصوص و با استفاده از قابلیت مکندگی دستگاه بخارشور، به راحتی می توانید چنین سطوحی را نظافت صنعتی نمایید.

  – بخار باعث می شود که لکه های سخت و چسبنده چربی یا گریس تحریک شوند و به راحتی از سطح جدا شوند.

بخارشوی شیشه

دستگاه های شستشو با بخار علاوه بر نظافت سطوح سخت، سطوح نرم را به راحتی نظافت و شستشو می نمایند. تقریباً هر سطحی با دستگاه بخارشوی قابل نظافت است. با این تجهیزات، قادر خواهید بود انواع سطوح کف را به راحتی و با استفاده از نازل نخصصی شستشوی کف نظافت و ضد عفونی نمایید.

انواع آلودگی ها، لکه ها و گرد و خاک به راحتی از روی سطوح کف از بین می روند. همانطور که پیشتر ذکر شد انواع عوامل بیماری زا و میکروب ها، قارچ ها و باکتری ها با بخار دمای بالا دستگاه بخارشوی به راحتی از بین می روند. همچنین انواع وسایل و تجهیزاتی که در آشپزخانه ها وجود دارند به راحتی با این دستگاه ها ضد عفونی و تمیز می شوند.

برای شستن هر سطح دستگاه دارای نازل های تخصصی می باشد. حتی به منظور شستشوی گوشه ها، کنج ها و شیارهای بین کاشی ها.

دستگاه بخارشوی مناسب به منظور نظافت آشپزخانه ها و صنایع غذایی

دستگاه بخارشویی که مناسب برای نظافت آشپزخانه ها و صنایع غذایی می باشد، بایستی اولاً جابجایی و حمل و نقل آن ها به راحتی و با سهولت صورت گرفته تا بتوان به تمامی بخش ها و ناحیه ها در آشپزخانه دسترسی داشت.

همچنین بدنه این تجهیزات بایستی مقام در برابر هرگونه ضربات احتمالی ای که ممکن است در محیط اتفاق بیفتد باشد. بخارشوی صنعتی امروزی قابلیت پاشش همزمان بخار به همراه مواد شوینده و مکندگی به صورت همزمان را دارند.

مواد شوینده ای که استفاده می کنید حتماً باید غیر اسیدی باشد. همچنین خرطومی و لوله این دستگاه ها بایستی از جنس محکم باشند و دچار شکستگی و پارگی نشوند.

داشتن فیلتراسیون قوی، استفاده از نازل های تخصصی به منظور نظافت هر سطح، توانایی کارکرد در ساعت های طولانی مدت از دیگر ویژگی های بارز دستگاه های بخارشوی صنعتی به منظور شستشوی سطوح گوناگون در آشپزخانه های صنعتی می باشد.

نظافت سرویس بهداشتی با بخارشوی صنعتی

در این مقاله به نظافت و شستشوی مکانیزه سرویس‌های بهداشتی به وسیله دستگاه‌های بخارشوی صنعتی فوق‌العاده حرفه‌ای و کاربردی اشاره می‌نماییم.

۱۰صنعتی که از بخارشوی صنعتی استفاده می‌کنند

در این مقاله به ۱۰ صنعتی اشاره می‌نماییم که از دستگاه‌های شستشوی با بخار به منظور نظافت و ضدعفونی کردن محیط خود بدون مواد شیمیایی استفاده می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *