نظافت باشگاه ورزشی

نظافت باشگاه ورزشی

نظافت باشگاه

روزانه افراد بسیاری برای استفاده از دستگاه‌های بدنسازی وارد باشگاه می‌شوند و نظافت باشگاه ورزشی برای مسئولین و خدمه سالن‌های ورزشی یک چالش واقعی است.

همانطور که می‌دانید، نظافت باشگاه ورزشی مخصوصا بعد از شیوع کرونا بسیار فراتر از تمیز کردن آلاینده‌های قابل مشاهده است. با توجه به آلودگی‌های مختلفی که حین تمرین به فضای باشگاه وارد می‌شود، خیلی بدیهی است که سالن‌های ورزشی پر از باکتری و میکروب باشند. مطالعات نشان می‌دهند که تجهیزات باشگاه حتی بیشتر سرویس‌های بهداشتی میکروب دارند. بدون شک بعد از رفتن به سرویس بهداشتی  دستان خود را می‌شویید، اما پس از رفتن به باشگاه و سالن‌های ورزشی چه می‌کنید؟

بر اساس مطالعات، وزنه‌ها حاوی بیش از ۳۰۰ برابر میکروب‌هایی هستند که ممکن است در دستشویی‌ها پیدا شوند. البته وزنه‌ها تنها منبع باکتری‌ها و آلاینده‌های درون باشگاه نیستند، میزان میکروب‌هایی که روی دوچرخه‌های ورزشی و تردمیل وجود دارد نیز قابل توجه هستند. بیش از ۷۰٪ باکتری‌های موجود در تجهیزات بدنسازی برای انسان مضر ارزیابی شده‌اند، بعضی از آنها می‌توانند منجر به ذات‌الریه، و انواع بیماری‌های تنفسی شوند.

همه ما از اهمیت نظافت باشگاه‌های ورزشی به ویژه در هوای گرم آگاه هستیم. از تردمیل گرفته تا دستگاه‌ها و وزنه‌ها، هیچ قسمت از سالن بدن‌سازی را نمی‌توان بدون توجه رها کرد.

نظافت باشگاه

آیا فقط پاک کردن تجهیزات درون باشگاه برای رعایت نظافت و بهداشت کافی است؟

پاک کردن به تنهایی و به خودی خود کافی نیست. حتی اگر از یک اسپری آنتی باکتریال برای این کار استفاده کنید. اولین نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید، این است که تا چه حد قادر خواهید بود آلودگی‌های موجود را با پاک کردن از بین ببرید؟

لزوماً مسئولیت این کار به عهده مسئولین باشگاه نیست. سالن‌های ورزشی برای اینکار نیاز به همکاری اعضای خود دارند تا دستگاه‌هایی که استفاده می‌کنند را پاک کنند. اگر در این فرآیند از دستمال‌های مرطوب بهداشتی استفاده شود کمک می‌کند که تعداد باکتری‌ها کمتر از حد انتظار باشد. حتی اگر از هر ۵ ورزشکار، فقط یک نفر این دستورالعمل را رعایت کند، راه خوبی برای مقابله با تجمع باکتری‌ها خواهید داشت.

اگر این امکان وجود ندارد پس کارکنان باید در طول ساعات کار باشگاه، کار نظافت باشگاه و تجهیزات بدنسازی را انجام دهند. اگرچه ممکن است برای مشتریان ناخوشایند باشد، اما بیشتر مشتریان شما از فراهم کردن شرایط استفاده از یک وسیله تمیز و بهداشتی نسبت به یک وسیله کثیف و آلوده به انواع میکروب‌ها، قدردانی خواهند کرد. استفاده از دستمال‌های مرطوب و آنتی‌باکتریال قابل‌قبول است اما این تنها کاری نیست که باید انجام دهید. تکرار تنها کلید موفقیت در کنترل باکتری‌ها و میکروب‌ها است. زمان تعطیلی باشگاه، این فرصت را خواهید داشت که وسایل بدنسازی را کاملاً ضدعفونی کنید.

تمیز کردن باشگاه

از بین بردن بوی بد: تمیز کردن همه چیز از نیمکت تا تردمیل

اشتباه رایجی که اغلب کارکنان نظافت باشگاه انجام می‌دهند این است که برای از بین بردن بوی بد، از اسپرهای خوشبو کننده استفاده می‌کنند. برای حل کامل این مساله، باید منبع بوی بد یعنی همان باکتری‌های ایجاد کننده بو را از بین ببرید. بخارشوها ابزاری فوق‌العاده برای تمیز کردن همه‌چیز از نیمکت‌ها گرفته تا تردمیل‌ها هستند. از بخارشوها می‌توانید برای تمیز کردن توپ‌ها، دسته دستگاه‌های مختلف و حتی دمبل‌ها استفاده کنید. به کمک دستگاه بخارشوی می‌توانید عرق، چربی و بو را در عرض چند ثانیه از بین ببرید.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SC3

بخارشوی خانگی SC3 کارچر یک دستگاه نظافتی کار امد برای استفاده در منزل میباشد .این بخار شوی میتواند محیطی کاملا پاکیزه را بدون استفاده از مواد شوینده در اختیار شما قرار دهد.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SV7

بخارشوی SV7 ترکیبی از یک بخارشوی قوی و جاروبرقی است که به آن امکان می‌دهد میعان بخار راجمع کند و در عین حال زباله‌ها را مانند یک جاروبرقی مکش کند.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SC2

حدود ۵ تا ۶ دقیقه زمان لازم است تا آب بخارشوی کارچر sc2 گرم شود و دستگاه آماده شود و با هر یک لیتر آبی که داخل بخارشوی می ریزید می توانید حدود ۷۵ مترمربع را نظافت کنید.

ضدعفونی کردن تجهیزات بدنسازی

در بسیاری از باشگاه‌های بدنسازی این یک قانون نانوشته برای تمام مشتریان شده که پس از استفاده، دستگاه‌ها را با حوله تمیز کنند. اگرچه این کار عرق روی دستگاه‌ها را خشک می‌کند اما میزان تاثیر آن در نظافت باشگاه و از بین بردن میکروب‌ها بسیار کم است و در واقع همچنان امکان انتقال باکتری‌ها از دستگاهی به دستگاه دیگر وجود دارد. اگر پیش از این استفاده از حوله‌های کاغذی و اسپری‌های ضدعفونی کننده را در اختیار اعضای باشگاه قرار نداده‌اید، فراهم آوردن این ابزارها می‌تواند به کاهش شیوع میکروب‌ها کمک کند. بهتر است اطمینان حاصل کنید که کارکنان باشگاه، به طور منظم دستگاه‌ها را تمیز می‌کنند. ممکن است عاقلانه باشد که یک سری قوانین نظافتی بگذارید و کارکنان را تشویق کنید که بعد از هر بار نظافت دستگاه، نام خود را بنویسند.

نظافت باشگاه با بخارشوی

نظافت سرویس بهداشتی و رختکن‌

مانند همه سرویس‌های بهداشتی عمومی، سرویس‌های باشگاه‌ هم باید مرتباً تمیز شوند. اگر در نظر بگیرید که روزانه چند نفر عرق‌ریزان از دستشویی‌ها و رختکن باشگاه استفاده می‌کنند، به راحتی می‌توانید بفهمید که چرا تمیز کردن این مناطق انقدر اهمیت دارد. یک برنامه نظافتی تهیه کنید و اطمینان حاصل کنید که کارکنان به طور منظم آن را اجرا می‌کنند و استانداردها رعایت می‌شود. اگر سالن باشگاه کف‌پوش دارد، نظافت باشگاه و تمیز نگه داشتن آن می‌تواند بسیار چالش‌ برانگیز باشد. به ویژه اگر ریختن اجتناب ناپذیر نوشیدنی‌ها را در نظر بگیرید.

یک دستگاه فرش‌شوی می‌تواند به شما کمک کند که لکه‌های مقاومی را که از بین نمی‌روند به راحتی تمیز کنید.

سرامیک‌شوی، فرش و موکت‌شوی خانگی کارچر SE5100

دستگاه موکت و فرش‌شوی و سرامیک‌شوی کارچر مدل SE 5100 یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین دستگاه‌های شستشوی فرش، موکت و مبل در دنیا می‌باشد.

سرامیک شوی، فرش و موکت‌شوی خانگی کارچر SE4001

دستگاه سرامیک شوی و فرش شور مدل SE 4001 از محصولات فوق العاده کاربردی و حرفه ای کمپانی Kärcher آلمان برای شستشو و تمیز کردن فرش و موکت می باشد.

فرش و موکت شوی صنعتی کارچر مدل BRC 30/15 C

فرش شوی و موکت شوی و مبل شوی صنعتی مدل BRC 30/15 C کارچر یکی از محبوب ترین محصولات کارچر است که برای استفاده صنعتی ساخته شده است.

Kärcher چگونه می‌تواند به شما کمک کند که نظافت باشگاه را تامین کنید؟

تجهیزات نظافت صنعتی کارچر از انواع دستگاه‌های بخارشوی گرفته تا زمین‌شوی‌ها و اسکرابرها می‌توانند برای نظافت باشگاه به شما کمک کنند. استفاده از این تجهیزات نظافتی نه تنها مانع انتشار میکروب‌ها می‌شود، بلکه به شما کمک می‌کند تا بهداشت و نظافت نظر اعضای باشگاه را جلب کند و آن‌ها را به مشتریان دائمی شما تبدیل کند.

برای از بین بردن بوی بد، عرق و چربی‌ها دستگاه بخارشوهای سری SGV انتخاب خوبی برای تمیز کردن همه قسمت‌ها از آینه‌ها گرفته تا تمیز کردن ماشین‌آلات  هستند.  استفاده از بخارشوی مدت زمان نظافت باشگاه را سریع‌تر می‌کند و اعضا را راضی نگه می‌دارد در ضمن مدت زمان انتظار برای خشک شدن دستگاه‌ها را هم کاهش می‌دهد.

با استفاده از انواع اسکرابرهای کارچر، نظافت سریع و بدون دردسری را تجربه می‌کنید. استفاده از دستگاه‌های زمین‌شوی روی سطوح صاف بسیار آسان است. کف‌شوی‌ها مجهز به برس‌های دیسکی هستند و امکان شستشو و خشک کردن همه گوشه و کنارها و نزدیک دیوارها را هم خواهید داشت.

سرامیک‌شوی، فرش و موکت‌شوی خانگی کارچر SE5100

دستگاه موکت و فرش‌شوی و سرامیک‌شوی کارچر مدل SE 5100 یکی از بهترین و حرفه‌ای‌ترین دستگاه‌های شستشوی فرش، موکت و مبل در دنیا می‌باشد.

سرامیک شوی، فرش و موکت‌شوی خانگی کارچر SE4001

دستگاه سرامیک شوی و فرش شور مدل SE 4001 از محصولات فوق العاده کاربردی و حرفه ای کمپانی Kärcher آلمان برای شستشو و تمیز کردن فرش و موکت می باشد.

اسکرابر (زمین شوی) صنعتی کارچر مدل BD 50/70 R

اسکرابر سرنشین دار مدل BD 50/70 R کارچر آلمان از جمله زمین شوی های صنعتی با سرنشین این کمپانی آلمانی می باشد.کارایی دستگاه ۳۸۰۰ متر مربع در ساعت بوده و حجم مخازن آن ۷۰ لیتر می باشد.

اسکرابر(زمین شوی) صنعتی کارچر مدل BDS 43/180 C

دستگاه پولیشر ( اسکرابر ) مدل BDS 43/180 از جدیدترین محصولات کارچر آلمان می باشد.این دستگاه زمین شوی به منظور نظافت کامل و مناسب محیط های مختلفی کاربرد دارد.

اسکرابر (زمین شوی) صنعتی کارچر مدل B 300 R I D

اسکرابر و سوییپر مدل B300 R I D کارچر آلمان بزرگترین دستگاه در نوع خود می باشد که برای محیط های بزرگ طراحی شده است. کارایی این اسکرابر سوییپر ۱۶۰۰۰ متر مربع در ساعت می‌باشد. این زمین شوی باراننده در دو نوع دیزلی و گاز سوز ارائه می‌شود.

واترجت صنعتی کارچر مدل HD 7/18 C

این دستگاه واترجت صنعتی آب سرد کارچر برای استفاده در محیط های مختلفی طراحی شده است.پمپ جدید این واترجت صنعتی طول عمر و کیفیت واترجت را تضمین می کند.

بخارشوی صنعتی کارچر مدل SGV

بخارشوی صنعتی از جمله محصولات پرکاربرد کارچر آلمان می باشد.از این دستگاه می توانید به منظور نظافت کامل و ایده آل محیط های مختلفی کاربرد دارد.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.