نظافت-تجهیزات-پذیرایی

رعایت بهداشت و نظافت در صنایع غذایی

می توان گفت که آگاهی فزاینده ای در زمینه استفاده از دستگاه های مکانیزه صنعتی به منظور نظافت محیط‌هایی که به نوعی با بحث مواد غذایی درگیر هستند، در حال شکل گیری است. یکی از کاربردهای دستگاه های نظافتی مکانیزه که دارای استاندارد بالایی هستند، استفاده از این محصولات در صنایع غذایی و نظافت تجهیزات پذیرایی (کترینگ) می باشد.

بسیاری از عوامل وجود دارند که در حفظ بهداشت یک محیط که به منظور تهیه مواد غذایی استفاده می شود، تاثیر به سزایی دارند:

۱- طراحی تجهیزات مورد استفاده در اینگونه صنایع باید به گونه‌ای باشد که دسترسی به تمامی بخش‌های آنها به سادگی صورت پذیرفته و سطوح آنها به سادگی قابلیت نظافت را داشته باشند.

۲- فرایند‌های مورد استفاده باید به شکل کامل مستند باشد، به طوری که اپراتورها بدانند چه زمانی، کدام بخش و چگونه نظافت باید انجام شود.

۳- دستگاه های نظافت صنعتی یک راه حل کارآمد، بهینه و مقرون به صرفه برای حل مشکلات نظافتی در صنایع غذایی ارائه می‌دهند. این دستگاه دارای استاندارهای لازم برای رعایت بهداشت در صنایع غذایی و نظافت تجهیزات پذیرایی می باشند.

بهترین بخارشوی صنعتی

فرآیند نظافت تجهیزات پذیرایی یا کترینگ

ماهیت رسوبات و لکه ها در کارخانجات صنایع غذایی و یا کترینگ اغلب چرب و چسبنده می باشد. که این گونه آلودگی ها باید به شکلی کامل و با سرعت بالا نظافت شوند. یکی از دستگاه های نظافتی که به منظور شستشوی عمیق سطوح گوناگون کاربرد دارد دستگاه  بخارشوی صنعتی می باشد.

بخارشوی صنعتی می تواند بخار فوق العاده گرم با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد و فشار بخاری بالغ بر ۶ و ۸ بار تولید نماید. این دستگاه می تواند رسوبات و لکه های چسبنده و جدایی ناپذیر را به راحتی نظافت و شستشو نماید. دستگاه های بخارشور صنعتی دارای مکنده صنعتی قدرتمند بوده که آلودگی‌ها را وکیوم می کنند.

اصطلاحاً به این دستگاه ها بخارشوی مکنده دار  گفته می شود. از قابلیت های دیگر دستگاه های بخارشو نیز استفاده از نازل های بسیار متنوع و کاربردی به منظور نظافت صنعتی سطوح گوناگون می باشد. از دستگاه های شستشوی با بخار مکنده دار به منظور ضد عفونی کردن و کشتن باکتری ها و میکرو ارگانیسم ها نیز استفاده می شود.

در ادامه به یکی از دستگاه های بخارشور که می تواند در صنایع غذایی مورد استفاده قرار بگیرد اشاره می شود.

نظافت با بخار

بخارشور صنعتی سری SGV کارچر آلمان با قابلیت های بالا در نظافت اصولی

دستگاه های بخارشور سری SGV کمپانی مطرح و مشهور (Kärcher) آلمان دارای دو مدل ۶/۵ و ۸/۵ می باشند. تنها فرق این دو مدل در فشار بخاری است که تولید می نمایند. این دستگاه قابلیت پاشش بخار و مواد شوینده و مکش آنها را دارا بوده و شستشوی با کیفیتی را به ارمغان می آورد.

استفاده از این وسیله برای نظافت محیط هایی نظیر صنایع غذایی، رستوران ها، آشپزخانه های صنعتی و … که نیاز است از قوانین سختگیرانه بهداشتی تبعیت نمایند، توصیه می شود. این بخارشوی قابلیت از بین بردن آلودگی های سخت و چسبنده را دارا بوده و آن ها را به مخزن آب کثیف خود انتقال می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دستگاه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

دستگاه بخارشوی صنعتی مدل SGV کمپانی KARCHER آلمان
مطالب مرتبط:

  1. شستشوی با بخار
  2. نظافت مراکز درمانی و بیمارستان ها
  3. خرید بخارشوی صنعتی
  4. بخارشوی بیمارستانی

مزایای استفاده از بخارشوی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها

بخارشوی‌ ها سرسخت‌ترین لکه‌ها را بدون استفاده از مواد شیمیایی، از بین می‌برند و می‌توانند جایگزینی برای روش‌های مرسوم نظافت باشند.

چرا دستگاه بخارشوی برای نظافت ایده‌آل است؟

بخارشوی صنعتی یکی از دستگاه‌های نظافتی بوده که وظیفه تولید بخار آب داغ را بر عهده داشته و این بخار با فشار و حرارت بالایی آلودگی‌ها را از سطح جدا می‌کند.

شستشوی با بخار

بخارشوی صنعتی جدید مدل SGV 8/5 کارچر به منظور نظافت آلودگی‌ها و ایجاد محیطی کاملا بهداشتی طراحی شده است. این دستگاه قدرت نظافت بسیار بالایی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *