مکنده-صنعتی

نظافت داخل خودرو توسط دستگاه مکنده صنعتی

امروزه اتومبیل ها جایگاه ویژه ای در زندگی ما پیدا کرده‌اند. به جرات می توان گفت بیش از نیمی از مردم روزانه چندین ساعت از این وسیله استفاده می کنند .

استفاده روزمره خودرو موجب انباشت غبار و گرد و خاک بر روی سطوح داخلی اتومبیل می شود که هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ سلامتی وجهه مناسبی ندارد. بدین منظور نظافت داخل خودرو بسیار مهم و حیاتی امری بسیار حیلتی است، این فضای غیر بهداشتی و ناخوشایند سلامت سرنشینان خودرو مخصوصاً کودکان را تهدید جدی می نماید، به منظور نظافت داخل اتومبیل ها، دستگاه جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی خاصی تعبیه و تولید شده که با نازل ها و ویژگی های خاص خود نظافت داخل خودرو را سهولت می بخشد.

مراحلی که بایستی به ترتیب باید برای نظافت فضای داخلی اتومبیل توسط مکنده صنعتی رعایت کنیم، در ادامه مورد بحث و بررسی قرار خواهیم داد :

    1. جمع آوری زباله های درشت
    2. مکش آلودگی ها و گرد و غبار از کف خودرو و سطوح صندلی ها
    3. نظافت بخش های مختلف با دسترسی سخت تر

جمع آوری زباله های درشت

دستگاه های جاروبرقی یا مکنده صنعتی عموماً برای جمع آوری آلاینده های کوچک و متوسط و بیشتر برای نظافت و پاکسازی آلودگی های از نوع مایعات و گرد و خاک کاربرد دارند. به علاوه محدودیت هایی برای جذب و نگهداری زباله های درشت وجود دارد.

در گام نخست، افراد باید شرایط را برای کار با دستگاه مکنده صنعتی محیا کنند. ابتدا باید تمامی درب های اتومبیل باز شود تا دسترسی به بخش های مختلف خودرو آسان شود. این امر موجب می شود که در طول عملیات درب ها مدام باز و بسته نشوند و به ایجاد تهویه بهتر در حین نظافت کمک می کند.

در ادامه باید زباله های درشت را با دست جمع کرد تا در عملیات اختلالی ایجاد نشود تا در فرآیند نظافت تسریع بهتر صورت بگیرد. در آخر بایستی کفی ها را از ماشین خارج کرده تا بتوان بخش زیرین آن ها را به راحتی نظافت کرد. می توان کفی ها را بعد از بیرون آوردن و تکاندن، شستشو داد تا عملبات نظافت کامل شود.

قیمت مکنده صنعتی

مکش آلودگی های خودرو و سطوح صندلی ها

برای این امر می توان از دسته و سری های متفاوت استفاده کرد. برای مکش فضاهای وسیع تر خودرو می توان از سری های گرد و عریض اصلی مکنده صنعتی استفاده کرد. بعد از انتخاب و نصب سری های مناسب، عملیات را آغاز کنید و با حرکت نازل بر روی کف و صندلی ها، شیار ها و دیگر قسمت ها، آلودگی ها را جمع نمایید. می توان با حرکت دادن نازل دستگاه مکنده صنعتی در جهات مختلف و نقاط مخفی و دور از دسترس مانند زیر پدال، نظافت را با دقت و حساسیت بیشتری انجام داد. بعد از کفی به سراغ صندلی بروید و ذرات ریز را مکش نمایید. شیار هایی که بین کف و پشتی صندلی وجود دارد، محل تجمع آلودگی ها و مواد ریز است که برای نظافت کامل، باید این قسمت ها را نیز نظافت کنیم.

نظافت بخش های مختلف با دسترسی سخت تر

در فرآیند نظافت توسط دستگاه مکنده صنعتی، از مکان هایی که دور از چشم هستند غافل نشوید . فضای داخلی داشبورد، دریچه های سیستم سرمایش و گرمایش خودرو، دستگیره های در و فضای صندوق و پشت ماشین. برای این قسمت ها سری های مختلفی وجود دارد که برای جلوگیری از خط و خش و آسیب دیدن درب و مناطق حساس ماشین باید از آن ها استفاده کرد.

فروش مکنده صنعتی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *