فروش و پشتیبانی ۵۴۰۹۱-۰۲۱ | حساب کاربری ✔اسکرابر✔جاروبرقی✔بخارشوی✔کارواش✔مبل شوی✔فرش شوی

نظافت دکل و سکو های نفتی به وسیله کارواش صنعتی

کارواش صنعتی

نظافت دکل و سکو های نفتی به وسیله دستگاه کارواش صنعتی

کارواش صنعتی یا همان واترجت صنعتی دستگاه نظافت ای است که از نظر برق مصرفی به انواع تک و سه فاز و بر اساس شیوه نظافت به دسته بندی کارواش آب سرد و کارواش آب گرم تفکیک می شود. موارد استفاده واترجت های آب سرد و آب گرم با هم متفاوت بوده و هریک در شرایط و محیط های مناسب خود استفاده می شوند.

کمپانی های تولید کننده دستگاه های نظافت صنعتی با گذشت زمان، تکنولوژی و علم ساخت دستگاه های خود را به روز کرده و برای شرایط و سطوح و آلودگی های مختلف دستگاه های خود را طراحی و به بازار عرضه کرده اند. در ادامه یکی از محیط های خاصی که برای نظافت به کارواش صنعتی نیاز دارد را مورد بررسی و بحث قرار خواهیم داد:

نظافت دکل و سکو های نفتی با کارواش صنعتی

نظافت دکل ها و میدان های نفتی، نقش مهمی در حفظ ایمنی محیط ایفا میکنند . به صورت ساده چون نظافت به حذف گریس یا چربی، نشت مواد نفتی، لجن و مواد دیگر کمک می کند و این مواد می توانند باعث ایجاد خطر انفجار برای کل محیط نفتی و تهدید جدی برای سلامتی کارکنان بشود ، می توان نتیجه گرفت نظافت این گونه محیط ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و نیازمند توجه بیشتری است. میدان های نفتی تمیز و پاکیزه، باعث بالا رفتن و حفظ هرچه بهتر امنیت کارکنان و پالایشگاه می شود.

چرا کارواش صنعتی ضد انفجار؟

در محیط هایی مانند دکل های نفتی وجود گازهای سمی و قابل اشتعال امری طبیعی و خطرناک است که با کوچک ترین غفلت و سهل انگاری می تواند موجب به وجود آمدن خطرات مالی و جانی جبران ناپذیری در محیط کار بشود . از طرفی انجام فعالیت های نظافتی نیز از الزامات کار در اینگونه محیط ها می باشد ، خطرات ناشی از انفجار و پخش شدن گاز های سمی ناشی از استخراج نفت انکار ناپذیر است ، پس باید با دقت بیش از حد و رعایت تمامی اصول حفظ ایمنی فرآیند نظافت را پیش برد. فرآین نظافت باید با برنامه ریزی و و زمانبندی مناسب صورت بپذیرد.

کارواش صنعتی ضد انفجار با طراحی مناسب و پوشش خاص خود بهترین انتخاب برای محیط هایی با خطر اشتعال بالا است که احتمال انفجار و آتش سوزی ناشی از جرقه یا بالا رفتن دمای محیط را تا حد امکان (تقریبا نزدیک صفر) پایین آورده و محیطی ایمن برای نظافت به وجود می آورد.

نتیجه ای که می توان از مباحث فوق گرفت این است که ایمنی در مناطق نفتی و تأسیسات گازی اهمیت بسیار زیادی دارد. نظافت با دستگاه های جت واتر ضد انفجار، رسوبات و آلودگی های تجمع یافته بر روی تجهیزات ماشین آلات نفتی، لوله ها و … علاوه بر نظافت مکانیزه، ایمن بودن محیط، کارکنان و محیط اطراف را تضمین می نماید.

کارن تجارت

در صورتیکه این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *