فروش و پشتیبانی ۵۴۰۹۱-۰۲۱ | حساب کاربری ✔اسکرابر✔جاروبرقی✔بخارشوی✔کارواش✔مبل شوی✔فرش شوی
مکنده-صنعتی

مصارف و کاربرد تجاری مکنده صنعتی

مکنده صنعتی یا همان جاروبرقی صنعتی دستگاهی با استاندارد های مناسب به منظور مصارف خانگی و تجاری بوده که برای مصارفی همچون عملیات جمع آوری ، غبارگیری ، انتقال مواد ، نگهداری مواد ، جداسازی مایعات و بسیاری مصارف دیگر در صنایع و مراکز مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . بطور کلی استفاده از مکنده صنعتی در صنایع ممکن است لزوماً جمع آوری بالای مواد را عهده دار نباشد اما به علت محیطی که دستگاه در آن استفاده می شود لازم است که جاروبرقی دارای بدنه ، جنس و قدرت مناسبی باشد.

جاروبرقی های تجاری با توجه به میزان قدرت کاری و نوع محیط کاری، تقسیم بندی می شوند. هر دستگاه مکنده دارای لوازم جانبی بسیار متعددی می باشد که از آن در مصارف مختلف نظافتی به منظور داشتن عملکردی بهتر و سرعت عملی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند . دستگاه های جاروبرقی از لحاظ حجم مخازن، تعداد موتورهای استفاده شده، قدرت یا توان مکش، میزان هوادهی، نوع بدنه و … با هم تفاون دارند.

نحوه عملکرد دستگاه مکنده صنعتی

دستگاه جاروبرقی یا مکنده صرف نظر از نوع آن ، دستگاهی است که توسط یک پمپ درون مخزن آن فشار منفی یا همان خلأ ایجاد می شود و به دلیل اختلاف فشار میان هوای بیرون مخزن و درون مخزن مواد از سمت بیرون به داخل آن کشیده شده و به این ترتیب مواد داخل مخزن باقی می مانند .

مکنده صنعتی جهت انجام عملیات های مختلف قابل استفاده خواهد بود به این معنا که در بیشتر مواد برای جمع آوری آلودگی ها و مواد انباشت شده در محیط از وکیوم استفاده می شود ، هم چنین به منظور انتقال مواد نیز در صنایع، دستگاه های جاروبرقی صنعتی قابل به کار گیری بوده و به دلیل داشتن مخزن با گنجایش بالا و قدرت فوق العاده حجم زیادی از مواد را جا به جا می کنند . یکی دیگر از کاربرد های مکنده های صنعتی انجام عملیات غبارگیری است که در محیط های حساس به آلودگی و یا محیط هایی که غبارات سمی تولید شده و سلامت کارکنان را تهدید می کنند ، کاربرد ویژه دارد .

مزیت های استفاده از انواع مکنده صنعتی

مکنده ها مواد را به طور کامل و صحیح جمع آوری نموده و مانع از بازگشت گرد و خاک به محیط می شود . از تجمع گرد و غبار و آلودگی جلوگیری نموده و سبب حفظ ایمنی محیط کار و کاهش خطرات می گردد . با استفاده از دستگاه های مکنده یا جاروبرقی زمان مورد نیاز برای انجام عملیات نظافت کاهش قابل توجهی یافته و متناسب با آن بازده کاری افزایش می یابد . این تجهیزات قادر به مکش مواد سمی بوده و به این طریق سلامت کارکنان و ایمنی محیط کار حفظ می شود . هم چنین با بهره مندی از دستگاه های جاروبرقی نیز می توان میزان هدر رفت مواد ارزشمند را کاهش داد و مواد از دست رفته و قابل بازگشت را به چرخه تولید باز گرداند که در نتیجه آن هزینه های گزاف و خسارت های مالی از میان برداشته می شود .

دیگر کاربرد های دستگاه مکنده صنعتی در نظافت

  1. جارو کردن کارخانجات
  2. نظافت مکانیزه سوله ها
  3. بهداشت محیط در فرودگاه ها
  4. نظافت مکانیزه سالن های تولید

 

کارن تجارت

در صورتیکه این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *