کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع داروسازی

جاروبرقی صنعتی در صنایع داروسازی

همزمان با پیشرفت تکنولوژی و آشنایی هرچه بیشتر اقشار گوناگون با دستگاه های مکانیزه نظافت صنعتی، درخواست های روز افزون استفاده کنندگان از این گونه دستگاه ها بیشتر شده که این امر نشان دهنده فرهنگ استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی در بسیاری از صنایع گوناگون است.

می توان گفت استفاده از محصولات نظافتی در صنایع به امری معمول بدل شده است.  جاروبرقی ها، اسکرابر یا همان زمین شوی ها ، بخارشوی ها و واترجت ها نمونه هایی از دستگاه های نظافت صنعتی هستند که به منظور استفاده برای مصارف مختلف، تولید و توزیع می شوند. در این مقاله به بیان عملکرد دستگاه جاروبرقی صنعتی در صنایع داروسازی خواهیم پرداخت.

جمع کردن آب با جاروبرقی

دستگاه جارو برقی صنعتی چیست؟

تقریبا همه ی شما با نام جاروبرقی و طریقه استفاده کردن از آن آشنا هستید. جاروبرقی های صنعتی نیز به همان شکل و با همان منطق، عملیات نظافت را انجام می دهند. برای توضیحات بیشتر باید بگوییم که دستگاه جارو برقی یا مکنده صنعتی با ایجاد خلا و موتور مکشی که در دستگاه تعبیه شده، آلودگی ها را از روی سطوح به داخل مخزن یا پاکت خود منتقل می کند.

آلودگی ها می تواند از نوع مایعات و جامدات باشد. سپس شما می توانید به راحتی زباله ها را در اولین فرصت و در مکانی مناسب انتقال یا  تخلیه کنید.

حال به برتری ها و مزیت های دستگاه های جاروبرقی صنعتی نسبت به نمونه های خانگی آن می پردازیم، د ستگاه های مکنده صنعتی دارای نوع موتور، تعداد موتور، قدرت موتور، میزان کارکرد و حجم مخازن بزرگتر نسبت به جاروبرقی های خانگی می باشد و این محصولات فرایند نظافت و جاروکردن را با کیفیت، دقت و سرعت بسیار بالا انجام می دهند.

لازم به ذکر است دستگاه های جاروبرقی صنعتی در چند نوع دسته بندی می شوند:

دسته بندی بر اساس نوع و تعداد و قدرت موتور، حجم مخازن، نوع کارکرد، میزان فعالیت مستمر و جنس بدنه که در این باره نیز بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جاروبرقی آب و خاک کرشر

کاربردهای جارو برقی در صنایع داروسازی

مواد خام محصولات دارویی اغلب مواد پودری شیمیایی است که دارای حساسیت بالایی هستند. مواد پودری در صنعت داروسازی به راحتی در محیط پخش شده و از طرفی نیز به دلیل حساسیت ویژه این محیط ها نسبت به نظافت، باید از دستگاه های پیشرفته کاملاً بهداشتی برای جمع آوری این پودرها و نظافت این محیط ها استفاده نمود.

از طرفی دیگر نیز مواد خام، پودرها، قرص ها و دانه های تولید شده برای انتقال، نیاز به دستگاهی ایمن دارند که به خوبی عمل جمع آوری و جابجایی را انجام دهد. دستگاه جارو برقی یا مکنده صنعتی به بهترین نحو می تواند عمل انتقال مواد و نظافت را انجام دهد.

در صنایع داروسازی به علت وجود مواد شیمیایی و خطرناک باید در انتخاب جاروبرقی مناسب نهایت حساسیت را به خرج بدهیم. اگر بخواهیم در محیطی که مواد شیمیایی قابل اشتعال و انفجار وجود دارد فرایند نظافت را انجام دهیم باید از جاروبرقی های ضد انفجار استفاده نماییم. زیرا احتمال به وجود آمدن خطر در محیط را به حداقل ممکن می رساند.

مکنده ها  می توانند به صورت تک، دو سه موتوره باشند، همچینین می توان به جاروبرقی هایی با موتور های توربینی نیز اشاره نمود که پیشنهاد می شود از این جاروبرقی ها برای صنایع داروسازی استفاده گردد. مکنده های با موتور توربینی یا دائم کار قادرند به صورت ۳ شیفت و بدون محدودیت کار کنند. جنس بدنه جاروبرقی های موتور توربینی و ضد انفجار بسیار مقاوم است به طوری که در برابر ضربات و حوادث احتمالی در محیط کار از خود پایداری نشان می دهند.

جمع کردن آب با جاروبرقی

ویژگی های خاص جارو برقی صنعتی در انتقال مواد در صنایع داروسازی

موتور: استفاده از موتور های کلکتوری در این صنایع می تواند باعث بالا رفتن سریع دمای موتور شود بنابراین از موتور های توربینی به جای این نوع موتور ها استفاده می شود زیرا برای مصارف طولانی مدت نیاز است  از دستگاه هایی استفاده نمود که قابلیت کار مدوام را داشته باشند.

پمپ: در مکنده صنعتی به جای استفاده از پمپ های سانتریفیوژال از پمپ های ساید چنل استفاده می شود.

سیستم نظافت فیلتر: باعث می شود که در فاصله های زمانی معین یک پالس معکوس در فیلتر ایجاد گردد و موجب ریزش ذرات به دام افتاده در فیلتر گردد.

فیلتر هپا: برای به دام انداختن ذرات ریز و جلوگیری از بازگشت آن ها به محیط، از فیلتر هپا استفاده می شود زیرا در صنایع داروسازی عموما مواد پودری شکل هستند.

جاروبرقی سطلی صنعتی کارچر مدل NT48/1

این دستگاه یک جارو برقی آب و خاک فوق‌العاده قوی، کاربردی و قدرتمند است. این دستگاه دارای یک طراحی جمع و جور است که به طور خاص برای نیازهای خاص نظافتی ساختمان، خودرو و صنایع ساخته شده است.

جاروبرقی سطلی صنعتی کارچر مدل NT 27/1 بدنه فایبرگلاس

جاروبرقی حرفه ای مدل NT27/1 کارچر (کرشر) آلمان با حجم مخزن زباله ۲۷ لیتری، فیلتر آن از نوع کارتریجی است که قدرت فیلتراسیون زیادی به این دستگاه می دهد.

جاروبرقی صنعتی کارچر مدل NT 22/1 AP

جاروبرقی صنعتی آب و خاک مدل NT 22/1 Ap یک دستگاه جمع و جور، سبک و در عین حال قدرتمند می باشد که برای مصارف صنعتی و نیمه صنعتی تویط کمپانی شهیر کرشر آلمان طراحی و تولید شده است.

جاروبرقی صنعتی کارچر مدل BV 5/1

جاروبرقی کوله ای مدل BV 5/1 کارچر آلمان دارای حجم مخزن زباله ۵ لیتری بوده و دارای توان کاری ای بالغ بر ۶۵۰ وات می باشد. وزن دستگاه ۸/۷ کیلوگرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *