10% تخفیف خرید محصولات خانگی از کرشرسنتر مشهد به مناسبت افتتاح این شعبه

بهترین راه‌حل برای شستن کف پارکینگ‌ها

کفشوی پارکینگ

کفشوی پارکینگ

شما چگونه کف پارکینگ‌ها را نظافت می‌کنید؟ چه میزان زمان برای نظافت پارکینگ‌ها لازم است؟ پارکینگ شما چند طبقه است؟ دستگاه‌ها و تجهیزات نظافتی چگونه در فرآیند نظافت شما را کمک می‌کنند؟ چه تفاوتی بین دستگاه‌های اسکرابر و سوییپر وجود دارد؟

در ادامه مطالبی درباره استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات نظافتی (به خصوص دستگاه‌های زمین‌شوی پارکینگ)، به منظور نظافت مکانیزه و کاربردی سطوح کف پارکینگ‌ها برای شما آورده‌ایم و پاسخ سوالات بالا را برای شما خواهیم گفت.

با ما همراه باشید.

مجتمع‌های تجاری، مجتمع‌های مسکونی، مجتمع‌های اداری، شهرک‌های صنعتی و بسیاری اماکن دیگر دارای پارکینگ‌های با مساحت‌های بزرگ و کوچک هستند. جنس کف پارکینگ‌ها می‌تواند از بتن، سنگ، اپوکسی و پلی‌اورتان باشد. عوامل و موارد گوناگونی باعث آلودگی و کثیفی سطوح پارکینگ‌ها می‌شوند. از جمله رد لاستیک‌ها، دوده‌ها، گرد و خاک، رنگ، مواد روغنی و بسیاری آلودگی‌های خشک و تر دیگر.

آلودگی‌های ذکر شده در طول زمان باعث ایجاد مشکلات گوناگونی می‌شوند و علاوه بر آن ظاهر محیط را بسیار آلوده زشت و ناپسند جلوه می‌دهد. پس لازم است صاحبان مجتمع‌ها، مراکز صنعتی و بسیاری اماکن دیگر به فکر چاره‌ای در باب نظافت کف پارکینگ‌ها باشند.

نظافت صنعتی با اسکرابر

روش‌های نظافت کف پارکینگ‌ها

قبلاً نظافت پارکینگ‌ها به روش قدیمی یا سنتی انجام می‌گرفت. بدین صورت که اپراتور یا مسئول خدمات مجموعه مربوطه با استفاده از لوازم نظافتی‌ای مانند سطل آب، تی و مواد شوینده شستشو را انجام می‌داد. این روش نظافت بسیار پیچیده، سخت و طاقت فرسا بود.

زیرا علاوه بر افزایش زمان نظافت، در کیفیت نظافت تأثیر آنچنانی نداشت. هم اینکه اپراتور بسیار خسته می‌شد و در برخی مواقع باید از مواد شوینده خطرناک و مضر استفاده می‌شد که برای خود اپراتور و افرادی در محدوده موردنظر بودند از لحاظ سلامتی بسیار خطرناک بود. ضمناً مساحت و متراژ پارکینگ و تعداد طبقان آن سختی فرایند نظافت را دوچندان می‌کند.

در روش جدید نظافت و شستشو که امروزه در بسیاری از محیط‌‌های محبوب شده است از دستگاه‌ها و تجهیزات مکانیزاسیون نظافت نظیر دستگاه اسکرابر (زمین‌شوی‌های صنعتی)، سوییپر (ماشین‌های جاروب) و دستگاه‌های کارواش (واترجت) استفاده می‌شود. هریک از این دستگاه‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و براساس تناسب، میزان آلودگی، جنس کف و متراژ محیط مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این روش نظافت نسبت به روش سنتی یا قدیمی کاربرد فوق‌العاده‌ای دارد و علاوه بر افزایش کیفیت نظافت، زمان نظافت و شستشو را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد. به علاوه اینکه کیفیت بهداشت محیط را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

اسکرابر اماکن مذهبی

کفشوی و سوییپر چگونه سطوح پارکینگ را نظافت می‌کنند

اول از همه باید تفاوت دستگاه‌های کف‌شوی و سوییپر را بدانید. شیوه نظافت با استفاده از دستگاه‌های کف‌شور و سوییپر متفاوت است. از این رو این دستگاه‌ها می‌توانند در کنار هم مورد استفاده قرار بگیرند. با ما همراه باشید تا با روش نظافت این تجهیزات حرفه‌ای آشنا شوید.

از دستگاه‌های سوییپر به منظور جمع‌آوری آلودگی‌ها و زباله‌های خشک و همچنین گرد و خاک ریز و درشت موجود بر روی سطوح استفاده می‌شود. طرز کار دستگاه بدین صورت است که دستگاه دارای یک یا دو عدد برس کناری و یک برس مرکزی است.

در زمان حرکت دستگاه جاروب صنعتی، برس‌ها به صورت دوار و در جهت عکس عقربه‌های ساعت چرخیده و تمام زباله‌ها به برس مرکزی و سپس بعد از آن به مخزن زباله انتقال داده می‌شوند. سپس بعد از اینکه مخزن زباله دستگاه پر شد، باید در جای مناسب آن را تخلیه نمود تا برای استفاده مجدد آماده شود.

لازم است بدانید که دستگاه‌های سوییپر صنعتی در انواع دستی و با راننده طراحی، ساخته و به بازارهای جهانی عرضه می‌شوند. از انواع دستی در پارکینگ‌های با مساحت کمتر استفاده شده و از انواع سرنشین‌دار یا با راننده به منظور نظافت پارکینگ‌های با مساحت یا متراژ بالا استفاده می‌شود.

اسکرابر صنعتی

اما کفشوی پارکینگ چگونه فرآیند نظافت را انجام می‌دهد؟

دستگاه‌های اسکرابر در انواع دستی و سرنشین‌دار توسط کمپانی‌های مشهور دنیا به بازارهای جهانی عرضه می‌شوند. پارکینگ‌هایی که دارای موانع زیادی هستند از نوع دستی این تجهیزات نظافتی استفاده می‌کنند و در غیر این صورت اگر مساحت پارکینگ بزرگ باشد و و موانع کمی وجود داشته باشد، از دستگاه‌های با راننده یا سرنشین‌دار استفاده می‌شود.

اسکرابر یا کفشوی پارکینگ چگونه کار می‌کند؟

تمامی دستگاه‌های زمین‌شوی طرز عملکردشان یکی است. این دستگاه‌ها از برس برای شستشوی سطوح و از سیستم مکنده که در عقب دستگاه قرار دارد و از دو بخش (تی لاستیکی و شلنگ مکش) تشکیل شده است، برای جمع‌آوری آلودگی‌ها و محلول‌های تولید شده بر روی سطوح استفاده می‌کند.

مکش آلودگی‌ها باعث می‌شود که هیچ‌گونه آلودگی‌ای بر روی سطح باقی نمانده و سطح کاملاً خشک باشد. در انتها شما سطحی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی خواهید داشت.

حال سوال این است که از زمین شوی استفاده کنیم یا سوییپر؟

این دستگاه‌ها مکمل یکدیگر هستند و هر کدام کار خاصی انجام می‌دهند. شما می‌توانید از دستگاه سوییپر برای جمع‌آوری زباله‌های خشک و گرد و خاک استفاده نمایید و سپس از دستگاه زمین‌شوی برای عملیات و فرآیند شستشو استفاده کنید.

در انتها اگر نکته، نقطه‌نظر خاص یا پرسشی درباره انواع تجهیزات نظافتی به خصوص دستگاه‌های کفشوی پارکینگ دارید، با شرکت کارن تجارت بهین تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان ما مشورت نمایید.

تمیز کردن فرش در خانه

فرش‌ها هر روز در معرض آلودگی هستند. جای پنجه حیوان خانگی، خرده بیسکویت، لکه‌های قهوه یا اثر کفش کثیف که به مرور زمان باعث تجمع آلودگی زیادی می‌شود.

آیا با دستگاه‌های کرشر می‌توان موزه را تمیز کرد؟

یک مجموعه‌ی کامل از ماشین‌های نظافت حرفه‌ای کرشر، به صورت روزانه برای اطمینان یافتن از نظافت کامل و تمیزی تمام قسمت‌های نمایشگاه استفاده می‌شود.

آموزش نظافت سرویس بهداشتی با چند روش

هیچ مکان دیگری در خانه وجود ندارد که نظافت و بهداشت آن به اندازه حمام و دستشویی اهمیت داشته باشد. با روش‌های صحیح تمیز کردن سرویس‌ها آشنا شوید.

کجا از جاروبرقی‌های چندمنظوره کرشر استفاده کنیم؟

جاروبرقی‌های چندمنظوره کرشر، دستگاه‌هایی مقاوم و ایده‌‌آل برای تمیز کردن سریع و دقیق تمام مناطق اطراف خانه یا فضای بیرون از خانه هستند.

جلوگیری از ورود گرد و غبار به خانه

شما تازه کار نظافت خانه خود را تمام کرده‌اید، ولی متوجه یک لایه خاکستری دیگر از گرد و غبار در مبلمان و کف خانه می‌شوید. بنابراین کار از ابتدا شروع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *