فروش و پشتیبانی ۵۴۰۹۱-۰۲۱ | حساب کاربری ✔اسکرابر✔جاروبرقی✔بخارشوی✔کارواش✔مبل شوی✔فرش شوی

کفشوی پارکینگ : بهترین راه حل برای شستن کف پارکینگ ها

کفشوی پارکینگ

کفشوی پارکینگ ” : شما چگونه کف پارکینگ ها را نظافت می کنید؟ چه میزان زمان برای نظافت پارکینگ ها لازم است؟ پارکینگ شما چند طبقه است؟ دستگاه ها و تجهیزات نظافتی چگونه در فرآیند نظافت شما را کمک می کنند؟ چه تفاوتی بین دستگاه های اسکرابر و سوییپر وجود دارد؟

در ادامه مطالبی درباره استفاده از دستگاه ها و تجهیزات نظافتی ( به خصوص دستگاه های زمین شوی پارکینگ ) ، به منظور نظافت مکانیزه و کاربردی سطوح کف پارکینگ ها برای شما آورده ایم و پاسخ سوالات بالا را برای شما خواهیم گفت.

با ما همراه باشید.

مجتمع های تجاری، مجتمع های مسکونی، مجتمع های اداری، شهرک های صنعتی و بسیاری اماکن دیگر دارای پارکینگ های با مساحت های بزرگ و کوچک هستند. جنس کف پارکینگ ها می تواند از بتن، سنگ، اپوکسی و پلی اورتان باشد. عوامل و موارد گوناگونی باعث آلودگی و کثیفی سطوح پارکینگ ها می شوند. از جمله رد لاستیک ها، دوده ها، گرد و خاک، رنگ، مواد روغنی و بسیاری آلودگی های خشک و تر دیگر.

آلودگی های ذکر شده در طول زمان باعث ایجاد مشکلات گوناگونی می شوند و علاوه بر آن ظاهر محیط را بسیار آلوده زشت و ناپسند جلوه می دهد. پس لازم است صاحبان مجتمع ها، مراکز صنعتی و بسیاری اماکن دیگر به فکر چاره ای در باب نظافت کف پارکینگ ها باشند.

روش های نظافت کف پارکینگ ها

قبلاً نظافت پارکینگ ها به روش قدیمی یا سنتی انجام می گرفت. بدین صورت که اپراتور یا مسئول خدمات مجموعه مربوطه با استفاده از لوازم نظافتی ای مانند سطل آب، تی و مواد شوینده شستشو را انجام می داد. این روش نظافت بسیار پیچیده، سخت و طاقت فرسا بود. زیرا علاوه بر افزایش زمان نظافت، در کیفیت نظافت تأثیر آنچنانی نداشت. هم اینکه اپراتور بسیار خسته می شد و در برخی مواقع باید از مواد شوینده خطرناک و مضر استفاده می شد که برای خود اپراتور و افرادی در محدوده موردظنر بودند بسیار از لحاظ سلامتی بسیار خطرناک بود. ضمناً مساحت و متراژ پارکینگ و تعداد طبقان آن سختی فرایند نظافت را دوچندان می کند.

در روش جدید نظافت و شستشو که امروزه در بسیار از محیط های محبوب شده است از دستگاه ها و تجهیزات مکانیزاسیون نظافت نظیر دستگاه اسکرابر ( زمین شوی های صنعتی ) ، سوییپر ( ماشین های جاروب )  و دستگاه های کارواش ( واترجت ) استفاده می شود. هر یک از این دستگاه ویژگی های خاص خود را دارند و براساس تناسب، میزان آلودگی، جنس کف و متراژ محیط مورد استفاده قرار می گیرند.

این روش نظافت نسبت به روش سنتی یا قدیمی کاربرد فوق العاده ای دارد و علاوه بر افزایش کیفیت نظافت، زمان نظافت و شستشو را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد. به علاوه اینکه کیفیت بهداشت محیط را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

کفشوی و سوییپر چگونه سطوح پارکینگ را نظافت می کنند

اول از همه باید تفاوت دستگاه های کفشوی و سوییپر را بدانید. شیوه نظافت با استفاده از دستگاه های ماشین کف شور و سوییپر متفاوت است. از این رو این دستگاه ها می توانند در کنار هم مورد استفاده قرار بگیرند. با ما همراه باشید تا با روش نظافت این تجهیزات حرفه ای آشنا شوید.

از دستگاه های سوییپر به منظور جمع آوری آلودگی ها و زباله های خشک و همچنین گرد و خاک ریز و درشت موجود بر روی سطوح استفاده می شود. طرز کار دستگاه بدین صورت است که دستگاه دارای یک یا دو عدد برس کناری و یک برس مرکزی است. در زمان حرکت دستگاه جاروب صنعتی، برس ها به صورت دوار و در جهت عکس عقربه های ساعت چرخیده و تمام زباله ها به برس مرکزی و سپس بعد از آن به مخزن زباله انتقال داده می شوند. سپس بعد از اینکه مخزن زباله دستگاه پر شد، باید در جای مناسب آن را تخلیه نمود تا برای استفاده مجدد آماده شود.

لازم است بدانید که دستگاه های سوییپر صنعتی در انواع دستی و با راننده طراحی، ساخته و به بازارهای جهانی عرضه می شوند. از انواع دستی در پارکینگ های با مساحت کمتر استفاده شده و از انواع سرنشین دار یا با راننده به منظور نظافت پارکینگ های با مساحت یا متراژ بالا استفاده می شود.

اما کفشوی پارکینگ چگونه فرآیند نظافت را انجام می دهد؟

دستگاه های اسکرابر در انواع دستی و سرنشین دار توسط کمپانی های مشهور دنیا به بازارهای جهانی عرضه می شوند. پارکینگ هایی که دارای مانع های زیاد هستند از نوع دستی این تجهیزات نظافتی استفاده می کنند و در غیر این صورت اگر مساحت پارکینگ بزرگ باشد و و موانع کمی وجود داشته باشد، از دستگاه های با راننده یا سرنشین دار استفاده می شود.

اسکرابر یا کفشوی پارکینگ چگونه کار می کند؟

تمامی دستگاه های زمین شوی طرز عملکردشان یکی است. این دستگاه ها از برس برای شستشوی سطوح و از سیستم مکنده که در عقب دستگاه قرار دارد و از دو بخش ( تی لاستیکی و شلنگ مکش ) تشکیل شده است، برای جمع آوری آلودگی ها و محلول های تولید شده بر روی سطوح استفاده می کند. مکش آلودگی ها باعث می شود که هیچ گونه آلودگی ای بر روی سطح باقی نمانده و سطح کاملاً خشک باشد. در انتها شما سطحی تمیز و عاری از هرگونه آلودگی خواهید داشت.

حال سوال این است که از زمین شوی استفاده کنیم یا سوییپر؟

این دستگاه ها مکمل یکدیگر هستند و هر کدام کار خاصی انجام می دهند. شما می توانید از دستگاه سوییپر برای جمع آوری زباله های خشک و کرد و خاک استفاده نمایید و سپس از دستگاه زمین شوی برای عملیات و فرآیند شستشو استفاده کنید.

در انتها اگر نکته، نقطه نظر خاص یا پرسشی درباره انواع تجهیزات نظافتی به خصوص دستگاه های کفشوی پارکینگ دارید، با شرکت کارن تجارت تماس حاصل فرمایید و با کارشناسان مشاوره نمایید.

کارن تجارت

در صورتیکه این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *