۵ نکته مهم نظافت خانه‌ با وجود حیوانات خانگی

نظافت خانه

نظافت خانه با وجود حیوانات خانگی

حیوانات با خودشان زندگی را به داخل خانه شما می‌آورند اما همراه با یک مقدار آلودگی. اگر سگ شما کف تازه شسته شده خانه را گلی می‌کند، گربه‌تان غذا را در کنار کاسه‌اش می‌ریزد، یا خوکچه هندی شما تند تند داخل قفس حرکت کرده و موهای بدنش در محیط پراکنده می‌شود. شما نمی‌توانید از زندگی با حیوانات ابراز شادی کنید. در این حالت چند نکته برای نظافت خانه لازم دارید:

نظافت قفس حیوانات

درست همانطور که خانه‌هایمان را تمیز نگه می‌داریم، باید به صورت مرتب آلودگی را از محیط زندگی و غذا خوردن حیوانات خانگی‌مان پاک کنیم. بدین معنی که:
قفس پرنده‌ها را با یک برس و آب گرم تمیز کنید بدون ضدعفونی کننده و مواد نظافت شیمیایی. قفس‌های بزرگ را می‌توانید با کارواش‌های خانگی کارچر بشویید. به سادگی قفس همسترها و خوکچه‌های هندی را در حمام بشویید. بلافاصله بعد از استفاده ظرف غذای حیوانات آن را با آب بشویید و یا در ماشین ظرفشویی قرار دهید. اطراف کاسه غذای گربه‌ها، سگ‌ها و بقیه حیوانات روزنامه قرار بدهید.

نظافت قفس حیوانات خانگی

نظافت مو در همه جا با جاروبرقی یا سوییپر

سگ‌ها، گربه‌ها و جوندگان یک ویژگی مشترک دارند، همه آنها موهایشان می‌ریزد. در نتیجه جاروبرقی کشیدن و تمیز کردن منظم امری بسیار حیاتی است. اگر نمی‌خواهید که هر بار مجبور شوید که جاروبرقیتان را بیرون بیاورید و روشن کنید می‌توانید از جارو شارژی کارچر استفاده کنید. سوییپری برای برداشت سریع و راحت موها از روی زمین. یک پاک‌کن سریع که موهای حیوانات به آن می‌چسبد و طراحی شده است تا شما زمین، مبل‌ها و نیمکت‌هایتان را با آن پاک کنید. و البته پیش از انجام هرکاری و در وهله اول برای آنکه موی زیادی روی زمین و مبل‌های شما نریزد لازم است که به طور منظم موهای حیوانات خود را برس بکشید.

راهنمایی‌های شخصی برای نظافت خانه شما

همه این نکاتی که گفته می‌شود نظافت منظم خانه را بسیار ساده‌تر می‌نماید. وقتی سگ شما با پاهای گلی و کثیف وارد خانه شده است یا گربه‌تان رد دست‌هایش را روی شیشه خانه گذاشته است راه‌حل درست را پیدا کنید:

نمایی از حضور حیوانات

برای اغلب افراد دوست‌دار حیوانات این‌ها سناریوهای آشنایی هستند: یک گربه با پنجه‌هایی روی درب شیشه‌ای که می‌خواهد شما به او اجازه بدهید برود بیرون، یا یک سگ که دماغش را به پنجره چسبانده برای نگاه کردن یک سنجاب یا یک پرنده روی درخت بیرون از خانه.

نتیجه: رد پنجه‌های آنها هر جا که نگاه می‌کنید چاپ شده است.

یک vacuum cleaner کارچر به آسانی بدون نیاز به تدارکات فراوان تمام رگه‌های ناخوشایند و جای پنجه‌ها را از روی پنجره‌ها و درب‌های شیشه‌ای پاک می‌کند. به سادگی ماده شوینده را روی درب و پنجره های شیشه‌ای اسپری کنید، به کمک پد میکروفایبر کثیفی‌ها را سست کنید و سپس توسط وکیوم کلینر آلودگی و مواد شوینده را وکیوم کرده و شیشه‌ای تمیز تحویل بگیرید.

تله خاکی

وقتی از یک قدم‌زنی، جست و خیز و یا بازی فریزبی در پارک بر‌می گردید: برای اینکه مطمئن شوید سگتان خاک و کثیفی کمتری را با خود به درون خانه تمیزتان به ارمغان خواهد آورد، یک تشت آب در جلوی در که سگ شما پاهایش را در آن بشوید یه راه‌حل مناسب و عملی محسوب می‌شود.

دستگاه شستشوی حیوانات

برای پاهای مرطوب: پادری‌هایی را دم درب ورودی قرار دهید.

برای پنجه‌های گلی: یک رول دستمال کاغذی یا یک حوله مخصوص در کنار درب قرار بدهید و هنگام ورود حیوان از آن برای نظافت استفاده نمایید.

و برای پاهای خیلی کثیف: حمام آب لازم است. پاهای سگتان را داخل تشت آب شسته و سپس با حوله خشک کنید.

جای پنجه آزاد

گاهی وقتها شما نمی‌توانید جلوی حیوانات خانگی‌تان را بگیرید که خاک یا گل را وارد خانه شما نکنند. اگر شما نمی‌خواهید هر لحظه سطل و تی زمین‌شوی خود را از کابینت بیرون بیاورید مجبور می‌شوید گاهی رد پنجه‌ها را روی زمین تحمل کنید. در اینجا یک بخارشوی دستی مناسب است. بخارشوی دستی کارچر به سرعت گرم می‌شود و تنها با یک کلیک یک تی همراه با بخار خواهیم داشت. مزیت دیگر نظافت با بخار آن است که نیازی به مواد شیمیایی نخواهیم داشت در نتیجه حیوانات خانگی شما درمعرض هیچ ماده شوینده‌ای نخواهند بود.

نظافت پنجه حیوانات با دستگاه نظافتی

با توجه به همه آنچه که در بالا توضیح دادیم محصولات خانگی کارچر اعم از بخارشوی، جاروی شارژی، دستگاه‌های کارواش خانگی و …. به شما کمک می‌کند تا در هنگام نگهداری از حیوانات خانگی، با راحتی بیشتری خانه خود را تمیز و مرتب نگه دارید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.