شش مرحله برای شستشوی مبلمان

۶ مرحله خانگی شستشوی مبلمان

اگر مبلمان و صندلی های راحتی شما فرشوده و کثیف به نظر می رسند و شما بودجه کافی برای تهیه مبلمان جدید ندارید ، باید در نظر داشته باشید که راه دیگری به جز خرید مبلمان جدید هم وجود دارد و آن استفاده از روش های نظافت خانگی یا استفاده از همان دستگاه مبل شوی می باشد. مطمئن باشید کار سختی نیست و در نهایت لبخند رضایت را بر روی لب های شما نمایان خواهد کرد.

مرحله اول ؛ جذب لکه ها

اجازه ندهید لکه ها جذب سطح شوند، از انجام فرایند نظافت به نحو احسن مهم تر از سریع عمل کردن می باشد. برای این امر می توانید از پارچه یا دستمال استفاده کنید ولی خیلی مراقب باشید که لکه ها و آلودگی ها پخش نشود وگرنه به پارچه ی مبلمان آسیب جدی وارد می شود.

نازل را از بیرون لکه و منطقه ی آلوده به سمت داخل هدایت کنید و از روی بخش اصلی لکه عبور دهید ، این کار را تا زمانی که آلودگی به صورت کامل رفع شود ادامه دهید. اگر می توانید مواد خوراکی یا مایعاتی که روی مبلمان ریخته است را قبل از هدایت نازل با وسیله ای شبیه به قاشق بردارید و فقط پاک کردن کثیفی های روی سطح را به دستگاه مبل شوی صنعتی محول کنید.

مرحله دوم ؛ جارو و مکش کردن مبلمان

سعی کنید از همه ی لوازم و نازل های جانبی برای نظافت و جاروب کردن همه ی نقاط مبلمان حتی سطوح دور از دسترس استفاده کنید . برای شیار ها و شکاف های تشک ها و کوسن های مبلمان نیز قطعا نیاز به استفاده از نازل های مختلف جارو دارید. تکه های درشت کثیفی و موی حیوان خانگی از جمله چیز هایی هستند که باعث کثیف تر شدن سطح بعد از شستشو با دستگاه مبل شوی می شوند.

مرحله سوم ؛ شناسایی انواع لکه ها

مواد غذایی ، خاک ، فضولات و خرابکاری های حیوانات خانگی ، نوشابه ها و لکه ی قهوه به خوبی نسبت به شستشو با بخار واکنش نشان می دهند. لکه های بیشتر و همچنین لکه های کوچکتر نیاز به توجه بیشتری دارند. اما برای لکه های چرب و روغنی احتیاج به استفاده از مواد شوینده شیمیایی داریم.

مرحله چهارم ؛ تگ های راهنمای مبلمان را بخوانید

پیش از اینکه نظافت با دستگاه های خانگی را شروع کنید در ابتدا دفترچه راهنما یا تگ های لوازم و مبلمان خود را به دقت مطالعه کنید. در این راهنما ها اطلاعات مفیدی در زمینه شیوه نظافت و مواد لازم برای شستشوی مبلمان خود به دست می آورید. اگر راهنما را پیدا نمیکنید می توانید به وبسایت سازنده مراجعه کرده تا شاید جزئیات لازم را به دست بیاورید. در صورتی که موفق به این کار هم نشدید بهتر است نظافت را از نقطه ای که دور از دید است امتحان کنید تا در صورت بروز مشکل ، آسیب جدی به سطح آشکار مبلمان وارد نشود.

مرحله پنجم ؛ استفاده از دستگاه مبل شوی

اگر در سال بیشتر از دو بار نیاز به استفاده از مبل شوی را احساس می کنید ، پس در خرید دستگاه مبل شوی تردید نداشته باشید. دستگاه شستشوی مبل نیز مانند سایر دستگاه ها شامل نازل ها و لوازم جانبی مختلفی است که برای نظافت سطوح دور از دسترس طراحی و تولید شده اند. قیمت دستگاه مبل شوی صنعتی بسته به نوع نظافت مورد نیاز متفاوت است ، پس در انتخاب دستگاه مناسب دقت کنید.

مرحله ششم ؛ براورد هزینه نظافت لوازم منزل

برند های مختلف دستگاه های نظافتی ، مدل های متفاوت لوازم و وسایل شستشوی خانگی ، وسعت محیط و مقدار کثیفی ، همه و همه در هزینه ی نهایی نظافت تاثیر مستقیم دارند. انتخاب همه ی این موارد به عهده خودتان و بر اساس نیازتان بوده و هیچ اجباری در کار نیست.

در هنگام خرید دستگاه مبل شوی حتما به سازگار بودن با محیط و ضرر نداشتن برای کودکان و حیوانات خانگی خود اطمینان حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *