آشنایی با انواع دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی

آشنایی با انواع دستگاه واترجت صنعتی

استفاده از انواع دستگاه های نظافت صنعتی به شکل روز افزون در حال افزایش می باشد، این محصولات انواع متعددی دارند که یکی از مهمترین انواع آنها دستگاه های واترجت صنعتی می باشد. جالب است بدانید که اولین دستگاه واترجت آبگرم صنعتی توسط شرکت کرشر آلمان و در سال ۱۹۵۰ طراحی و تولید شده است. همچنین واترجت های کرشر در دو مدل خانگی (سری K) و صنعتی (سری HD) تولید می شوند. در این نوشتار قصد داریم جهت آشنایی با انواع دستگاه واترجت صنعتی کرشر ارائه دهیم.

واترجت های آب گرم و آب سرد

معمولاً عمومی ترین دسته بندی انواع واترجت ها تقسیم آن ها به کارواش آب گرم و آب سرد می باشد. انواع جت واش های آب سرد که معمولا قابلیت پاشش آب تا دمای ۶۰ درجه سانتی گراد را دارند و به منظور شستشو و نظافت آلودگی هایی مانند گردو غبار و دستگاه های آب گرم به منظور شستشو و نظافت آلودگی های چرب و روغنی مورد استفاده قرار می گیرند. ضمن اینکه کارواش های آب گرم قابلیت پاشش آب در بازه دمایی ۸۰ تا ۱۵۵ درجه سانتی گراد را دارند.

قابلیت پاشش مواد شوینده

انواع واتر جت های صنعتی کرشر آلمان قابلیت پاشش مواد شوینده را دارند. پاشش مواد شوینده در دستگاه جت واتر کرشر به دو صورت امکان پذیر است. در روش اول از یک شلنگ جانبی که به بدنه دستگاه متصل است برای پاشش مواد شوینده استفاده می شود. در این روش مواد شوینده بعد از عبور آب از پمپ به آب عبوری اضافه می گردد که این امر سبب افزایش طول عمر پمپ دستگاه می شود. در روش دیگر یک نازل به نام نازل کف ساز ( فوم پاش ) به تفنگی دستگاه کارواش صنعتی کارچر اضافه می شود. در این روش مواد شوینده به مخزن پایینی نازل فوم پاش اضافه می گردد.

انواع منابع تامین انرژی واترجت های صنعتی

دستگاه کارواش صنعتی به لحاظ تامین انرژی به دو دسته برقی و بنزینی تقسیم می شوند. انواع واتر جت های برقی به منظور استفاده در محیط هایی که وجود آلودگی های ناشی از سوخت فسیلی می تواند مشکل ساز شود و محیط هایی که دسترسی به برق وجود دارد مورد استفاده قرار می گیرند.
کارواش های بنزینی نیز عمدتاً برای استفاده در محیط هایی که دسترسی به انرژی برق وجود ندارد، مناسب می باشد. معمولاً دستگاه های بنزینی به منظور استفاده در صنایع سنگین کاربرد دارند.

فاکتور های تعیین کننده در انتخاب دستگاه واتر جت برای صنایع

به طور کلی در آیتم های مختلف مشخصات فنی یک دستگاه واتر جت که در هنگام انتخاب آن بسیار مورد توجه قرار می گیرد، دبی و فشار آب خروجی می باشد. این دو مشخصه قدرت کارواش را در انجام امور نظافتی مشخص می کنند.
اما علاوه بر این ها نوع منبع تامین انرژی دستگاه، ابعاد آن، آبگرم و یا آب سرد بودن و… همگی از عوامل موثر بر کارایی این دستگاه ها می باشند.

شرکت کارن تجارت به نماینده کمپانی Kärcher آلمان انواع دستگاه های شستشوی فشار قوی آب را عرضه می کند. محصولات کارچر آلمان دارای تکنولوژی های پیشرفته ای نیز می باشند که این محصولات از سایر محصولات کمپانی های دیگر متمایز می کند. به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع محصولات کمپانی Kärcher آلمان با شرکت کارن تجارت تماس حاصل فرمایید.
مطالب مرتبط:

  1. واترجت برقی
  2. واترجت بنزینی
  3. کارواش آب گرم
  4. کارواش کارچر
  5. واترجت تک فاز
  6. واترجت سه فاز
  7. کارواش صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *