فروش و پشتیبانی ۵۴۰۹۱-۰۲۱ | حساب کاربری ✔اسکرابر✔جاروبرقی✔بخارشوی✔کارواش✔مبل شوی✔فرش شوی
کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع فلزکاری

صنایع فلزکاری به صنایعی گفته می شود که در آن به وسیله تجهیزات گوناگون و بسیار حرفه ای به فلزات فرم و تغییر شکل می دهند تا بتوانند با تغییر شکل ظاهری آنان، محصولات گوناگون و متنوع فلزی تولید نمایند. علاوه بر فرم دادن به فلزات، استحکام بخشی به فلزات نیز بسیار مهم است. این گونه صنایع تأثیر به سزایی در اقتصاد کشور دارند و از رکن های اصلی اقتصاد می باشند.

بحث نظافت، از مبحث های اساسی و بسیار مهم در این گونه صنایع می باشد. انواع آلودگی ها و زباله های خشک و مرطوب در طول فرآیند کاری، در محیط پیدا می شود. این آلودگی ها علاوه بر آنکه فرایند کاری را دچار اختلال می کنند، بهداشت و سلامت محیط را به خطر می اندازند. پس نیاز است با داشتن برنامه ریزی منظم و استفاده از تجهیزات حرفه ای، نظافت در این گونه به شکل کاملاً مکانیزه و اساسی انجام بگیرد.

یکی از تجهیزات بسیار کاربردی و حرفه ای به منظور نظافت مکانیزه در این گونه صنایع، دستگاه جاروبرقی صنعتی می باشد. این تجهیزات کاربردی دارای انواع گوناگونی می باشند. جاروبرقی های صنعتی دارای انواع موتور بای پس و توربینی می باشند. جاروبرقی های که دارای موتور بای پس هستند می بایست در بازه های زمانی مختلف مورد استفاده قرار بگیرند و برای استفاده مداوم نمی باشند. پس نیاز است پس از استفاده طولانی مدت، استراحت نمایند. این نوع از دستگاه های مکنده به صورت تک، دو و سه موتوره می باشند. برعکس، دستگاه های جاروبرقی ای که دارای موتور توربینی می باشند، قادر هستند به صورت سه شیفت کار کرده و به صورت مداوم می توانند مورد استفاده واقع شوند، بدون آنکه موتور آن ها دچار آسیب جدی ای بشود. این دستگاه ها معمولاً از برق سه فاز برای انجام امور نظافتی بهره می برند. توان مکش و قدرت هوادهی در این گونه از دستگاه ها نسبت به جاروبرقی های با موتور بای پس قابل مقایسه نیست.

به منظور نظافت صنعتی انواع سطوح، ماشین الات و تجهیزاتی مانند ماشین های تراش و … و همچنین جمع آوری انواع آلودگی هایی تر مانند روغن، گریس یا چربی بهتر است از مکنده های صنعتی دائم کار با موتور توربینی استفاده کرد که دارای توان و قدرت مکش بسیار بالا هستند. با استفاده از این نوع از دستگاه های جاروبرقی صنعتی حتی قادر هستید آلودگی های خشک و تر را جدا نموده و از آن در تولید محصولات دیگر استفاده نمایید.

یکی از موارد بسیار مهم در دستگاه های مکنده صنعتی ، استفاده از فیلتراسیون پیشرفته است. استفاده از سیستم فیلتراسیون خوب، باعث عدم بازگشت مواد و آلودگی های بسیار ریز به محیط می شود. فیلتر یک دستگاه جارو برقی قادر است تا ذرات در اندازه میکرون را به دام بیندازد. مشهورترین، کاربردی ترین و پیسرفته ترین سیستم فیتراسیون، سیستم فیلتراسیون هپا ( HEPA ) است.

جنس بدنه جاروبرقی های موتور توربینی، می بایست مقاوم بوده تا در برابر حوادث ناگهانی ای که ممکن است در محیط رخ دهد، مقاوم و پایدار باشد. معمولاً بدنه آن ها از جنس استیل ضد الکتریسیته ساکن است.

قبل از خرید دستگاه، حتماً با کارشناسان حوزه صنعت نظافت مشورت نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را در خرید جاروبرقی صنعتی داشته باشید.

 

کارن تجارت

در صورتیکه این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *