فروش و پشتیبانی ۵۴۰۹۱-۰۲۱ | حساب کاربری ✔اسکرابر✔جاروبرقی✔بخارشوی✔کارواش✔مبل شوی✔فرش شوی

جاوربرقی صنعتی مناسب رستوران و راهکار های نظافتی رستوران

نظافت رستوران با جاروبرقی صنعتی

اگر شما در یک ستوران کار می کنید و یا صاحب یک رستوران هستید بهتر از هر شخص دیگری می دانید که مبحث نظافت و رعایت بهداشت در تمام قسمت های یک رستوران از موارد بسیار حساس و حیاتی به شمار می رود . در محیط سالن رستوران شما در کنار کیفیت غذا و سایر جذابیت های بصری مساله بهداشت برای مشتریانتان امری بسیار چشمگیر خواهد بود و عدم تمیزی کامل محیط یک رستوران می تواند به راحتی مشتریان را از اعتماد مجدد به شما منصرف نماید . رعایت نظافت در آشپرخانه یک رستوران نیز امر بسیار مهمی تلقی می شود. عدم وجود بهداشت در آشپزخانه اگر چه ممکن است از چشم مشتریان شما دور بماند اما قطعا مشکلات متعددی را برای شما به همراه خواهد داشت. وجود آلودگی در محیط آشپزخانه می تواند به سادگی منجر به بیماری پرسنل و یا حتی مسمومیت مشتریان شود . گاهی نیز حضور نابهنگام یک مامور بهداشت در آشپزخانه رستوران شما می تواند سبب غافلگیری ، دردسر و زحمت شما شود. پس بهتر است برای جلوگیری از بروز هرگونه اتفاق ناخوشایندی با حفظ بهداشت محیط خاطر خود ، پرسنل و مشتریانتان را کاملا آسوده نمایید .

وجود یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران می تواند شما را در نظافت قسمت های مختلف رستورانتان به راحتی یاری نماید. در میان جاروبرقی های صنعتی، مدل های آب و خاک به دلایلی که در ادامه ذکر خواهیم کرد برای یک رستوران مناسب و ایده آل محسوب می شوند.

نظافت سالن با یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران

در بخش سالن پذیرایی رستوران فعالیت های نظافتی متعددی لازم است. بخش اول نظافت گرد و غبار روزانه بر روی سطح کف ، قرنیز ها ، قفسه ها و مبلمان است که وجود یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران با موتورهای قدرتمند به راحتی شما را برای انجام این امر یاری خواهد نمود . در واقع یک جاروبرقی صنعتی رستورانی که بتواند در قسمت سالن کاملا نیازهای شما را مرتفع نماید لازم است از موتوری قدرتمند متناسب با کار مداوم روزانه ، طراحی مناسب و قدرت مانور بالا ، مخزن نسبتا بزرگ متناسب با مساحت رستوران و نیاز شما ، قدرت مکش بالا و همچنین نازل های چندگانه برای مرتفع نمودن انواع نیاز های نظافتی یک رستوران بهره مند باشد .

جاروبرقی رستوران

جاروبرقی رستوران

نکته دیگر اینکه در سالن یک رستوران ممکن است گاهی با گل و لایی مواجه شوید که توسط کفش های مشتریان در یک روز بارانی به سالن وارد شده است ، شیشه نوشابه ای که با سقوط از میز شسکته باشد و یا ظرفی از سس که ناخواسته بر روی زمین واژگون شده باشد. در چنین زمان هایی در می یابید که پیشنهاد ما به شما برای خرید یک جاروبرقی صنعتی آب و خاک پیشنهادی طلایی بوده است. چرا که یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران که علاوه بر جذب خاک توانایی جمع آوری مایعات را نیز داشته باشد به راحتی می تواند در چنین موقعیت هایی به یاری شما آمده و به آسانی محیط را نظافت نموده و مشکل را مرتفع نماید .

نظافت آشپزخانه و بخش پخت و پز با جاروبرقی صنعتی رستورانی

آشپرخانه بخش مهمی از رستوران محسوب می شود که آلودگی آن ریسک ها و دردسرهای متعددی را برای شما به دنبال خواهد داشت . وجود یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران که از توانایی نظافت آب و خاک برخوردار باشد بسیار شما را در نظافت این بخش یاری می نماید.

جاروبرقی صنعتی آشپزخاته

جاروبرقی صنعتی آشپزخاته

در محیط آشپزخانه یک رستوران به طور مداوم عملیات پخت و پز و شستشو در حال انجام است که سبب می شود در اغلب مواقع سطح کف خیس و مرطوب باشد . در مرحله اول وجود آب در سطح زمین ممکن است موجب سر خوردن پرسنل و گاها آسیب دیدگی غیر قابل جبران آنها شود . در مرحله بعد نیز وجود رطوبت در سطح کف می تواند محیط را برای رشد انواع باکتری ها و میکروارگانیسم ها مناسب سازد . این موجودات موذی به راحتی و با سرعت زیادی تکثیر می شوند و به راحتی می توانند محیط آشپزخانه شما را تسخیر نمایند . وجود آنها در آشپزخانه عواقب احتمالی بدی را به دنبال خواهد داشت از جمله امکان ایجاد بیماری برای پرسنل یا مشتریان شما که هیچ کدام اتفاق خوشایندی نخواهد بود .

به کمک یک جاروبرقی صنعتی رستورانی که آب و خاک را مکش می نماید شما به راحتی می توانید از شر گرد و غبار و سایر آلودگی های جامد و همچنین مایعاتی که احتمالا در نقاط مختلف یک آشپزخانه از جمله سطح کف و یا سطح روی کانتر های کاری ریخته شده اند خلاص شوید و به سادگی آنها را مکش و جمع آوری نمایید. نظافت آلودگی های جامد و مایع و جمع آوری آنها از سطح آشپزخانه محیط را از حالت مساعد برای رشد میکروارگانیسیم ها خارج کرده و مبارزه شما با آنها را امری ساده تر و محتمل تر می نماید .

گاهی نیز یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران با توانایی جمع آوری آلودگی های خشک و مرطوب می تواند خدماتی خارج از عرف و سورپرایز کننده به شما ارائه کند . در آشپزخانه یک رستوران گاها بر اثر بی مبالاتی پرسنل آشغال و ذرات غذا در مسیر خروجی آب سینک ظرفشویی جمع می شوند و خروج آب را در داخل سینک با اختلال مواجه می کنند . در این حالت نیز ممکن است یک جاروبرقی صنعتی رستورانی آب و خاک با مکش نمودن مواد خیس و مرطوب جمع شده در داخل راه آب ظرفشویی مسیر خروج آب را باز نموده و شما را از یک کار پر زحمت برای باز کردن و تمیز نمودن کل مجاری آب سینک ظرفشویی نجات دهد .

در آشپزخانه یک رستوران غیر از آلودگی های جامد و مایع اغلب اوقات با تجمع چربی نیز مواجه می شویم . در اثر پخت و پز روزانه اغلب ذرات چربی بر روی دیوار ، کابینت ، گاز ، فر و سایر قسمت های آشپزخانه می نشیند و با گذشت زمان لایه ای قطور از چربی بر روی وسایل شکل می گیرد . یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران ما را در جمع آوری اغلب آلودگی های جامد و مایع یاری می کند اما حذف چربی از روی دیوار ها و وسایل کار دشواری است که به راحتی توسط یک بخارشوی صنعتی قابل انجام است. وجود یک بخار شوی صنعتی به شما کمک می کند تا به سادگی و با صرف کمترین انرژی چربی را از سطح دیوارها ، گاز ، فر و سایر وسایل آشپرخانه خود پاک کنید. کارچر در این زمینه نیز تولیدات مناسبی را ارائه نموده است که در انتهای مقاله به عنوان نمونه یک مدل را معرفی خواهیم نمود .

نظافت رختکن و محل استراحت پرسنل با جاوربرقی صنعتی رستورانی

نظافت رختکن با جاوربرقی صنعتی رستورانی

نظافت رختکن با جاوربرقی صنعتی رستورانی

در رستوران های بزرگ معمولا محلی برای تعویض لباس و یا استراحت پرسنل در نظر گرفته می شود . این بخش از یک رستوران نیز قطعا نیاز به نظافت دائم و برنامه ریزی شده خواهد داشت . وجود آلودگی در هر نقطه ای از یک مجموعهء ارائه دهنده خدمات تغذیه ای امری ناخوشایند و دردسر آفرین خواهد بود چرا که همیشه احتمال انتقال آلودگی ، میکروارگانیسم ها یا حشرات موذی از یک بخش به بخش دیگر وجود خواهد داشت . وجود یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران با یک موتور قدرتمند، با قدرت مکش بالا و داشتن یک برنامه روتین و منظم برای نظافت محل استقرار پرسنل به راحتی می تواند شما را از تجمع آلودگی، انتشار میکروارگانیسم ها یا لانه گزینی حشرات موذی نجات دهد . جاروبرقی های صنعتی کمپانی کارچر فیلترهای کارتریجی قدرتمندی دارند که علاوه بر فیلتر نمودن ذرات درشت تر ، از خروج ذرات غبار از موتور جاروبرقی نیز جلوگیری کرده و مانع از پخش مجدد غبار در هوا می شوند و ذرات ریز را تا حد میکرون جمع آوری و فیلتر می کنند . به این ترتیب به سادگی محیطی تمیز با هوایی عاری از غبار را به شما ارائه خواهند داد .

نظافت محوطه

در ادامه اگر رستوران شما محوطه بیرونی بزرگی دارد قطعا این محوطه نیز به صورت برنامه ریزی شده نیاز به نظافت خواهد داشت تا بتواند به عنوان اولین محلی که در معرض دید مشتریان شما قرار می گیرد به اندزه کافی برای آنها تمیز و دلچسب جلوه نماید . برای نظافت محوطه بیرونی لازم است تا از دستگاه های سوییپر استفاده نمایید . سوییپرها دستگاه هایی هستند که اصطلاحا جاروب صنعتی خوانده می شوند . این دستگاه ها معمولا از یک برس مرکزی و یک یا دو برس کناری بهره می برند برس های کناری آلودگی ها را به سمت برس مرکزی هدایت کرده و سپس برس مرکزی آنها را جمع آوری می نماید.

در ادامه شما را با تعدادی جاروبرقی صنعتی مناسب برای رستوران که توسط کمپانی کارچر طراحی و تولید شده اند آشنا خواهیم کرد:

انواع دستگاه های جاروبرقی صنعتی برند KARCHER آلمان

جاروبرقی های سری NT کمپانی کارچر، جاروبرقی های صنعتی آب و خاک دارای شاسی های بسیار مقاوم ، چرخ های روان و بی صدا و موتورهای قدرتمند و کم صدا می باشند که با ابعاد و گنجایش های مختلف برای استفاده در تمامی محیط های صنعتی از جمله رستوران ها و آشپزخانه های صنعتی مناسب و کاربردی محسوب می شوند .

اگر محیط رستوران شما خیلی بزرگ نباشد شاید یک جاروبرقی صنعتی NT 27/1 برای تامین نیاز های شما گزینه مناسبی محسوب شود . جاروبرقی NT 27/1 یک جاروبرقی صنعتی مناسب رستوران محسوب می شود . یک جاروبرقی صنعتی آب و خاک با مخزنی به گنجایش ۲۷ لیتر که از موتور قدرتمند ، مکش بالا و قدرت مانور مطلوبی برخوردار است . این دستگاه بدنه پلی اتیلن مقاوم و صدای کارکرد پایینی دارد . به علاوه سپر محافظی ساخته شده از پلی اتیلن فشرده بر روی بدنه دستگاه به کار رفته است که از آسیب رسیدن به جاروبرقی توسط لوازم موجود در محیط در صورت برخورد جلوگیری می کند . بر روی دستگاه فضایی مناسب به منظور قرار گرفتن لوازم و متعلقات دستگاه تعبیه شده است که امکان حمل تجهیزات به همراه دستگاه را در حین کار فراهم می کند . سیستم مکانیکی خودکاری به منظور قطع کردن مکش دستگاه در زمان پر شدن مخزن بر روی آن تعبیه شده است این سیستم از وارد شدن فشار به موتور دستگاه در اثر پر شدن مخزن جلوگیری می نماید .

جاروبرقی صنعتی NT 70/3 نیز یک جاروبرقی صنعتی رستورانی محسوب می شود . یک جاروبرقی صنعتی آب و خاک از سری NTکه از سه موتور صنعتی و یک مخزن به گنجایش ۷۰ لیتر بهره می برد . به علت وجود یک مخزن بزرگ ۷۰ لیتری در دستگاه جهت آسان سازی تخلیه مخزن زباله یک شیر تخلیه در پشت دستگاه تعبیه شده است و به کمک یک خرطومی به آسانی می توان دستگاه را تخلیه و شستشو نمود. وجود سه موتور در دستگاه که هر یک قابلیت کار به صورت جداگانه را دارا می باشند انعطاف پذیری دستگاه را به منظور کاربری های مختلف افزایش می دهد . در صورت وجود یک موتور در دستگاه جاروبرقی به منظور جلوگیری از ایجاد فشار بر موتور لازم است به ازای هر ۲۰ دقیقه کار حداقل ۵ الی ۱۰ دقیقه استراحت برای موتور در نظر گرفته شود اما با وجود سه موتور مجزا در دستگاه ، اپراتور می تواند با استفاده از جا به جا کردن موتور فعال و تقسیم زمان کار بین موتورها ساعات متمادی بدون نیاز به خاموش کردن دستگاه به کار کردن ادامه دهد . بدنه جاروبرقی از جنس پلی اتیلن فشرده است که نسبت به ضربات محیطی مقاوم است . در این جارو برقی صنعتی رستورانی نیز فضایی مناسب به منظور قرار گرفتن لوازم و متعلقات دستگاه تعبیه شده است که امکان حمل تجهیزات به همراه دستگاه را در حین کار فراهم می کند. این دستگاه از ۲۰۸m bar قدرت مکش و به ازای هر موتور از ۵۶l/s قدرت هوادهی برخوردار است و از یک فیلتر کارتریجی بهره می برد که از قدرت فیلتراسیون خوبی برخوردار است . با توجه به تمام ویژگی های ذکر شده جاروبرقی NT 70/3 نیز می تواند گزینه مناسبی برای یک رستوران یا آشپزخانه صنعتی محسوب شود .

در بحث سوییپر نیز کارچر نمونه های متعدد را با ابعاد و کاربرد های گوناگون متناسب با نیاز کاربران طراحی و تولید نموده است در زیر یک نمونه سوییپر دستی را جهت آشنایی شما با این جارو های شهری معرفی می نماییم :

انواع سوییپر صنعتی برند KARCHER آلمان

انواع سوییپر صنعتی

انواع سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی KM 75/40 یک سوییپر صنعتی دارای موتور رانش یا جلو برنده اتوماتیک است . که در دو مدل باطری دار و بنزینی تولید و عرضه می شود . این دستگاه به راحتی زباله های درشت را برداشته و به مخزن زباله ۴۰ لیتری خود هدایت می کند و مخزن زباله دستگاه به راحتی از بدنه جدا شده و روی چرخ هایی که برای آن در نظر گرفته شده است به سمت محل تخلیه حمل می شود . ارتفاع برس مرکزی و برس کناری دستگاه به راحتی قابل تنظیم است . این دستگاه برای استفاده بر روی سطوح مختلف نظیر آسفالت ، بتن مسطح ، موزاییک و حتی موکت مناسب و کاربردی می باشد . دستگاه فیلتر بزرگی با ابعاد مناسب دارد که فیلترینگ مناسبی را ایجاد می کند و به وسیله یک اهرم مخصوص و به صورت مکانیکی نظافت می شود . دسته دستگاه قابلیت خم شدن بر روی بدنه را دارد که سبب می شود دستگاه در هنگام نگهداری فضای کمتری را اشغال کند . دستگاه توانایی نظافت ۳۳۷۵ متر مربع در ساعت را دار می باشد . در صورتی که شما در مجموعه خود از یک محوطه بیرونی متوسط یا نسبتا بزرگ برخوردار هستید این دستگاه گزینه مطلوبی برای مجموعه کاری شما محسوب می شود .

بخارشوی های صنعتی سری SGV

هم چنانکه در بالا توضیح دادیم وجود یک بخارشوی صنعتی کمک مناسب و خوبی برای نظافت آشپزخانه شما محسوب خواهد شد . کمپانی کارچر بخارشوی های صنعتی متنوعی را تولید و بازار عرضه نموده است. از جمله بخارشوی های صنعتی کمپانی کارچر می توان به بخارشوی صنعتی مدل SGV 8/5 اشاره کرد . این بخارشوی صنعتی دارای موتور مکنده صنعتی آب و خاک همراه با قابلیت پاشش بخار ، مواد شوینده وآب داغ می باشد که امکان شستشو و خشک کردن سطوح مختلف را به این دستگاه داده است . دستگاه از نازل های بسیار حرفه ای برخوردار است که کار با دستگاه را بسیار آسان ساخته است و کیفیت نظافتی بالایی را حاصل می نماید . این دستگاه توانایی شستشوی انواع سطوح سنگ ، سرامیک، لمینت ، کف پوش، دیوار ، شیشه ، فلز ، فرش ، موکت ، مبلمان و … را دارا می باشد .

امکان کنترل تمامی عملکرد ها از طریق دکمه های موجود برروی دسته دستگاه فراهم است و این امر کارکردن با دستگاه را برای اپراتور بسیار آسان و راحت ساخته است. طراحی بدنه دستگاه نیز به شیوه ای است که جایگاهی برای قرارگیری تمام نازل ها و تجهیزات بر روی بدنه تعبیه شده است و امکان حمل کلیه تجهیزات را به همراه دستگاه در حین انجام کار فراهم ساخته است .

کارن تجارت نماینده رسمی کارچر آلمان در ایران

برای آشنایی بیشتر با انواع جاروبرقی های صنعتی، سوییپر، بخارشوی و سایر دستگاه های صنعتی کارچر می توانید به سایت شرکت کارن تجارت مراجعه نمایید و یا با کارشناسان ما به شماره ۰۲۱۵۴۰۹۱ تماس حاصل فرمایید .

مقالات مرتبط

کارن تجارت

در صورتیکه این مطلب برای شما مفید بود، آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

TwitterFacebookGoogle+BufferLinkedInPin ItTelegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *