جاروبرقی-نصعتی

ویژگی های فنی جاروبرقی صنعتی

یکی دیگر از انواع دستگاه های نظافت صنعتی که کاربرد فراروانی دارد، انواع جاروبرقی صنعتی می باشد. اما در زمان خرید محصولات مکنده باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ در واقع یکی از نکات مهم در زمان خرید جاروبرقی صنعتی ، اطلاع پیدا کردن از ویژگی های فنی دستگاه و تاثیر هر یک از آیتم های مشخصات فنی در عملکرد محصول جارو برقی می باشد. در این نوشتار قصد داریم شما را با ویژگی های فنی جاروبرقی صنعتی آشنا کنیم.

توان هوادهی جاروبرقی صنعتی

یکی از اصلی ترین آیتم های مشخص کننده کارایی یک جارو برقی صنعتی میزان هوادهی دستگاه می باشد، که معمولاً کمتر مورد توجه قرار می گیرد. این مشخصه به معنی حجم هوایی است که در واحد زمان از موتور وسیله عبور می کند. به عبارت دیگر این مشخصه سرعت مکش مکنده را مشخص می کند. بدیهی است که این آیتم نقش بسیار مهمی در میزان مکش و کارایی مکنده دارد.

توان مکش جاروبرقی صنعتی

یکی دیگر از ویژگی های فنی مکنده صنعتی نیز، نقش توان مکش جاروبرقی می باشد. این ویژگی میزان فشار دستگاه مکنده یا وکیوم را مشخص می کند، که در واقع همان قدرت مکندگی دستگاه است. در واقع دو آیتم اصلی که نشان دهنده میزان قدرت محصولات مکنده است را می توان توان هوادهی و توان مکش نیز دانست.

توان مصرفی جاروبرقی صنعتی

برای بسیاری از خریداران انواع دستگاه های جاروبرقی صنعتی این عامل بسیار مهم می باشد و تصور بسیاری از خریداران اینگونه است که توان مصرفی دستگاه نشانگر میزان کارایی آن است. اما این تصور کاملاً اشتباه است، در واقع توان مصرفی دستگاه فقط میزان انرژی است که موتور مکنده در واحد زمان مصرف می کند. و همانطور که گفته شد آیتم های اصلی نشان دهنده کارایی محصول همان توان مکش و هوادهی می باشد. لازم است بدانید که امروزه و با پیشرفت فناوری موتورهای انواع دستگاه های نظافتی، از جمله جارو برقی ها، تولید کنندگان مختلف در پی آن هستند که موتورهایی با توان مصرفی کمتر ولی توان مکش و توان هوادهی بالاتر تولید کنند. کرشر ( کارچر ) آلمان نیز بر همین مبنا موتور دستگاه های خود به شکلی طراحی می کند که توان مصرفی و در نتیجه هزینه انرژی کمتری داشته باشند.

حجم مخزن جاروبرقی صنعتی

این ویژگی بسیار واضح و قابل درک است. از جاروبرقی های با مخزن بزرگتر می توان به منظور نظافت محیط های بزرگتر(بدون وقفه به منظور تخلیه مخزن) استفاده کرد. اما این دستگاه ها قابلیت جابجایی و مانور کمتری دارند ضمن اینکه قیمت آن ها نیز معمولا بالاتر است. به همین دلیل انتخاب دستگاه مکنده یا وکیوم باید متناسب با ویژگی های محیط مورد نظافت صورت بگیرد.

حداکثر سطح صدا جاروبرقی

از دیگر ویژگی های فنی جاروبرقی صنعتی حداکثر سطح صدای ایجاد شده می باشد. هدف مهمی که بسیاری از تولید کنندگان دستگاه های نظافت صنعتی امروزه در پی آن هستند، تولید دستگاه های کم صداتر است. تا برای استفاده در محیط های مختلف ایجاد مشکل نکنند. از همین روی تکنولوژی های موتور دستگاه ها و همچنین نحوه عایق بندی آنها همواره در حال پیشرفت می باشد.

طول کابل دستگاه جاروبرقی

طول کابل دستگاه نیز به منظور راحت تر شدن استفاده از آن در فضاهایی که بین پریز برق و دستگاه فاصله وجود دارد، کاربرد دارد.

وزن دستگاه مکنده

دیگر ویژگی که درباره انواع دستگاه های نظافتی مهم می باشد، وزن محصول است. بدیهی است که هر چه قدر وزن دستگاه مکنده کمتر باشد قدرت مانور و جابجایی آن نیز بالاتر می رود و این نکته برای انواع محصولات جارو برقی که لزوماً دستگاهی است که نیاز زیادی به جابجا شدن پیدا می کند، بسیار با اهمیت می باشد.

ابعاد دستگاه های مکنده

ابعاد دستگاه مکنده نیز عامل مهم دیگری است که بر روی قدرت مانور و جابجایی دستگاه تاثیر مستقیم می گذارد.
با توجه به ویژگی های ذکر شده در بالا، می توان گفت که عوامل متعددی بر قیمت جاروبرقی صنعتی تأثیر می گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع محصولات Kärcher آلمان با شرکت کارن تجارت تماس حاصل فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *