کاربردهای بخارشوی

کاربرد بخارشوی خانگی

بخارشوی خانگی

بخارشوها جزء وسایل نظافتی بسیار محبوب هستند. دلایل بسیاری برای محبوبیت بخارشوها وجود دارد اما تنوع کاربرد بخارشوی از مهمترین دلایل پرطرفدار بودن آن‌ها است. بیشتر افراد برای تمیز کردن سطوح کف از بخار شوی استفاده می‌کنند، اما آیا می‌دانستید با بخارشو می‌توانید گاز، فر و یخچال را هم تمیز کنید؟

بخارشوی خانگی کارچر مدل SV7

چرا نظافت با بخار بهتر از روش‌های دیگر است؟

رمز موفقیت دستگاه‌های بخارشوی ترکیب شدن جت بخار با دمای بالا است. یک دستگاه بخارشوی اساساً مانند یک اتوبخار عمل می‌کند: آب در مخزن بخار گرم می‌شود تا زمانی که به جوش بیاید و بخار تولید کند. سپس این بخار با استفاده از تفنگی بخارشوی در مقادیر تنظیم شده آزاد می‌‌شود. هرچه فشار بخار بالاتر باشد، سرعت خروج بخار از خروجی‌های بخارشوی بیشتر می‌‌شود و در نتیجه قدرت تمیز کردن آن بیشتر می‌‌گردد. گردوخاک و آلودگی‌ها پاک و تمیز می‌‌شوند و در عرض چند ثانیه از بین می‌روند. حتی نقاطی که دسترسی به آن‌ها سخت بود را نیز می‌توان به راحتی با دستگاه بخارشوی تمیز کرد و منجر به پاکسازی عمیق‌‌تر بدون استفاده از مواد شیمیایی شد.

مزیت دیگر دستگاه بخارشوی این است که میعان آب را کمتر می‌کند، بنابراین پس از کار با بخارشوی کارچر رطوبت کمی باقی می‌ماند.

بخارشوی SV7 Premium کارچر

کاربرد بخارشوی خانگی

در ادامه به بررسی مهمترین کاربردهای دستگاه بخارشوی خانگی می‌پردازیم:

تمیز کردن درز کاشی‌ها

فواصل بین کاشی‌ها بیشتر از کاشی‌ها کثیف می‌شوند و تمیز کردن آن‌ها کار سخت و خسته‌کننده‌ای است. استفاده از بخار برای تمیز کردن درز کاشی‌ها کار ساده‌ای است. بسیاری از بخارشوها معمولاً نازل‌هایی مخصوص برای تمیز کردن درز کاشی‌ها دارند.

پاک کردن پنکه‌های سقفی

تمیز کردن پنکه‌های سقفی می‌تواند کار دشواری باشد، به خصوص اگر از ارتفاع می‌ترسید. اکثر دستگاه‌های تمیزکننده بخار دارای یک دسته بلند هستند. می‌توانید از این دسته به همراه نازل برس مناسب استفاده کنید. یک پارچه تمیز را روی برس بگذارید و به آرامی روی پره‌های پنکه بکشید.

تمیز کردن کلیدهای روشنایی و دستگیره‌ها

کلیدهای روشنایی و دستگیره ها از جمله سطوح پرتماس در هر مکانی محسوب می‌شوند و ضدعفونی کردن آنها امری ضروری در جهت افزایش بهداشت و ایمنی محیط می‌باشد. دمای بالای بخار برای ضدعفونی کردن سطوح و دستگیره‌ها و کلیدهای روشنایی بسیار موثر است. هنگام تمیز کردن کلیدهای روشنایی از یک پارچه استفاده کنید تا از بروز هرگونه مشکل برقی جلوگیری کنید.

خرید بخارشوی خانگی sc1

تمیز کردن گریل

تمیز کردن گریل و از بین بردن چربی‌ها و سوختگی‌های روی آن بدون استفاده از مواد شیمیایی و یا سابیدن کار محالی به نظر می‌رسد. مخصوصا اگر زمان زیادی از آن گذشته باشد بسیار خسته‌کننده و بدون نتیجه قطعی خواهد بود. اما به وسیله دستگاه بخارشوی این کار در کمترین زمان انجام می‌شود.

تمیز کردن اجاق گاز

سریع‌ترین و جذاب‌ترین کاربرد بخارشوی نظافت اجاق گاز پر از چربی و آلودگی‌های قدیمی است. تمیز کردن سطح گاز هم یکی دیگر از کارهای سخت است. اکثر مواد شیمیایی تمیزکننده اجاق گاز حاوی ماده‌ای است که می‌تواند بخارهای سمی ایجاد کند و باید با احتیاط استفاده شوند. اما در مقایسه، تمیز کردن اجاق گاز با بخار بهترین روش تمیز کردن بدون استفاده از مواد شیمیایی است.

بخارشوی کارچر مدل SC 2 کارچر

ضدعفونی کردن قفس حیوانات خانگی

هنگام تمیز کردن قفس حیوانات خانگی، اغلب مجبورید آنها را بیرون ببرید و با شلنگ بشویید. برخی اوقات بعد از شستشو هم به طور کامل تمیز نشده و بوی بد آنها از بین نمی‌رود. همچنین، ضدعفونی کردن قفس‌ها با مواد شیمیایی برای حیوانات خانگی شما بسیار خطرناک است به جای آن می‌توانید از بخار و دستگاه بخارشوی استفاده کنید.

تمیز کردن مبلمان فضای باز

با شروع فصل بهار و تابستان، وقت آن است که از صندلی های فضای باز خود استفاده کنید. ممکن است متوجه شوید که میز و صندلی‌ها چقدر کثیف و آلوده است. حتی ممکن است مدفوع پرندگان روی آن باشد که باید اثر و بوی بد آن از بین برود. یک راه سریع و آسان برای انجام این کار استفاده از بخار است. پس یکی دیگر از کاربردهای بخارشوی از بین بردن بوی نامطبوع است.

تمیز کردن یخچال

استفاده از بخار برای تمیز کردن یخچال روشی عالی برای سالم‌سازی و از بین بردن بوهای نامطبوع است. دما و فشار بالای بخار باعث از بین رفتن باکتریها می‌شود و بوی بد مواد داخل یخچال در طول زمان را از بین می‎‌برد.

بخارشوی SC3 کارچر

سرویس بهداشتی

تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی اغلب به مواد شیمیایی نیاز دارد. مواد شیمیایی قدرتمندی که برای تمیز کردن توالت استفاده می‌شود می‌تواند باعث شود که حتی قبل از پایان کار با سرفه‌های شدیدی روبرو شوید. سعی کنید از بخار شوی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن توالت و کف حمام استفاده کنید. برای متمرکز کردن بخار روی لکه‌های سخت، از یک نازل کوچک استفاده کنید.

از بین بردن لک آب

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب املاح زیادی دارد، ممکن است با لکه‌های سفید روی وسایل روبرو شوید. این‌ها در واقع رسوبات خشک‌شده هستند که بعد از تبخیر قطرات آب به جا مانده‌اند. با استفاده از یک برس کوچک و بخار داغ این لکه‌ها را از بین ببرید.

تمیز کردن تشک‌ها

خوشخواب‌ها معمولا محل تجمع آلودگی‌ها و باکتری‌ها هستند. این در حالی است که شستشوی آنها امکان‌پذیر نیست. چرا که خشک شدن آنها بعد از شستشو بسیار سخت و زمان‌بر است. در این موارد کاربرد بخارشوی را به وضوح می‌توانید درک کنید. استفاده از بخار موثرترین روش برای تمیزکردن تختخواب شما است. با استفاده از بخار، بدون شستشوی عمقی می‌توان تمام باکتری‌ها و آلودگی و لکه‌ها را از بین برد. بنابراین نگرانی برای خشک شدن خوشخواب‌ها نیز وجود ندارد. اگر نگران حشرات یا عوامل آلرژی‌زای دیگر نیز هستید استفاده از بخارشوی می‌تواند به شما کمک کند.

قیمت بخارشوی SV

ضدعفونی کردن اسباب‌بازی‌ها

همانطور که می‌دانید بیشترین کاربرد بخارشوی برای ضدعفونی بدون مواد شیمیایی است. اگر نوزاد یا کودک نوپا دارید، حتماً از اهمیت تمیز و بهداشتی نگه‌داشتن اسباب‌بازی‌های آن‌ها اطلاع دارید. کودکان دوست دارند هرچیزی را در دستان کوچکشان بگیرند و بجوند. استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن اسباب‌بازی‌ها ممنوع است زیرا ممکن است پس‌مانده‌های خطرناکی به جای بگذارد. در عوض استفاده از بخار شیوه‌ی بسیار مطمئنی برای از بین بردن ۹۹ درصد باکتری‌هایی است که ممکن است در اسباب‌بازی‌ها وجود داشته باشد.

تمیز کردن ماشین

دستگاه بخارشوی در نظافت ماشین نیز کاربرد دارد. استفاده از بخارشوی برای از بین بردن لکه‌ها و آلودگی داخلی و خارجی ماشین بسیار کارآمد است. شما با استفاده از بخار می‌توانید تمام سطوح و گوشه کنارهای ماشین خود (بدنه، شیشه‌ها، دستگیره‌ها، داشبورد، فرمان، صندلی‌ها و…) را تمیز و ضدعفونی کنید. با این کار بوی بد ماشین نیز از بین می‌رود.

ضدعفونی کردن سطل زباله

سطل آشغال به سرعت به محلی برای رشد انواع قارچ‌ها و باکتری‌ها تبدیل می‌شود. معمولاً در خانه تمیز کردن سطل‌های زباله کاری است که به بعد موکول می‌شود و این موضوع باعث بو گرفتن و سختتر شدن نظافت آن خواهد شد. اما با استفاده از دستگاه بخارشوی می‌توانید این کار را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

نظافت پرده با بخارشوی

تمیز کردن پرده‌ها

پرده‌ها به هر خانه‌ای زیبایی می‌دهند اما گاهی تمیز کردن آن‌ها مشکل است. ابتدا باید پرده ها را از میل پرده جدا کرده و پایین بیاورید که همین فرآیند طولانی کافی است تا تمیز کردن آنها را کاری سخت و زمان‌بر کند. خوشبختانه اگر بخارشوی دارید می‌توانید این زمان را به نصف کاهش دهید. پرده‌ها را به حالت آویز بگذارید و با استفاده از بخار تمیز کنید.

بهترین راه برای جدا کردن کاغذ دیواری‌ها

جداکردن کاغذ دیواری‌ها معمولاً کار دشواری است. بخار با نفوذ به کاغذ، چسب را نرم می‌کند و می‌توانید به راحتی آن را جدا کنید.

حتی اگر می‌خواهید کاغذ دیواری‌ها را تمیز کنید باز هم می‌توانید با بخارشوی این کار را انجام دهید. کافی است نازل بخار را روی کاغذ دیواری‌ها بکشید و بیشتر از چند ثانیه روی یک ناحیه نگه ندارید.

تمیز کردن شیشه‌ها

شما برای نظافت هر سطحی می‌توانید از بخارشوی استفاده کنید. مزیت این کار در عدم استفاده از مواد شیمیایی و سرعت عمل است. در مورد شیشه ها نیز به همین صورت است. تمیز کردن پنجره‌ها با بخار یک روش کارآمد و بسیار سریع است. بدون استفاده از هرگونه ماده شیمیایی و تنها با بخار آب می‌توانید شیشه ها را کاملا تمیز و هرگونه لک روی آنها را از بین ببرید. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه نیز می‌شود.

بخارشوی خانگی SC5 کرشر

تمیز کردن گیاهان مصنوعی

گیاهان مصنوعی بسیار مستعد جذب آلودگی‌ها و گرد و غبار هستند و تمیز کردن آنها کار دشوار و وقت‌گیری است که ممکن است از حوصله تان خارج باشد. در گرد و غبار درنهایت باعث می‌شود گل‌ها زیبایی و ظرافت خودشان را از دست بدهند. یکی دیگر از کاربردهای بخارشو از بین بردن سریع گرد و غبار است. کافی است نازل بخارشوی را روی گل‌های مصنوعی بکشید تا مثل روز اول تمیز و درخشان شوند.

یخ‌زدایی فریزر در کوتاه‌ترین زمان ممکن

کاربرد بخارشوی را نمی‌توان تنها به نظافت و ضدعفونی محدود کرد. برای یخ‌زدایی فریزر به جای اینکه آن را از پریز بکشید و کل روز منتظر بمانید، از بخار استفاده کنید. بخار تمام کارهای منزل شما را سرعت می‌بخشد و کیفیت نظافت و کارها را افزایش می‌دهد.

نظافت مبلمان

استفاده از بخار شیوه‌ای بسیار موثر برای تمیز کردن مبلمان و صندلی‌ها است. استفاده از رطوبت کم، سطوح را کاملاً تمیز کرده، آلودگی وباکتری‌ها را نابود کرده، بوی بد مبل‌ها را از بین برده و لکه‌ها را پاک می‌کند، بدون اینکه آن‌ها را خیس کند یا موجب خراب شدن مبلمان شود.

نظافت فرش با بخارشوی

نظافت عمقی فرش‌ها و موکت‌ها

اگر فرش‌ها و موکت‌ها به نظافت عمیق و شستشوی کامل نیازی ندارند و تنها می‌خواهید لکه‎‌ها و بوی بد آنها را از بین ببرید بخارشوی بهترین گزینه است. برای تمیز کردن فرش‌ها و موکت‌ها از نازل مخصوص استفاده کنید. بعد از نظافت فرش و موکت با بخار پنجره‌ها را باز نگه دارید تا رطوبت سطحی روی آنها به سرعت خشک شود.

ضدعفونی کردن آب سردکن و یخ‌ساز

محیط اطراف آب سردکن و یخ‌ساز به دلیل رطوبت موجود فضای خوبی برای رشد انواع کپک و باکتری است که تاثیرات جدی بر سلامت شما و خانواده‌تان دارد. تمیز کردن یخ‌ساز یا آب سردکن با دستگاه بخارشوی می‌تواند باعث ضدعفونی کردن آن شود و آثار کپک و باکتری را برطرف کند.

کفپوش پارکت

کفپوش‌های لمینیت و چوبی خانه در طول زمان آلوده شده و پر از گرد و غبار و لکه می‌شوند. بنابراین برای حفظ سلامت خود و کودکانتان باید روزانه نظافت و ضدعفونی شوند. ضدعفونی با بخارشوی آسان‌ترین راه برای نظافت کفپوش‌هاست. یادتان باشد نازل بخار را خیلی روی سطوح چوبی نگه ندارید چون این کار باعث آسیب دیدن سطوح می‌شود.

تمیز کردن پارکت با بخارشوی

جمع‌بندی

می‌بینید که کاربرد بخارشوی بسیار گسترده‌تر و متنوع‌تر از آن چیزی بود که فکرش را می‌کردید. نظافت با بخارشوی به کار شما سرعت بخشیده و کیفیت نظافت را بسیار بالا خواهد برد. با بخارشوی می‌توانید یک نظافت و ضدعفونی کامل بدون استفاده از هیچگونه مواد شیمیایی داشته باشید. این یکی از ایمن‌ترین و سریع‌ترین راه‌ها برای نظافت می‌باشد.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SC2 UPRIGHT EasyFix

بخارشوی کارچر مدل SC2 Upright EasyFix تمامی سطوح را به خوبی تمیز می کند ، حتی چوب. تمیزکاری کامل با بخارشوی Kärcher با کنترل از پیش تعیین شده و کارکرد آسان آن در ۲ مرحله ۹۹٫۹۹۹٪ از ویروس های کرونا* و ۹۹٫۹۹٪ از همه باکتری های معمولی خانگی را از سطوح سخت حذف می کند.

خرطومی کاملSC 1122

26 مرداد, 1400

نازل کف بخارشوی SGV8/5

26 مرداد, 1400

ست برس گرد سه تایی بخارشوی SGV8/5

26 مرداد, 1400

رسوب زدای پودری بخارشوی خانگی

26 مرداد, 1400

تیغه لاستیکی سری نازل شیشه بخار شوی سری SC

با استفاده از نازل پنجره سطوح شیشه ای را می توان به راحتی با بخارشوی بدون ایجاد خطوط تمیز کرد. این امر نه تنها زمینه کاربرد بخارشوی های Kärcher را گسترش می دهد، بلکه پنجره ها و آینه ها را نیز درخشان تر می کند. 26 مرداد, 1400

مخزن آب SC5

26 مرداد, 1400

مخزن کامل آب تمیز بخارشوی SC4

26 مرداد, 1400

کارتریج SC3

وقتی نماد کارتریج رسوب زدایی روی صفحه نمایش دستگاه SC 3 قرمز می شود، کارتریج رسوب زدایی کنونی را جدا کرده و کارتریج جدید را وارد کنید. سپس دکمه تنظیم مجدد را فشار دهید – و بهتر است که بخارشوی را مانند قبل تمیز کنید. 26 مرداد, 1400

خرطومی کامل بخارشوی SC2-3-4

26 مرداد, 1400

ست نازل فرش بخارشوی سری SC

نازل فرش و نازل کف EasyFix یک تیم رویایی برای تمیز کردن فرش با بخار تشکیل می دهند. نازل کف EasyFix را می توان به راحتی در نازل فرش قرار داد و مجدداً جدا کرد- بدون نیاز به خم شدن. بنابراین بخارشوی به سرعت و به راحتی فرش ها را تازه می کند و الیاف […]

ست پاور نازل بخارشوی سری SC

نازل پاور و قطعه فرمت موجود در مجموعه، قدرت پاک کنندگی نازل را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. نظافت بدون زحمت و سازگار با محیط زیست را در مناطقی که دسترسی به آنها سخت است، تضمین می کند. گوشه ها، لبه ها و شکاف ها. مناسب برای کاربردهای متعدد در آشپزخانه، حمام و […]

پد حوله ای نازل کف بخارشوهای SC EASYFIX

26 مرداد, 1400

حوله کوچک تکی بخارشوی

با استفاده از هر دو روکش موجود از جنس میکروفایبر با کیفیت بالا، هنگام استفاده از نازل دستی می توان آلودگی و چربی را شل کرد و با نتایج بهتری نظافت کرد. ایده آل برای آلودگی های بسیار سنگین و سرسخت در حمام و آشپزخانه. حتی لکه های سرسخت را می توان بدون زحمت از […]

برس گرد کوچک بخارشوی سری SC – بسته ۴ عددی

مجموعه برس گرد شامل دو برس گرد مشکی و دو زرد است. مناسب برای استفاده در مناطق مختلف. به عنوان مثال، یک رنگ می تواند در حمام و رنگ دیگر برای کارهای نظافت در آشپزخانه استفاده شود. موهای نرم و انعطاف پذیر در برس بخارشوی تقریباً همه کارها را به طور مطمئن و بدون زحمت […]

انتشار یافته: 2
 1. وحید
   
   
  1400/04/09 - 2:08

  سلام خیلی محصولات خوبی دارید کاملا از بخارشوی راضی هستم

  1. کارن تجارت
    
    
   1400/04/09 - 3:24

   خواهش میکنم لطف دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.