کاربرد بخارشوی خانگی

بخارشوی خانگی

بخارشوها جزء وسایل نظافتی بسیار محبوب هستند. دلایل بسیاری برای محبوبیت بخارشوها وجود دارد اما تنوع کاربردهای بخارشوی از مهمترین دلایل پرطرفدار بودن آن‌ها است. بیشتر افراد برای تمیز کردن سطوح کف از بخار شوی استفاده می‌کنند، اما آیا می‌دانید با بخارشو می‌تواند گاز، فر و یخچال را هم تمیز کنید؟

چرا نظافت با بخار بهتر از روش‌های دیگر است؟

رمز موفقیت دستگاه‌های بخارشوی ترکیب شدن جت بخار با دمای بالا است. یک دستگاه بخارشوی اساساً مانند یک اتوبخار عمل می‌کند: آب در مخزن بخار گرم می‌شود تا زمانی که به جوش بیاید و بخار تولید کند. سپس این بخار با استفاده از تفنگ بخار در مقادیر اندازه‌گیری شده آزاد می‌‌شود. هرچه فشار بخار بالاتر باشد، سرعت خروج بخار از خروجی‌های بخارشوی بیشتر می‌‌شود و در نتیجه قدرت تمیز کردن آن بیشتر می‌‌گردد. گردوخاک و آلودگی‌ها پاک و تمیز می‌‌شوند و در عرض چند ثانیه از بین می‌روند. حتی نقاطی که دسترسی به آن‌ها سخت بود را نیز می‌توان به راحتی با دستگاه بخارشوی تمیز کرد و منجر به پاکسازی عمیق‌‌تر و بدون استفاده از مواد شیمیایی شد.

مزیت دیگر دستگاه بخارشوی این است که میعان آب را کمتر می‌کند، بنابراین پس از کار با بخارشوی کارچر رطوبت کمی باقی می‌ماند.

کاربردهای بخارشوی خانگی

 • تمیز کردن درز کاشی‌ها: فواصل بین کاشی‌ها بیشتر از کاشی‌ها کثیف می‌شوند و تمیز کردن آن‌ها کار سخت و خسته‌کننده‌ای است. استفاده از بخار برای تمیز کردن درز کاشی‌ها کار ساده‌ای است. بسیاری از بخارشوها معمولاً پیوست‌هایی مخصوص برای تمیز کردن درز کاشی‌ها دارند.

تمیز کردن درز کاشی ها با بخارشو

 • پاک کردن پنکه‌های سقفی: یک راه حل متفاوت از کاربردهای بخارشو! تمیز کردن پنکه‌های سقفی می‌تواند یک کار دشوار باشد، به خصوص اگر از ارتفاع می‌ترسید. اکثر دستگاه‌های تمیزکننده بخار دارای یک دسته بلند هستند. می‌توانید از این دسته بهمراه نازل یک برس مناسب استفاده کنید. یک پارچه تمیز را روی برس بچسبانید و به آرامی روی پره‌های پنکه بکشید.

 

 • تمیز کردن کلیدهای روشنایی و دستگیره‌ها: دمای بالای بخار برای ضدعفونی کردن سطوح و دستگیره‌ها و کلیدهای روشنایی بسیار موثر است. هنگام تمیز کردن کلیدهای روشنایی از یک پارچه استفاده کنید تا از بروز هرگونه مشکل برقی جلوگیری کنید.

 

 • تمیز کردن گریل: تمیز کردن گریل و از بین بردن چربی‌ها و سوختگی‌های روی آن بدون استفاده از مواد شیمیایی و یا سابیدن کار محالی به نظر می‌رسد. خوشبختانه اگر بخارشوی دارید، این کار در کمترین زمان انجام می‌شود.

 

 • تمیز کردن اجاق گاز: تمیز کردن سطح گاز هم یکی دیگر از کارهای سخت است. اکثر مواد شیمیایی تمیزکننده اجاق گاز حاوی ماده‌ای است که می‌تواند بخارهای سمی ایجاد کند و باید با احتیاط استفاده شوند. اما در مقایسه، تمیز کردن اجاق گاز با بخار بهترین روش تمیز کردن بدون استفاده از مواد شیمیایی است.

تمیز کردن اجاف گاز با بخارشو

 • ضدعفونی کردن قفس حیوانات خانگی: هنگام تمیز کردن قفس حیوانات خانگی، اغلب مجبورید آنها را بیرون ببرید و با شلنگ بشویید. متأسفانه، ضدعفونی کردن قفس‌ها با مواد شیمیایی برای حیوانات خانگی شما بسیار خطرناک است به جای آن بخار را امتحان کنید.

 

 • تمیز کردن مبلمان فضای باز: با شروع فصل بهار و تابستان، وقت آن است که مبلمان فضای باز را خارج کنید. ممکن است متوجه شوید که صندلی‌ها و تودوزی‌های آن چقدر کثیف و آلوده است. حتی ممکن است مدفوع پرندگان روی آن باشد که باید از بین بروند. یک راه سریع و آسان برای انجام این کار استفاده از بخار است.

 

 • تمیز کردن یخچال: استفاده از بخار برای تمیز کردن یخچال روشی عالی برای سالم‌سازی و از بین بردن بوهای نامطبوع است. دما و فشار بالای بخار باعث از بین رفتن باکتریها می‌شود.

 

 • سرویس بهداشتی: تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی اغلب به مواد شیمیایی نیاز دارد. مواد شیمیایی قدرتمندی که برای تمیز کردن توالت استفاده می‌شود می‌تواند باعث شود که حتی قبل از پایان کار با سرفه‌های شدیدی روبرو شوید. سعی کنید از بخار شوی برای تمیز کردن و ضد عفونی کردن توالت و کف حمام استفاده کنید. برای متمرکز کردن بخار روی لکه‌های سخت، از یک نازل کوچک استفاده کنید.

تمیز کردن سرویس بهداشتی با بخارشو

 • از بین بردن لک آب: اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که آب املاح زیادی دارد، ممکن است با لکه‌های سفید روی وسایل روبرو شوید. این‌ها در واقع رسوبات خشک‌شده هستند که بعد از تبخیر قطرات آب به جا مانده‌اند. با استفاده از یک برس کوچک و بخار داغ این لکه‌ها را از بین ببرید.

از بین بردن لک آب با بخارشو

 • تمیز کردن تشک‌ها: استفاده از بخار موثرترین روش برای تمیزکردن تختخواب شما است. اگر نگران حشرات یا عوامل آلرژی‌زای دیگر هستید، استفاده از بخارشوی می‌تواند به شما کمک کند.

 

 • ضدعفونی کردن اسباب‌بازی‌ها: اگر نوزاد یا کودک نوپا دارید، حتماً از اهمیت تمیز و بهداشتی نگه‌داشتن اسباب‌بازی‌های آن‌ها اطلاع دارید. کودکان دوست دارند هرچیزی را در دستان کوچکشان بگیرند و بجوند. استفاده از مواد شیمیایی برای تمیز کردن اسباب‌بازی‌ها ممنوع است زیرا ممکن است پس‌مانده‌های خطرناکی به جای بگذارد. در عوض استفاده از بخار شیوه‌ی بسیار مطمئنی برای از بین بردن ۹۹ درصد باکتری‌هایی است که ممکن است در اسباب‌بازی‌ها وجود داشته باشد.

 

 • تمیز کردن ماشین: استفاده از بخارشوی برای از بین بردن لکه‌ها و آلودگی داخلی و خارجی ماشین بسیار کارآمد است.

 

 • ضدعفونی کردن سطل زباله: سطل آشغال به سرعت به محلی برای رشد انواع قارچ‌ها و باکتری‌ها تبدیل می‌شود. معمولاً در خانه تمیز کردن سطل‌های زباله کاری است که اغلب به بعد موکول می‌شود. اما با استفاده از دستگاه بخارشوی می‌توانید این کار را در کمترین زمان ممکن انجام دهید.

 

 • تمیز کردن پرده‌ها: پرده‌ها به هر خانه‌ای زیبایی می‌دهند اما گاهی تمیز کردن آن‌ها مشکل است. ابتدا باید آنها را پایین بیاورید. این فرآیند طولانی کافی است تا هرکسی آن را به زمان دیگری موکول کند. خوشبختانه اگر بخارشوی دارید می‌توانید زمان را به نصف کاهش دهید. پرده‌ها را به حالت آویز بگذارید و با استفاده از بخار تمیز کنید.

 

 • بهترین راه برای جدا کردن کاغذ دیواری‌ها: جداکردن کاغذ دیواری‌ها معمولاً کار دشواری است. بخار با نفوذ به کاغذ، چسب را نرم می‌کند و می‌توانید به راحتی آن را جدا کنید.

 

 • تمیز کردن شیشه‌ها: تمیز کردن پنجره‌ها با بخار یک روش کارآمد و بسیار سریع است.

تمیز کردن شیشه ها با بخارشو

 • تمیز کردن گیاهان مصنوعی: گیاهان مصنوعی می‌توانند به آهنربایی برای جذب آلودگی‌ها و گرد و غبار تبدیل شوند. یکی دیگر از کاربردهای بخارشو از بین بردن سریع گرد و غبار است.

تمیز کردن گیاهان مصنوعی با بخارشو

 • یخ‌زدایی فریزر در کوتاه‌ترین زمان ممکن: برای یخ‌زدایی فریزر به جای اینکه آن را از پریز بکشید و کل روز منتظر بمانید، از بخار استفاده کنید.

 

 • نظافت مبلمان: استفاده از بخار شیوه‌ای بسیار موثر برای تمیز کردن مبلمان و صندلی‌ها است. استفاده از رطوبت کم، سطوح را کاملاً تمیز کرده و لکه‌ها را پاک می‌کند بدون اینکه آن‌ها را خیس کند یا موجب خراب شدن مبلمان شود.

 

 • نظافت عمقی فرش‌ها و موکت‌ها: برای تمیز کردن فرش‌ها و موکت‌ها از نازل مخصوص استفاده کنید.

 

 • ضدعفونی کردن آب سردکن ویخ‌ساز: محیط اطراف آب سردکن و یخ‌ساز به دلیل رطوبت موجود فضای خوبی برای رشد انواع کپک و باکتری است که تاثیرات جدی بر سلامت شما و خانواده‌تان دارد. تمیز کردن یخ یا دستگاه پخش کننده آب با دستگاه بخارشوی می‌تواند باعث ضدعفونی کردن آن شود و آثار کپک و باکتری را برطرف کند.

 

 • کفپوش پارکت: کفپوش‌های لمینیت و چوبی خانه در طول زمان آلوده شده و پر از گرد و غبار می‌شود. بنابراین برای حفظ سلامت خود و کودکانتان باید روزانه نظافت و ضدعفونی شوند. ضدعفونی با بخارشوی آسان‌ترین راه برای نظافت کفپوش هاست.

می‌بینید که کاربردهای بخارشو بسیار گسترده‌تر و متنوع‌تر از آن چیزی بود که فکر می‌کردید.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SC1 Floor Kit

بخارشوی کارچر sc1 کوچکترین بخارشوی خانگی است که توسط شرکت کرشر طراحی و ساخته شده است. با این دستگاه به راحتی می توانید ۹۹٫۹۹% باکتری ها و میکروب ها را از روی سطوح پاک کنید.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SC3

بخارشوی خانگی SC3 کارچر یک دستگاه نظافتی کار امد برای استفاده در منزل میباشد .این بخار شوی میتواند محیطی کاملا پاکیزه را بدون استفاده از مواد شوینده در اختیار شما قرار دهد.

بخارشوی خانگی کارچر مدل SC5 Premium

۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸

بخارشوی خانگی کارچر مدل SV 1802

۲۸ اردیبهشت, ۱۳۹۸

بخارشوی خانگی کارچر مدل SV7

بخارشوی SV7 ترکیبی از یک بخارشوی قوی و جاروبرقی است که به آن امکان می‌دهد میعان بخار راجمع کند و در عین حال زباله‌ها را مانند یک جاروبرقی مکش کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *