10% تخفیف خرید محصولات خانگی از کرشرسنتر مشهد به مناسبت افتتاح این شعبه

جلوگیری از ورود گرد و غبار به خانه

گرد و غبار

نکاتی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به خانه

این اتفاق خیلی آشنا است: شما تازه کار نظافت خانه خود را تمام کرده‌اید، ولی متوجه یک لایه خاکستری دیگر از گرد و غبار در مبلمان و کف خانه می‌شوید. بنابراین کار از ابتدا شروع می‌شود. می‌تواند ناامید کننده باشد. جای تعجب نیست که ما انجام این کارهای خانه را دوست نداریم. در اینجا چند نکته برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به خانه وجود دارد:

در برابر آلودگی هوا تهویه کنید

در وهله اول افزایش رطوبت باعث می‌شود گرد و غبار به سرعت در خانه شما پخش نشود. مخصوصاً در ماه‌های زمستان، زیرا گرمایش باعث خشک شدن هوای محیط می‌شود.

بنابراین در فصل سرما، یک کاسه آب روی رادیاتورهای خود قرار دهید. آب تبخیر می‌شود و در نتیجه باعث مرطوب شدن دمای محیط می‌شود. اما فقط برای مدت کوتاهی تهویه کنید، زیرا پنجره‌های خود را برای مدت طولانی باز نگه دارید، اجازه می‌دهد گرد و غبار زیادی از بیرون به خانه وارد شود.

پارچه‌های میکروفیبر نیز به دلیل اثر ضد استاتیکی عملکرد خوبی دارند. زیرا حتی بدون رطوبت، ذرات گرد و غبار به پارچه میکروفیبر می‌چسبند. که به این معنی است که آنها برای استفاده در نظافت مبلمان حساس به آب عالی هستند. با این وجود لازم است در نظافت مبلمان براق دقت کنید. میکروفیبرها می‌توانند آنها را خراشیده یا درخشش را از بین ببرند.

آلودگی‌های سنگین قفسه‌ها و کمدها را می‌توان با استفاده از جاروبرقی با نازل اثاثه نیز تمیز کرد.

جلوگیری از گرد و غبار در خانه

جنگ با گرد و غبار را اعلام کنید

مبلمان عتیقه

مبلمان آنتیک یک چشم نواز واقعی در خانه است، اما غالباً یک آهنربای واقعی گرد و غبار نیز هست. با این حال، هرگز نباید این وسایل حساس را با پارچه مرطوب گردگیری کنید. برای نظافت منظم، به سادگی از یک گردگیر خشک استفاده کنید.

زیور آلات یا شکاف‌هایی را که به سختی می‌توان تمیز کرد با برس کوچک مویی تمیز کنید. سعی کنید از آب حتی روی آلودگی‌های سنگین استفاده نکنید و فقط از شوینده‌های مناسب روی چوب یا روکش استفاده کنید. همیشه دستورالعمل‌های سازنده را دنبال کنید.

نظافت مبلمان با کرشر

رادیاتور

در طول زمستان، گرد و غبار در شیارهای رادیاتور جمع می‌شود. یک برس باریک باعث پاک شدن آنها در کمترین زمان می‌شود. اگر برس باریک ندارید، یک پارچه میکروفیبر را روی یک کاردک سیلیکونی بکشید و به وسیله آن گرد و غبار را از شکاف‌ها پاک کنید.

همچنین می‌توانید از بخارشوی برای رادیاتورهای آجدار استفاده کنید. یک حوله را پشت و زیر رادیاتور نگه دارید و شکافها را با استفاده از بخارشوی تمیز کنید.

تمیز کردن رادیاتور

فرش و پرده

فرش‌ها، پرده‌ها و ملافه‌ها تله واقعی گرد و غبار هستند. بنابراین فرش‌ها باید به طور مرتب با جاروبرقی تمیز شوند و ملافه‌ها را در هوای تازه تکاند تا از نشستن ذرات گرد و غبار در خانه جلوگیری شود.

پرده‌ها را سالی چندین بار بشویید. برای جلوگیری از چین و چروک‌های ناخوشایند، پرده‌ها را وقتی هنوز مرطوب هستند آویزان کنید.

نظافت پرده با بخارشوی کرشر

شیشه‌های پنجره

به عنوان مثال جابجایی نردبان، کشیدن سطل، تمیز کردن پنجره‌های بزرگ، کار بسیار طاقت‌فرسایی است. در اینجا یک راه‌حل عملی وجود دارد: نازل دستگاه شیشه‌شوی به شما کمک می‌کند که حتی لکه‌های دور از دسترس را نیز به راحتی تمیز کنید.

پنجره ها را با مقداری آب یا شیشه پاک کن و پارچه تمیز بشویید. از پارچه‌ای کمی مرطوب استفاده کنید و خیلی فشار ندهید تا از ریزش قطرات به سمت پایین جلوگیری کند. شکاف‌های موجود در قاب پنجره‌ها را می‌توان با دستگاه بخارشوی نیز تمیز کرد.

تمیز کردن شیشه های بزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *