استفاده از فناوری‌های روز در اسکرابر سرنشین‌دار

استفاده از فناوری های روز در دستگاه های اسکرابر سرنشین دار

صدای کم، ارگونومیک بودن، مانور پذیری فوق العاده و راحتی کار در استفاده برخی از عواملی می باشند که بسیاری از مشتریان می بایست در هنگام خرید دستگاه های اسکرابر ( زمین شوی ) به خصوص دستگاه های اسکرابر سرنشین دار بدان توجه جدی داشته باشند. به عنوان مثال در بیمارستان ها و مراکز درمانی، شخصی که مسئول خرید تجهیزات نظافتی است بایستی دستگاهی را انتخاب نماید که علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، قادر باشد علاوه بر آنکه در مقابل چالش های نظافتی مقابله نماید، بتواند بهداشتی بودن محیط را تأمین کرده و محیط را کاملاً ضد عفونی نماید. زیرا در محیط های درمانی، بهداشتی و ضد عفونی به دلیل شرایط خاص محیط بسیار حائز اهمیت می باشد.

کمپانی های تولید کننده تجهیزات مکانیزه نظافت و شستشو، امروزه دستگاه هایی را تولید و روانه بازار کرده اند که علاوه بر ارگونومیک بودن، مانور پذیری عالی، قدرت فوق العاده در نظافت می توانند به راحتی در هر محیطی مورد استفاده قرار گرفته و همچنین این تجهیزات زمان نظافت و شستشو را به شکل کاملاً محسوسی کاهش داده اند. در بیمارستان ها به راحتی می توانید از دستگاه های زمین شوی به منظور شستشوی اتاق بیماران، سالن ها و فضاهای دیگراستفاده نمایید.

مزیت کلی دستگاه های اسکرابر این است که نظافت را در کم ترین زمان ممکن، با کیفیت بالا و بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر و خطرناک انجام می دهند.

در ادامه مقاله می خواهیم در مورد دستگاه های اسکرابر علی الخصوص دستگاه های اسکرابر سرنشین دار اطلاعاتی به شما بدهیم و برخی فناوری های روز را در این دستگاه ها را به شما عزیزان معرفی نماییم.

دستگاه های زمین شوی دارای ابعاد بزرگتری نسبت به نوع دستی هستند. این تجهیزات نظافتی حرفه ای دارای یک صندلی مخصوص به منظور نشستن اپراتور بر روی دستگاه می باشند تا اپراتور به راحتی بتواند دستگاه را هدایت و کنترل نماید. در نوع اسکرابر دستی، کاربر یا اپراتور در پشت دستگاه قرار گرفته و دستگاه را به سمت جلو هدایت می کند تا امور نظافتی انجام بگیرد. زمین شوی های با راننده دارای حجم مخازن حجیم آب تمیز و آب کثیف می باشند و راندمان کاری آن ها را نیز بسیار بالاتر از زمین شوی های نوع دستی است. محیط هایی از قبیل بیمارستان ها، مجتمع های اداری و تجاری، سازمان های بزرگ، فرودگاه ها، هتل ها، کارخانه ها، سوله ها و … از مشتریان بالقوه دستگاه های زمین شوی سرنشین دار می باشند.

این تجهیزات نظافتی سازگار با محیط زیست بوده و دارای قابلیتی می باشند که قادر هستند مصرف انرژی را کاهش داده و به شکل کاملاً بهینه نظافت را انجام دهند.  در دستگاه های برند Kärcher آلمان دکمه ای خاص به نام eco! efficiency بدین منظور وجود دارد. همچنین این دستگاه ها علاوه بر اینکه بهره وری بالایی دارند با توجه به قابلیت های بالایی که دارند از لحاظ زمان و هزینه بسیار مقرون به صرفه هستند.

ویژگی دیگر دستگاه های زمین شوی این است که محیط را پاکیزه و عاری از هرگونه باکتری و آلودگی می کنند که این امر باعث می شود که کسانی که در مجموعه حضور دارند از لحاظ سلامتی دچار مشکل نگردند. به خصوص کسانی که دچار بیماری های آلرژی زا می باشند.

یکی دیگر از مزیت های دستگاه های اسکرابر سرنشین دار ، داشتن برس های متنوع به منظور نظافت سطوح متنوع می باشد. مثلا برای شستشوی سطوح حساس از یک برس مخصوص و برای نظافت سطوح سخت از برس مخصوص دیگر استفاده می شود. لازم به ذکر است که دستگا های کف شور با توجه به برند و مدل دستگاه، می توانند از یک و دو برس استفاده نمایند که اصطلاحاً به کف شورهایی که از دو برس استفاده می نمایند، کف شور دو برسه گفته می شود.

به منظور استفاده بهینه از مواد شوینده، دستگاه ها دارای تکنولوژی یا سیستمی به نام سیستم مدیریت مصرف مواد شوینده می باشند که بدین منظور در زمین شوی ها، مخزنی مخصوص بدین منظور تعبیه شده است. بدین ترتیب فشار پاشش خروجی ماده شوینده کنترل می شود.

فناوری دیگر استفاده شده در دستگاه های اسکرابر سرنشین دار امروزی، وجود سیستم شستشوی مخزن آب کثیف می باشد. در این فناوری از یک شلنگ استفاده شده که یک طرف آن به شلنگ آب وصل می شود و مخزن آب کثیف به راحتی با اب شستشو می شود. جالب است بدانید که حتی می توانید از مخزن آب تمیز اسکرابر به منظور شستشوی مخزن اب کثیف دستگاه استفاده نمایید.

سیستم دیگر استفاده شده در دستگاه های اسکرابر سرنشین دار، استفاده از فرمان هدایت کاملاً حرفه ای می باشد. فرمان های طوری طراحی شده اند که هم بسیار راحت بوده و هم از برخورد به زانوی اپراتور در هنگام حرکت جلوگیری می کند.

آخرین فناوری ای که می خواهیم ذکر نماییم، استفاده از سیستم کد رنگ در دستگاه ها می باشد. بدنی معنی که بخش هایی که اپراتور با آن قسمت ها کار می کند با رنگ خاصی در نظر گرفته شده است. به عنوان مثال کمپانی Kärcher آلمان در دستگاه های اسکرابر خود از رنگ زرد برای استفاده اپراتور و از رنگ خاکستری به منظور نگهداری و نظافت از دستگاه استفاده کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *