برخی از اجزای مهم یک دستگاه واترجت صنعتی

نظافت و شستشوی انواع سطوح، دیوار ها، تجهیزات، ماشین آلات و … امری ضروری و غیر قابل انکار در صنایع بوده و از آن جایی که تاثیر به سزایی در ارتقای تمیز بودن محیط و افزایش عمر مفید تجهیزات و همچنین بالاتر بردن بازدهی دارد، باعث بهداشت و سلامت افراد مجموعه شده و از اهمیت ویژه ایی برخوردار هستند.

استفاده از تجهیزات و ماشین آلات مکانیزه ای چون دستگاه های واترجت صنعتی بهترین گزینه برای تامین نیاز های نظافتی محیط خواهد بود.

شیوه کلی کار دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی یا شوینده فشار قوی وسیله ای است که جریان معمولی آب را دریافت کرده و به جریان آب با فشار و سرعت پاشش بسیار بالا تبدیل می کند.

این دستگاه به یک پمپ جا به جایی مثبت مجهز گردیده که وظیفه ایجاد جریان آب فشار قوی را بر عهده دارد و مهم ترین بخش واترجت به شمار می آید. اساس عملکرد دستگاه واترجت به گونه ای است که با پاشش آب فشار قوی بر روی سطح آلوده، پیوند های شیمیایی و بین مولکولی ایجاد شده در بین ذرات آلاینده و سطح را سست نموده و در نتیجه سبب جدا شدن و حذف انواع آلودگی های و لکه های سخت و چسبنده که مدت زمان زیادی نیز ممکن است از ماندن آن ها بر روی سطح گذشته باشد، می گردد.

واترجت صنعتی hd کرشر

مهم ترین اجزای تشکیل دهنده دستگاه واترجت صنعتی

پمپ آب

پمپ آب، اصلی‌ترین بخش هر دستگاه شوینده فشار قوی (واترجت صنعتی) می‌باشد که وظیفه ایجاد جریان آب فشار بالا را بر عهده دارد. آبی که با جریان معمولی به دستگاه وارد شده با استفاده از پمپ آب دچار شدت جریان می شود.

هر چه فشار آب خروجی از پمپ بالاتر باشد، قدرت آن در شکستن پیوند بین آلودگی و سطح بیشتر خواهد بود و عملکرد تمیزکنندگی بهتری خواهد داشت.

موتور دستگاه واترجت صنعتی

انرژی مورد نیاز برای عملکرد پمپ و ایجاد جریان فشار بالای آب توسط موتور تأمین می گردد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که به هنگام بررسی یک دستگاه واترجت صنعتی باید مورد بررسی قرار گیرد، توان موتور آن می‌باشد

مخزن گرم کننده آب دستگاه

عملیات شستشوی موثر و کارآمد بسیاری از سطوح و اشیاء تنها با اتکاء بر فشار بالای آب امکان پذیر بوده و در بسیاری از مواقع نیاز به افزایش درجه حرارت آب نمی‌باشد.

اما در برخی موارد به ویژه هنگام مواجهه با آلودگی های روغنی و انواع رسوبات و جرم های ناشی از مواد شیمیایی ، استفاده از آب گرم می تواند با تضعیف پیوند بین آلودگی و سطح، عملیات شستشو را تا ۵۰ % تسریع نماید.

نازل کارواش

نازل یکی از مهم ترین بخش های دستگاه واترجت صنعتی است که آب خارج شده از دستگاه ، در آخرین مرحله از آن عبور می نماید.

استفاده از فناوری‌های روز در اسکرابر سرنشین‌دار

صدای کم، ارگونومیک بودن، مانورپذیری و استفاده راحت برخی از عواملی می‌باشند که بسیاری از مشتریان می‌بایست در هنگام خرید اسکرابر بدان توجه داشته باشند.

تفاوت زمین‌شوی صنعتی دستی و سرنشین‌دار

دستگاه‌های زمین‌شوی صنعتی دستی و سرنشین‌دار از لحاظ ابعاد، وزن، قدرت مانور، حجم مخازن آب تمیز و آب کثیف، راندمان کاری، قیمت، قطر برس و … تفاوت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *