دستگاه جاروبرقی صنعتی خط اول دفاعی شما در برابر انواع مواد خطرناک

امروزه بسیاری از صنایع گوناگون با کمپانی های تامین کننده تجهیزات نظافت صنعتی به طور مستقیم به منظور دریافت راه حل های نظافتی کار می کنند تا بتوانند فرایند نظافت محیط خود را به شکل کاملاً مکانیزه و کاربردی انجام دهند. در این مقاله می خواهیم به یکی از دستگاه های بسیار محبوب و کاربردی ای که در کلیه صنایع استفاده می شود، اشاره نماییم. این دستگاه جاروبرقی صنعتی نام دارد.

گرد و غبار و خاک، عمده ترین آلودگی ها در صنایع می باشند که علاوه بر آلودگی محیط، تولید را مختل نموده و سلامتی افراد مجموعه را کاملاً به خطر می اندازد. چه بسا این مواد خطرناک باشند. البته ذکر این نکته ضروری است که در برخی صنایع مانند فلزات، علاوه بر گرد و خاک، پلیسه و خرده های آهن، پودر و مواد رنگی جزو آلودگی ها می باشند که می بایست جمع آوری شوند.

جاروبرقی صنعتی سری iv

بسیاری از صنایع و کارخانه جات از مواد خطرناک به منظور تولید محصولات استفاده کرده یا باقیمانده مواد را به عنوان محصول فرآوری شده استفاده می نمایند. بسیاری از این مواد و آلودگی ها خطرناک بوده که علاوه بر ایجاد حادثه در محیط، ایمنی کارکنان را به خطر می اندازد. چشم ها، ریه ها و بینی معمول ترین اعضایی هستند که دچار آسیب می شوند.

به منظور حفظ سلامتی کارکنان، ایمنی محیط و نظافت مجموعه استفاده از دستگاه ها یا محصولات جاروبرقی صنعتی اکیداً توصیه می شود. به وسیله ی این تجهیزات حرفه ای می توانید انواع مواد خطرناک و مضر را از محیط جمع آوری کرده و یا برای انتقال مواد از آن استفاده نمایید.

هنگامیکه تمامی مواد و آلودگی ها را جمع آوری نمودید، می بایست در مکانی مناسب، مخزن دستگاه مکنده صنعتی را از آلودگی ها و مواد تخلیه نمایید تا برای استفاده مجدد آماده باشند. پیشرفته ترین مراکز صنعتی با ایمنی فوق العاده بالا طراحی شده که این امر کسانی که مسئولین نظافت محیط هستند را قادر می سازد با خیالی راحت و بدون هیگونه تماسی، مواد و آلودگی های خطرناک و مضر را جمع آوری نمایند.

حتماً دقت داشته باشید که هر عاملی که باعث تحریک شدن و پخش شدن مواد خطرناک در محیط می شود را باید به طور کامل از بین ببرید. زیرا در غیر این صورت اگر این مواد قابل اشتعال باشند، باعث انفجار محیط شده و خطرات جبران ناپذیری را برای صاحبان صنایع به ارمغان خواهد آورد.

جاروبرقی صنعتی سری IV 100/40

استفاده از دستگاه جارو برقی صنعتی ضد انفجار در صنایع مختلف

با توجه به توضیحاتی که در بالا اشاره نمودیم، استفاده از دستگاه جارو برقی صنعتی ضد انفجار به صنایع گوناگون توصیه می شود. این تجهیزات بسیار حرفه ای و تخصصی بوده و برای مناطق (ZONE) های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه مواد قابل اشتعال می تواند پودری یا گازی باشد، ZONE مورد استفاده متفاوت است.

معمولاً بدنه جاروبرقی ها از جنس آنتی استاتیک و مقاوم در برابر هرگونه ضربه می باشد که در برابر خطرات الکترومغناطیسی. بدنه دستگاه های مکنده طوری طراحی شده اند که هیچگاه حرارت را به خود جذب نمی کنند. همچنین وجود فیلتراسیون پیشرفته از ملزوماتی است که در این محصولات مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه های مکنده صنعتی ضد انفجار از تکنولوژی یا فناوری ATEX بهره می برند. این فناوری به منظور کنترل گرد و خاک های قابل اشتعال و خطرناک در محیط استفاده می شود. این استاندارد توسط اتحادیه اروپا تدوین شد.

علاوه بر گرد و غباری که می توانند خاصیت اشتعالزایی داشته باشند، مایعات هم خاصیت آتش زا دارند. بدین منظور دستگاه های جاروبرقی صنعتی طوری طراحی شده اند که علاوه بر آلودگی های خشک بتوانند مایعات را هم جمع آوری نمایند. اصطلاحاً به این تجهیزات، جارو برقی صنعتی آب و خاک ضد انفجار گفته می شود.

قبل از خرید مکنده صنعتی حتماً با کارشناسان مربوطه مشورت نمایید تا شما را در انتخاب بهترین دستگاهی که نظافت مکانیزه محیط را رقم می زند، مشورت نمایید.

جاروبرقی سطلی صنعتی کارچر مدل NT48/1

این دستگاه یک جارو برقی آب و خاک فوق‌العاده قوی، کاربردی و قدرتمند است. این دستگاه دارای یک طراحی جمع و جور است که به طور خاص برای نیازهای خاص نظافتی ساختمان، خودرو و صنایع ساخته شده است.

جاروبرقی سطلی صنعتی کارچر مدل NT 27/1 بدنه فایبرگلاس

جاروبرقی حرفه ای مدل NT27/1 کارچر (کرشر) آلمان با حجم مخزن زباله ۲۷ لیتری، فیلتر آن از نوع کارتریجی است که قدرت فیلتراسیون زیادی به این دستگاه می دهد.

جاروبرقی صنعتی کارچر مدل NT 22/1 AP

جاروبرقی صنعتی آب و خاک مدل NT 22/1 Ap یک دستگاه جمع و جور، سبک و در عین حال قدرتمند می باشد که برای مصارف صنعتی و نیمه صنعتی تویط کمپانی شهیر کرشر آلمان طراحی و تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *