نکاتی برای جمع آوری برگ ها در پاییز

جمع آوری برگ ها در پاییز

تابستان تمام می‌شود و فصل پاییز با رنگ‌های بسیارش پا به عرصه می‌گذارد. برای افرادی که نظافت و پاکی از موضوعات مهم در زندگی‌ و شغلشان است، جمع آوری برگ های درختان در فصل پاییز ممکن است دغدغه ذهنی‌شان شود. اگر خانه ویلایی دارید یا دفتر کار و شرکتتان محوطه سبزی پوشیده از درخت دارد باید به تمیزی حیاط و محوطه سبزتان فکر کنید.

ریختن برگ‌ها در پاییز با این که جذابیت و زیبایی بسیاری دارد اما لازم است پس از مدتی برگ‌ها از مسیرهای عبور خودرو و پیاده‌راه‌ها جمع شوند تا محیط پاکیزگی خود را حفظ کند. جمع آوری برگ ها با جارو و چنگک تنها گزینه پیش روی شما نیست و ما در این مقاله ضمن نگارش نکاتی که برای جمع کردن برگ ها ضروری است، وسایلی را به شما معرفی می‌کنیم که کار را برایتان بسیار آسان‌تر می‌کند.

نکته اول: به جای جارو از جاروی برگ استفاده کنید

در گذشته تنها گزینه پیش‌رو برای جمع‌آوری برگ‌ها استفاده از جارو و چنگک بوده است اما امروزه شما می‌توانید با جارو برگ، برگ‌‌ها را از مسیرهای عبور ماشین‌، پیاده‌راه‌ها و از روی چمن‌ها نظافت کنید.

این دستگاه‌ها با استفاده از جریان هوای تولیدی حتی برای قسمت‌هایی که دسترسی به آنها دشوار است هم کارایی دارند. در مکان‌های نرمال، سرعت جمع‌آوری این دستگاه به معنای دقیق کلمه مانند باد است.

در برخی از دستگاه‌های جاروب برگ مانند LBL 2 و LBL 4 یک نازل می‌تواند به دستگاه متصل شود که باعث متمرکزتر شدن جریان هوا می‌شود و به این ترتیب می‌توانید به راحتی برگ‌ها را به صورت یک کپه جمع کنید. در انتهای نازل یک قسمت برای جدا کردن برگ‌های خیس تعبیه شده است.

دستگاه LBL 2 دارای یک باطری لیتیوم یون ۱۸ ولتی است که به شما کمک می‌کند بدون نیاز به وجود پریز برق به راحتی در محوطه بیرونی شرکت یا منزلتان فعالیت‌های نظافتی خود را به انجام رسانید. این دستگاه برای حجمی معادل ۲۲۰ مترمربع بر ساعت کارآیی داشته و سرعت بادی معادل ۲۱۰ کیلومتر ساعت تولید می‌کند.

این جاروب برگ یک دستگاه سبک ۲ کیلویی است که کار کردن با آن برای کاربر بسیار ساده است. دستگاه LBL 4 نیز یک باطری لیتیوم یون ۳۶ ولتی دارد سرعت بادی معادل ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت تولید می‌کند و دارای دو سطح سرعت جریان هوا است که قابل تنظیم است و وزن آن ۲ کیلو ۲۰۰ گرم است. لوله مکش هر دو این دستگاه‌ها می‌تواند جدا شود تا در هنگام نگه‌داری دستگاه حجم را زیادی اشغال نکند.

کارایی جاروهای برگ تنها معطوف به جمع‌آوری برگ‌ها در فصل پاییز نیست. از این ابزارها می‌توان در طول سال برای تمیز کردن موارد دیگری نیز استفاده کرد:

– بقایای پرچین‌ها و بوته‌‌ها پس از هرس کردن

– بقایای علف‌های هرز جمع‌آوری شده

– بقایای چمن‌های کوتاه شده

– بقایای آلودگی‌ها و کثیفی‌های گاراژ پس از نظافت

جاروی برگ کارچر

نکته دوم: استفاده از سوییپرها به جای جارو و خاک‌انداز برای جمع آوری برگ

در محیط‌های بزرگ‌تر که فضا بیشتر بوده و حجم آلودگی‌ها نیز زیادتر است توصیه می‌شود که به کمک جاروی برگ، برگ‌ها و آلودگی‌ها را به سمت مسیر حرکت سوییپر هدایت نموده و به راحتی به کمک سوییپر آنها را جمع‌آوری نمایید.

البته بدون کمک یک جارو هم نظافت محیط توسط یک سوییپر امکان‌پذیر است. در واقع برای نظافت مطلوب و آسان یک محوطه بزرگ وجود یک سوییپر امری الزامی محسوب شده و کمک شایانی به شما می‌نماید. سوییپرها همگی دارای یک برس مرکزی هستند و یک یا دو برس کناری دارند که آلودگی‌ها را برای جمع‌آوری توسط دستگاه به سمت برس مرکزی هدایت می‌نماید.

برای جمع آوری برگ های خیس و مرطوب می‌توانید یک برس جانبی مخصوص برگ‌های مرطوب به دستگاه اضافه کنید. الیاف این برس‌ سخت‌تر از برس‌های معمولی است و به همین سبب می‌تواند به راحتی برگ‌های خیسی که به زمین چسبیده‌اند را جمع‌آوری نماید. مخزن ذخیره سوییپرها به سادگی تخلیه می‌شود و این مساله کار را برای کاربر بسیار آسان می‌کند.

سوییپرهایی که دارای دسته تاشو هستند، فضای کمتری را برای نگه‌داری اشغال می‌کنند و می‌توانید این وسایل را به سادگی در انبار یا گاراژ جا دهید. برخی از سوییپرها به صورت ارگونومیک طراحی شده و دسته آنها متناسب با قد کاربر قابل تنظیم است.

کمپانی کارچر متناسب با ابعاد محیط و نیاز کاربران انواع مختلفی از سوییپر های دستی و سرنشین‌دار را تولید و به بازار عرضه نموده است. در زیر برای آشنایی بیشتر شما به معرفی تنها دو نمونه از سوییپرهای کمپانی کارچر می‌پردازیم .

جاروب کارچر

از جمله سوییپرهای دستی کارچر که برای محیط‌های نسبتا کوچک و یا متوسط مناسب است دستگاه سوییپر km 70/20 است. این دستگاه یک سوییپر مکانیکی است که بدون نیاز به برق و باطری به صورت کاملا مکانیکی می‌کند. عملکرد این دستگاه ۷ برابر سریعتر از روش سنتی می‌باشد.

این دستگاه از یک مخزن زباله ۲۰ لیتری بهره می‌برد که گنجایش مناسبی برای جمع‌آوری آلودگی‌ها داشته و به آسانی قابل تخلیه و نظافت می‌باشد. برس مرکزی این دستگاه دارای سیستم تنظیم ارتفاع می‌باشد. طراحی دسته حالت ارگونومیک داشته و متناسب با قد کاربر قابل تنظیم است. این دستگاه توان نظافت سطحی معادل ۳۶۸۰ مترمربع در ساعت را دار می‌باشد.

سوییپر سرنشین‌دار مدل km 125/130 یک سوییپر صنعتی تولید کمپانی کارچر است که در سال ۲۰۱۳ جایزه Golden Broom در زمینه بهترین طراحی و بهترین تکنولوژی ساخت را از آن خود کرده است. چهار چرخ تمام هیدرولیک، تخلیه هیدرولیکی زباله و قرارگیری برس مرکزی در بین برس‌های عقب این دستگاه را از تمام رقیبان خود متمایز ساخته است.

طراحی و قرارگیری برس مرکزی در راستای چرخ های عقب چندین مزیت برای دستگاه ایجاد می‌نماید: اول اینکه دسترسی به برس مرکزی برای تعویض و یا تغییرات احتمالی بسیار آسان شده است دوم اینکه این امر سبب ایمنی حرکت دستگاه در رمپ‌ها و بر آمدگی‌ها شده است و سوم اینکه امکان بزرگ کردن برس مرکزی تا حد بسیاری فراهم شده است و این امر در قدرت نظافت سوییپر بسیار تاثیرگذار است.

این دستگاه برس‌های کناری متحرک و انعطاف‌پذیری دارد که تمامی زاوایا و گوشه‌ها را تنها با یک بار عبور کاملا نظافت می‌نماید. برس‌های کناری این سوییپر صنعتی به صورت اتوماتیک در هنگام دور زدن به سمت مخالف و بیرون هدایت می‌گردد تا هیچ‌گونه زباله‌ای در گوشه‌ها باقی نماند. در این سوییپر صنعتی میزان فشار برس مرکزی بر روی سطح زمین نیز در سه سطح مختلف قابل تنظیم است.

این دستگاه دارای فیلتر پلی استر با الیاف نانو می‌باشد که به صورت فشرده طراحی شده است و به صورت اتوماتیک و دائمی همیشه در حال نظافت شدن بوده و نیازی به برنامه‌ریزی کاربر برای نظافت فیلتر وجود ندارد.

واترجت کارچر

نکته سوم: لوله‌ها را به صورت مرتب تمیز کنید

برگ‌های درختان تنها در حیاط و باغ و مسیرهای رفت‌ وآمد و پیاده‌روها مشاهده نمی‌شوند، آن‌ها درون لوله‌های آب باران ساختمان‌ها نیز جمع می‌شوند. زمانی که حجم برگ‌های جمع شده در لوله‌ها افزایش یابد و به یک توده تبدیل شود مسیر آب را می‌بندد.

به این ترتیب هنگامی که باران می‌بارد آب در لوله‌ها جمع می‌شود و به جای خروج از مسیر درست که مسدود شده است مسیر دیگری را برای خروج می‌یابد که باعث خرابی‌های پرهزینه در لوله‌ها و ساختمان می‌شود. به این دلایل بازبینی و بررسی مداوم لوله‌ها به شدت توصیه می‌شود.

برای گرفتگی لوله‌های ناودان و سایر مجراها می‌توانید از کیت مخصوص باز کردن لوله‌ها استفاده کنید. این ابزار جانبی باید به یک واترجت یا کارواش خانگی یا صنعتی متصل شود و سپس به کمک جریان قوی، پرفشار و مناسبی که ایجاد می‌کند به راحتی مسیر خروجی لوله‌ها باز می‌نماید. این وسیله می‌تواند کار باز کردن لوله‌ها را برایتان بسیار آسان نماید.

نازل واترجت صنعتی کرشر

نکته چهارم: برگ‌های جمع‌آوری شده را به درستی دور بیندازید

برگ‌های جمع‌آوری شده باید در محل‌هایی که به طور خاص برای بازیافت زباله‌های سبز تعبیه شده‌اند دور انداخته شوند. در برخی شهرها سطل‌هایی به طور خاص برای جمع آوری برگ ها تهیه شده است که این سطل توسط شهرداری‌ها تخلیه می‌شوند. برگ‌ها به هیچ عنوان نباید به عنوان زباله معمولی یا حتی در بین زباله‌های کاغذی دور انداخته شوند.

در اکثر شهرهای توسعه یافته سوزاندن برگ‌ها مجاز نیست و گاه شامل جریمه هم می‌شود. دلیل این امر آن است که به سبب آب موجود در برگ‌ها، سوزاندنشان باعث تولید دود زیاد و بوی نامطبوع می‌شود. سوزاندن برگ‌های خشک نیز می‌تواند منجر به آتش‌سوزی‌های وسیع ‌شود. هم‌چنین خاکستر باقی مانده در طبیعت اثرات سو خواهد داشت.

نکته پنجم: مقررات قانونی را رعایت کنید

در برخی شهرها قوانین مشخصی برای جمع کردن برگ ها تدوین شده است که لازم‌الاجرا است. در بسیاری از شهرهای اروپایی این وظیفه مالک خانه است که برگ‌های ورودی خانه‌اش را جمع‌آوری کند. در صورتی که مالک خانه از جمع آوری برگ های خیس خانه‌اش که بر روی پیاده‌رو باقی مانده‌اند خودداری کند در صورت بروز سانحه برای عابران پیاده از نظر مالی باید پاسخگوی حوادث باشد.

قوانین شهرهای آلمان به سبب آلودگی‌های صوتی که جمع کردن برگ ها دارند، این کار را تنها در طول ایام کاری هفته از ساعت ۹ صبح الی ۱۳ ظهر و هم‌چنین از ساعت ۱۵ الی ۱۷ مجاز دانسته است. جمع آوری برگ ها در ساعاتی به جز ساعات اعلام شده از قبیل یک‌شنبه‌ها و ایام تعطیل ممنوع اعلام گشته است.

راهنمای انتخاب بهترین جاروبرقی صنعتی با توجه به نیاز شما

جاروبرقی صنعتی جهت نظافت محل های بزرگ و صنعتی کاربرد دارد. تفاوت این نوع از دستگاه ها با جاروهای خانگی جدای از ابعاد بزرگتر، در قدرت بیشتر جاروی صنعتی میباشد.

جاروبرقی ها چگونه کار می کنند؟

یک دستگاه جاروبرقی ممکن است مانند یک ماشین پیچیده به نظر برسد، اما در واقع فقط از ۶ جزء اصلی و اساسی تشکیل شده است. با ما در این مقاله همراه باشید.

مشکلات بخارشوی‌ها

آشنایی با انواع مشکلات رایج در کار با بخارشوهای کارچر و حل این مشکلات یکی از نیاز های هر فردی است که از بخارشوی در نظافت خانه خود استفاده می نماید.

نظافت سالن فرودگاه ها به وسیله اسکرابر یا زمین شوی صنعتی

دستگاه اسکرابر یا زمین شوی صنعتی یکی از پر کاربرد ترین تجهیزات نظافتی مکانیزه می باشد که مشکلات شیوه های سنتی نظافتی را مرتفع نموده است.

جاروبرقی دائم کار

جاروبرقی دائم کار نوع خاصی از جاروبرقی صنعتی می باشد که به منظور انجام فرآیند نظافت بی وقفه در محیط های تمام صنعتی استفاده می شود.

نظافت فرش و مبل و موکت با بخارشوی

امروزه بخارشوی به یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین دستگاه های نظافتی تبدیل شده. با بخارشوی می توانید انواع موکت، خوشخواب، کاغذ دیواری و … را تمیز کنید.

شستشوی مبدل حرارتی با واترجت فشارقوی

واترجت صنعتی فشارقوی با نفوذ در خلل و فرج لوله‌ها می‌تواند بالاترین سطح نظافت را ایجاد نماید. واترجت یا کارواش صنعتی یک ابزار کارآمد می‌باشد.

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.